Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
kontrolka check engine fault
Autor Wiadomość
Anton

Mój samochód: xsara picasso
Paliwo: benzyna
Wersja:: van
Rok prod.:: 2004
SKYPE - login: atzb28
Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 1
Skąd: REDA
Wysłany: 16 Kwiecień 2015, 22:30   kontrolka check engine fault

auto na wolnych obrotach momentami trzęsie , poza tym rok temu po zakupie auta bylem w warsztacie i po podłączeniu do programu Lexia Panowie powiedzieli że to czujnik temperatury obiegu powietrza w komorze silnika. Kompletnie nic z tego nie czaję. Ponadto po wykasowaniu błędów był spokój do jesieni. Potem zimą lampka samoczynnie się wyłączyła. W między czasie wymieniłem termostat bo wyciekal plyn chlodnicy, chłodnica była w porzadku. Teraz nie wzrasta tak temperatura i nic nie ciegnie. Niestety kontrolka znów o sobie przypomniała a później przeszło. Było naprawdę nieźle aż do wiosny a myślałem że już mam spokój. Dodam iż auto nie posiada instalacji LPG. Spalanie wg kompa w cyklu mieszanym z 8,5 wzrosło do 8,8 l/100km ale to pewnie ze względu na porę zimową. NIedawno kupiłem formułe w celu przeczyszczenia układu pailwowego (pomogło w przypadku Aklasy dieselka teraz śmiga). Tutaj cóż wielkiej różnicy nie czuć. Wydaje mi się że przy ruszaniu czy przyspieszaniu mógłby troszkę być żwawszy ale nie mam porównania. Miałem kiedyś fiata siene 1.6 i start był duuużo lepszy. Czy ktoś ma podobny problem?? W przyszłym miesiącu zamierzam pojechać do Reno max w Wejherowie tylko nie chce aby moim kosztem wymieniali do skutku... Choć ze względu na to że specjalizują się we francuskich autach powiedzą precyzyjnie co w trawie piszczy.
Dlatego proszę o porade aby nie wciskali mi kitu. Nie oceniam źle serwisu Reno ale lepiej cos na poczatek wiedziec i umiec ocenic czy ktos wie o czym mówi a niestety wiele jest wartsztatów a b. mało fachowców :-?

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA