Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
licznik citroen saxo 1.5 D
Autor Wiadomość
felini

Mój samochód: citroen saxo
Paliwo: diesel
Wersja:: HATCHBACK
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 1
Skąd: kamień pomorski
Wysłany: 14 Styczeń 2014, 12:43   licznik citroen saxo 1.5 D

witam mam problem z obrotomierzem nie działa i silnik głośno chodzi.Po wymianie licznika nic się nie zmieniło,wymieniłem szczotki alternatora podłączyłem go pod kompa pokazało błąd licznika .Błąd skasowany obrotomierz działał 1 dzień silnik pracował cicho potem zaczął wariować raz działał raz nie teraz nie działa i silnik znowu głośno chodzi co robić może ktoś mi powie jak usunąć tą usterkę

_________________
kraket
 
 
cytrynex

Mój samochód: saxo
Poj. silnika (cm3): 1100
Paliwo: lpg
Wersja:: 3d
Rok prod.:: 97
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 33
Skąd: warszawa
Wysłany: 15 Styczeń 2014, 02:07   

może ja powiem, bo może jakby tu nikogo niema... :evil: zastanów się czy aby na pewno jest podłączona kostka taka sraka czy owaka i co jest odpowiedzialne za zliczanie obrotów silnika jak nazwa wskazuje obrotomierz zlicza obroty czego z czego... itd. przyczyny bym szukał bliżej skrzyni biegów niż alternatora ale ja nie jestem do końca normalny :573:
p.s. a może to brak styku?? polecam wyszarpać zegary i użyć tego magicznego dezodorantu ;) a jak nie to będzie się trzeba położyć ale nie na łoże lub szukać dalej...
p.s. 2 co to jest błąd licznika, że myli się w obliczeniach, bo czujnik się zepsuł jakiś mały i wredny albo Pan Zdzisek tak zrobił aby Pan felini wrócił rychło........ ufff
pozdro

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA