Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
pomoc przy zakupie BX
Autor Wiadomość
Shire


Mój samochód: xantia
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2000
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 1
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 9 Maj 2015, 23:22   pomoc przy zakupie BX

Witam,
przymierzam się do zakupu auta, wybór padł na galanta VIII, ale jak to w życiu bywa, ze względu na stare czasy ( BX 1,8 TD) tknęło mnie żeby przejrzeć ogłoszenia i znalazłam takie "coś":

http://olx.pl/oferta/sprz...html#56f79a3c08

Interesuje mnie przede wszystkim spalanie i typowe usterki. Ktoś ma jakieś doświadczenie z tym modelem? W sumie galant jest 'prawie' przesądzony, ale za cytrynką przemawia (przynajmniej do mnie) zawieszenie... po paru latach jeżdżenia xantią przesiadanie się do czegoś z prześwitem 150 mm może się zakończyć bliskim spotkaniem III stopnia z krawężnikiem etc.

 
 
wojtis1990
Mechanik
Kudyba Wojciech



Mój samochód: Citroen XM / Xantia /C5 / Picasso
Poj. silnika (cm3): 2.1TD 2.0HDI 1.8
Paliwo: ON/PB/LPG
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1992
Pomógł: 230 razy
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 4381
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 10 Maj 2015, 00:27   

Mogę powiedzieć tak:
jak nie miałeś BX'a to nie masz sie co w niego pchać, bo znienawidzisz cytrynki, żeby to miało sens musiałbyś go rozebrać do zera i zrobić blacharkę i składać od nowa.
Już lepszym rozwiązaniem byłby XM, auto o wiele lepiej się prezentuje, są dosyć dobrze wyposażone ale też potrzebują ogromnego zainteresowania.
Jeżeli jesteś nastawiony na hydro to musisz sie nastawić na duże wydatki i poświęcanie mu od groma czasu i cierpliwości.
Ewentualnie zastanów się nad C5 chociaż ja osobiście nigdy bym tego nie kupił.

_________________
Google album XM
Google album Picasso
Google album Mitsubishi MT1601D 4X4
Google album TZ4K14
 
 
Shire


Mój samochód: xantia
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2000
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 1
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 10 Maj 2015, 10:27   

Miałam bx'a ale obecnie nie miałabym czasu żeby się w nim grzebać, a tym bardziej go całkowicie rozbierać. C5 odpada. Co do xm'a fajne, podobają mi się, ale ciężko znaleźć coś w przyzwoitym stanie bez ładowania kasy na początek. Potrzebuję auta które mi pojeździ do września bez większych napraw.

Zupełnie przypadkiem wyszedł temat xanti 2,1 td z '96. Jutro jadę ją obejrzeć.

 
 
wojtis1990
Mechanik
Kudyba Wojciech



Mój samochód: Citroen XM / Xantia /C5 / Picasso
Poj. silnika (cm3): 2.1TD 2.0HDI 1.8
Paliwo: ON/PB/LPG
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1992
Pomógł: 230 razy
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 4381
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 10 Maj 2015, 10:33   

Jak masz zamiar jeździć bezstresowo i krótko i nie poświęcać mu czasu to nie pakuj sie w hydro, kup se xsare, ax'a albo zx'a, auto w cenie roweru i jak sie zniszczy to nie będzie szkoda oddać na złom.
Auta takie jak BX i XM są awangardowe i szkoda je niszczyć bo jest ich jeszcze trochę i trzeba je ratować.

_________________
Google album XM
Google album Picasso
Google album Mitsubishi MT1601D 4X4
Google album TZ4K14
 
 
Shire


Mój samochód: xantia
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2000
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 1
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 10 Maj 2015, 10:43   

Mam zamiar jeździć dłużej, tylko do września nie będę miała czasu na naprawy. Później to inna bajka.
Nie kupuję auta po to żeby je dojechać i wziąć następne..

ax czy zx - za małe, to raz , a dwa, bez hydro nie ma opcji. musi być. dlatego właśnie mam dylemat między mitsu a jakąś cytrynką.

 
 
Jacoll
Mechanik
Jacek



Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1,6
Paliwo: benzynka
Wersja:: Pikuś
Rok prod.:: 2008
SKYPE - login: jacoll72
Pomógł: 176 razy
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 3828
Skąd: Lipinki Łużyckie
Wysłany: 10 Maj 2015, 13:31   

wojtis1990, pośmigaj deko hydrolotem... na pewno nie będziesz namawiał do sprężynowca. ;-)
Shire, popieram. Jeśli już to wozić 4 litery bardzo wygodnie. :-D
W profilu masz wpisaną Xantię, więc chyba już wiesz na co zwrócić uwagę przy oględzinach. ;-)

_________________
Pozdrawiam Jacek :-)
 
 
krzywoo


Mój samochód: Citroen ZX, BX
Poj. silnika (cm3): 1360
Paliwo: benzyna
Wersja:: Break
Rok prod.:: 1997
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Maj 2015, 00:25   

Ten BX Top wisi już od pół roku spokojnie, więc fakt że jeszcze nie poszedł może być przestrogą. Fajnie wyposażony, niby było w nim dużo robione, ale wiadomo jak to jest z tym modelem. Szkoda, że lakier taki zjechany, czerwony coś podatny na to chyba był. Natomiast na plus, że jeśli jest faktycznie z 1993 roku to najmłodszy jaki może. Choć i tak po tylu latach pompa i rozdzielacz wydatku może już wymagać wymiany, a dostępność części jest, co tu nie mówić, prawie żadna. Tylko używki, ewentualnie coś z Francji/Anglii za zachodnie ceny. Ale jeśli nie pluje LHM-em z powrotów, nie ma wycieków, cyka w granicach zdrowego rozsądku... Taką wypasioną wersję sam bym przytulił. Do szczęścia tylko klimy brakuje :)

 
 
rewers

Mój samochód: Citeoen xantia, był AX, BX Audi 80
Poj. silnika (cm3): 1762
Paliwo: Pb+LPG
Wersja:: break
Rok prod.:: 1997
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 287
Skąd: Lubartów
Wysłany: 13 Maj 2015, 07:58   

Shire, rozejrzyj się lepiej za xantią, ale nikt ci nie zagwarantuje że do września nie będzie trzeba naprawiać, w tym bx-ie jest nie oryginalny tłumik końcowy, na pewno trochę za szerokie opony jest 185 a powinny być 165 i wydaje mi się że prawe tylne koło już jet pochylone więc belka rozwalona.
Sam mam 2 bx ale niestety straszne trupy nie opłaca się reanimować cóż takie już kupiłem.

 
 
Shire


Mój samochód: xantia
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2000
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 1
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 16 Czerwiec 2015, 22:46   

No właśnie w tym bx-ie tłumik od razu mi się nie spodobał.
Ostatecznie postanowiłam zatrzymać xanti. Do wymiany rozrząd i blacharka do poprawy - progi z tyłu, plus dzisiejsza wieeeelka rysa na zderzaku ( tak, moja wina :-( )

Na jesieni pojawi się druga cytrynka w domu - c5 (prawdopodobnie kombi), ściągana z Niemiec, tak jak to było z xanti...

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA