Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Nierówna praca silnika
Autor Wiadomość
Piekarz

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb+Lpg
Wersja:: EA
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 62
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 9 Grudzień 2013, 23:37   

Witam grono forumowiczow.
To moj pierwszy post wiec na poczatku wypada cos powiedziec o sobie.
Kupilem swojego pierwszego citroena w sierpniu tego roku tydzien po tym jak rodzina powiekszyla mi sie do 5 osobowego skladu. Szukalem jakiegos vana od chwili gdy szczesliwie sie dowiedzialem ze bedzie z nami Agatka. Na poczatku odrzucalem samochody francuskie ale krok po kroku coraz bardziej sie do nich przekonalem, zwlaszcza ogladajac kolejne sharany, zafire itp. Obecnie nie zaluje i jestem zadowolony z decyzji - samochod rewelacyjny. To dokladnie to czego szukalismy mozliwosc przewozu 8 osob, lub 5 + ogromny bagaznik, duza przestrzen dla pasazerow i wydaje mi sie ze duze bezpieczenstwo (8 poduszek). Moje dwie starsze corki tez sa bardzo zadowolone a i najmlodszej podrozuje sie dobrze. Nawet zona ktora w lutym nie chciala jezdzic niczym oprocz TICO zasiada za kierownica bez wiekszych oporow.
To byloby chyba tyle o mnie i moim citroenie lub jak go moja corka nazwala szarotka - sadze ze z powodu koloru.
A teraz przejde do tematu.
Poczytalem troche na forum i bylo sporo podobnych objawow do mojego ale mam jeszcze cos do dodania i wysluchania waszych opinii.
Otoz podobnie jak inni takze i moj samochod rano lub po wielogodzinnym postoju ma problem z silnikiem. Obecnie przy ujemnych lub bliskich zeru temperaturach problem sie nasila. Moje objawy to:
- po odpaleniu silnika, po lekkim "puknieciu" w gaz dusi się
- lubi "prychnac" jak zimny,
- czesto zdarza sie ze obroty szaleja jak jest zimny i wtedy caly samochod sie trzesie,
- oraz slyszalny przez ok 10s pisk po stronie kierowcy w okolicach kola ale o tym w dalszej czesci.
Zdarza sie tez ze jezeli nie dotykam gazu po okolo 30s moge ruszyc bez problemu ale nigdy od razu (dodam ze to sie dzieje tylko po dluzszym postoju samochodu). Ogolnie jak samochod sie rozgrzeje to zero problemow.
Po wizycie w jednym z polecanych serwisow zajmujacych sie francuzami (nie ASO) po podlaczeniu do kompa nie wykryto zadnych bledow ani innych problemow. Diagnoza serwisu to w kolejnosci prawdopobienstwa: Jechac do ASO po nowy soft, jezeli to nie pomoze to wymiana popychaczy. Wlasciciel nie majac jednak pewnosci co do diagnozy (w koncu komputer nic nie pokazal) nie chcial mnie naciagac na koszty i decyzje pozostawil mi.
Dodam jeszcze ze po zakupie samochodu wymienilem kompletny rozrzad, olej i filtry: powietrza i oleju, wyczyscilem przepustnice oraz wymienilem swiece. Nic to jednak nie pomoglo.
Dzisiaj wieczorem wchodzac pod samochod zauwazyle za nadkolem przedniego kola a przed zderzakiem przednim, dziwne cos z uszkodzonym gumowym wezem. Jak sie okazalo byl to uszkodzony waz doprowadzajacy powietrze do pompy powietrza wtornego. Od razu zorientowalem sie skad ten pisk o ktorym wczesniej wspomnialem. I tu moje pytanie czy pompa ta normalnie pracuje tak glosno ze slychac jej pisk (nie jest dosyc glosny ale bez problemu slyszalny) czy przez dziure w wezu wlala sie woda z syfem i uszkodzila pompe?
Czy uszkodzona pompa moze powodowac wymienione wyzej problemy?

Dziekuje za zapoznanie sie z moim dosyc dlugim postem i czekam na Wasze uwagi.
Pozdrawiam
P.S w zalaczeniu zdjecie pompy z widocznym uszkodzeniem weza

 
 
Piekarz

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb+Lpg
Wersja:: EA
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 62
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 10 Grudzień 2013, 21:42   

Wczoraj nie potrafilem dodac zdjecia moze dzisiaj mi sie uda.

Dodam jeszcze drugie zdjecie z prosba o identyfikacje czesci. Z nia moge tez miec problem gdyz po przekreczeniu kluczyka do pozycji gdy swieca sie kontrolki slysze z tej czesci cichy pisk. Podejrzewam ze moze to byc jakas cewka i nie powinienem sie tym martwic ale nie mam pewnosci. Element ten znajduje sie w przedniej czesci komory silnika.



PompaPowietrzaWtornegoC8_3.jpg
Pompa powietrza wtornego
Plik ściągnięto 732 raz(y) 107,82 KB

C8.jpg
Co to za element
Plik ściągnięto 688 raz(y) 331,38 KB

 
 
Jacoll
Mechanik
Jacek



Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1,6
Paliwo: benzynka
Wersja:: Pikuś
Rok prod.:: 2008
SKYPE - login: jacoll72
Pomógł: 176 razy
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 3828
Skąd: Lipinki Łużyckie
Wysłany: 10 Grudzień 2013, 21:51   

Piekarz, Z tego co widzę na fotce to jest to chyba sterownik biegu jałowego. Nie jestem pewny na 100%, ale tak mi wychodzi. ;-)
Jest to zamontowane przy przepustnicy?
Są na tym jakieś numery?

_________________
Pozdrawiam Jacek :-)
 
 
Piekarz

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb+Lpg
Wersja:: EA
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 62
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 11 Grudzień 2013, 17:57   

Tak, faktycznie byly numery, zalaczam zdjecie. Ja znalazlem po tych numerach ze to przepustnica wtrysku tylko czy to normalne ze wydaje taki dzwiek i czy to bylby powod moich problemow z silnikiem? po przylozeniu stetoskopu jest on bardzo wyrazny i dodam ze slychac go mimo iz silnik nie pracuje.



Przepustnica_wtrysku_C8.png
Przepustnica wtrysku C8
Plik ściągnięto 555 raz(y) 859,27 KB

 
 
Piekarz

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb+Lpg
Wersja:: EA
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 62
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 11 Grudzień 2013, 19:07   

Nagralem dzwiek jak pracuje ten element. Prosze sie zapoznac i ewentulnie dac znac czy u was tez tak to slychac.



Pisk_PrzepustnicyWtryskuC8.mp3
Nagrany dzwiek
Plik ściągnięto 20273 raz(y) 674,44 KB

 
 
Piekarz

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb+Lpg
Wersja:: EA
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 62
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 16 Grudzień 2013, 20:25   

Halo, Panie i Panowie plik sciagnieto na chwile obecna 66 razy i nikt nie da odpowiedzi? Prosze o krotka odpowiedz czy macie cos podobnego czy u was jest cisza? Wydaje mi sie ze ten sam silnik byl montowany w c5 wiec moze ktos z tego dzialu odpowie?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 6 Styczeń 2014, 21:01   

Piekarz, klikam i nie działa,może dlatego tyle odtworzeń masz ;-)

 
 
aiuen

Mój samochód: Citroen Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: PB
Wersja:: Exclussive
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: 6 Styczeń 2014, 21:39   

Mój wątek tu http://citroen.org.pl/for...p?p=55608#55608

Potwierdzam to dokładnie ten sam dźwięk. U mnie jest to dźwięk słyszalny zanim odpalę silnik, przekręcam kluczyk do momentu zapalenia się wszystkich kontrolek, ale nie uruchamiam silnika i wówczas słychać ten dźwięk.

Jak mechanik robił mi adaptację przepustnicy to pytał o taki dźwięk, może to coś związane z komputerem lub jakimś czujnikiem?

U mnie pali od ręki, chodzi równo, tylko szarpie podczas ruszania z miejsca i zmiany biegów. wolno schodzi z wysokich obrotów i wydaje się jakby delikatnie miał wduszony gaz nawet jak pedału nie dotykam. Podejrzewam: niedokładnie wyczyszczoną przepustnicę, zabrudzony silnik krokowy ewentualnie jeszcze może olej w skrzyni za gęsty.

_________________
Citroen Xsara Picasso 1.8 16V 2005 r.
 
 
Piekarz

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb+Lpg
Wersja:: EA
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 62
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 7 Styczeń 2014, 20:00   

sasun71 - trudno mi powiedziec ja pod fireFox`em odtwarzam bez problemu, aiuen z tego co rozumiem tez.
Jezeli chodzi o pisk to z dwoch niezaleznych zrodel dostalem info ze to normalne ale ja nie czuje sie przekonany. Narazie odpuscilem z tym ale jezeli cos ustalisz to prosze daj znac. Moze MrTomo jeszcze sie wypowie czy u niego tez tak slychac?

 
 
dexter

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna, gaz
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 88
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 8 Styczeń 2014, 23:51   

Witam, odsluchalem nagranie i slysze pisk, tak samo jest u mnie. Co ciekawe raz jest ciszej a innym razem piszczy glosno tak ze slychac w kabinie. Dzisiaj piszczy bardzo cichutko trzeba ucho przystawic. Nie wiem jeszcze od czego to zalezy ale na pewno jest to przepustnica. Ten problem wystepuje nie tylko w citroenie ale w roznych markach z przepustnica ekektronicznie sterowana. Ja C5 posiadam od niedawna i dopiero go poznaje.Moj silnik ma oznaczenie EW10A

 
 
Piekarz

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb+Lpg
Wersja:: EA
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 62
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 10 Styczeń 2014, 19:32   

Myslisz ze to normalne zachowanie? Czy cos dziala nie tak. Nie potrafie odczytac tego z twojego posta

 
 
dexter

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna, gaz
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 88
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 11 Styczeń 2014, 10:34   

Raczej nie jest to normalne jesli tak glosno piszczy, a czy cos dziala nie tak to sam chcialbym wiedziec. Jak zglebie temat to dam znac.

 
 
aiuen

Mój samochód: Citroen Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: PB
Wersja:: Exclussive
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: 18 Styczeń 2014, 23:49   

Mój mechanik twierdzi, że to normalny dźwięk, po prostu komp dostał zasilanie i tyle i że niby tak ma być. Podjadę w tygodniu do innego i zapytam udając ciemniaka zobaczymy co powie, aczkolwiek może by tak inni uzytkownicy przysłuchali się swoim cytrynką i się wypowiedzieli czy też tak mają.

_________________
Citroen Xsara Picasso 1.8 16V 2005 r.
 
 
Piekarz

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb+Lpg
Wersja:: EA
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 62
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 21 Styczeń 2014, 20:25   

Potwierdzam. Przy okazji wizyty w serwisie w zwiazku z tematem http://citroen.org.pl/for...p?p=56749#56749 zagadalem czy to tak ma byc i takze on twierdzi ze tak ma byc. Ja sie czuje przekonany

 
 
MrTomo

Mój samochód: Citroen C4
Poj. silnika (cm3): 1749
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja:: C4 GRAND PICASSO 1.8
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 46
Skąd: Beskidy
Wysłany: 2 Luty 2014, 12:31   

Piekarz.
U mnie nic nie piszczy...

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA