Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Pasek rozrządu - ocena stanu (?)
Autor Wiadomość
piejar

Mój samochód: Xsara I HDI
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: Coupe
Rok prod.:: 2000
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Kwi 2015
Posty: 9
Skąd: Radlin
Wysłany: 14 Lipiec 2015, 19:32   Pasek rozrządu - ocena stanu (?)

Kupiłem auto z (rzekomo) wymienionym paskiem ale nie mam żadnego rachunku. Odchyliłem nieco osłonę paska żeby zobaczyć jak wygląda i namierzyć jakieś cechy nadrukowane na pasku. Wygląda to jak na fotce poniżej. Nie chciałbym go wymieniać bo sporo kasy już w ten "złomek" włożyłem. Pasek ma markę Bosch i m.in. cyfry 140624. Chciałbym wierzyć, że jest to data produkcji tzn czerwiec 2014 ale czy tak jest?
Na oko pasek wygląda bardzo dobrze. Zastanawia mnie czy nie jest za bardzo przesunięty "w stronę silnika" - chodzi mi o jego położenie na kole zębatym. Jak myślicie - jest OK?
To co mnie niepokoi to fakt, że nadruki na paskach Boscha wyglądają trochę inaczej - przynajmniej na fotkach, które umiem znaleźć.



WP_20150613_001a.jpg
Plik ściągnięto 51 raz(y) 212,7 KB

_________________
C3 III 1,4 8V Vitamin 2012, Kia Pro Cee'd 2.0 CRDI 2008, Hyundai i30 CW 90KM Crdi 2009, Renault Megane 1.33 TCe 100 KM 2018
 
 
Cytrynka91

Mój samochód: Xsara
Poj. silnika (cm3): 1360
Paliwo: Benzyna
Wersja:: II
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 14 Gru 2013
Posty: 152
Skąd: BDG
Wysłany: 18 Lipiec 2015, 13:26   

Nie da się ocenić. Rozrząd należy wymienić po zakupie samochodu. Chyba, że masz paragon/fakturę na zakup części i wymianę.

 
 
piejar

Mój samochód: Xsara I HDI
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: Coupe
Rok prod.:: 2000
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Kwi 2015
Posty: 9
Skąd: Radlin
Wysłany: 23 Lipiec 2015, 20:26   

No dzięki, tyle to wiem ;-)

_________________
C3 III 1,4 8V Vitamin 2012, Kia Pro Cee'd 2.0 CRDI 2008, Hyundai i30 CW 90KM Crdi 2009, Renault Megane 1.33 TCe 100 KM 2018
 
 
__Robert__
Aktywny



Mój samochód: Citroen C5 X7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Pb + LPG
Wersja:: Kombi
Rok prod.:: 2008
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 1409
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Lipiec 2015, 20:41   

piejar napisał/a:
No dzięki, tyle to wiem ;-)



Jak chcesz mieć dodatkowy wydatek w postaci "nowego silnika", to nie wymieniaj i śmigaj śmiało. Po zakupie auta należy niezwłocznie wymienić przede wszystkim rozrząd, chyba, że masz fakturę za wymianę kpl rozrządu. Koniec kropka. Jeśli nie masz środków finansowych na tego typu wymiany, to przesiądź się na rower. Brutalne, ale prawdziwe.

_________________
Zapraszam na diagnostykę komputerową - LEXIA
Pozdrawiam
Robert
 
 
adam.b40
Adam 401

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna/gaz
Wersja:: van
Rok prod.:: 2004
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 86
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Lipiec 2015, 22:26   

Będzie trudno jeśli nie robisz tego sam lub jeśli nie masz zaprzyjażnionego kumpla. Ogólnie mechanicy nie bawią się w ocenianie tego typu rzeczy, bo się nie da. Można natomiast zejść z kosztów i sprawdzić stan poszczególnych częśći rozrządu.Jeśli facet zapewnia że było robione, to zdjąć pasek ocenić poszczególne rolki , napinacze , pompe wody i jeśli dobre bez luzów i zacięć ( pożądny mechanik to oceni) to wsadzić to z powrotem i zamontować ale już z nowym paskiem. Jeśli nie robisz tego sam, albo nie masz kogoś kto podejdzie do tematu by nie narażać cię na koszty to marne szanse.Sam też dla obcego wymienił bym wszystko. Wszystko teżzalerzy od rozrządu jak zbudowany. Starsze auta jedna rolka plus napinacz, często wystarczał sam pasek. Jeżdzisz dużo 30 tysi rocznie wymień wszystko, mało 10tys rocznie znajdz mechaniora co oceni i zmieni może tylko pasek.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA