Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Spadek mocy
Autor Wiadomość
bossi11

Mój samochód: Xara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: Van
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 7
Skąd: Piła
Wysłany: 28 Styczeń 2016, 20:18   Spadek mocy

Witam ,od paru dni jestem posiadaczem xsary picasso 1.8 16v,problemem z jakim się zmagam to dziwne zachowanie podczas ruszania ,szczególnie po nocy jak delikatnie ruszam to autko zrywnie się zbiera a za chwile czuć jakby mu z 30 koni zabrało przymuli,dość wyczuwalne i już zamulony jedzie dalej, trochę poszarpuje tak delikatnie wyczówalne nie wraca mu ta moc jest dosyć słaby chyba że wkręcam go na wysokie obroty.Obroty jeszcze delikatnie falują ale nie zawsze i nieraz tak jakby wypadał zapłon zatelepie.Może ktoś miał taką przypadłość i podpowie mi od czego zacząć szukanie.Dodam filtry i świece nowe wymienione.

 
 
bossi11

Mój samochód: Xara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: Van
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 7
Skąd: Piła
Wysłany: 15 Luty 2016, 04:18   

Witam ponownie założyłem instalację LPG 4 gen i wszystkie objawy jadąc na LPG zniknęły tylko na PB są dalej na czym się skupić może ktoś podpowie ?

 
 
MAMUTH

Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: PB + LPG
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2014
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Luty 2016, 09:24   

Witam,

ja kiedyś tak miałem i po wymianie mapsensora na PB unormowało się. Jednakże nie musi być to map sensor tylko np: problemy z ciśnieniem paliwa. Pisze, że masz ten sam silnik co ja, więc przez Lexie ciśnienia paliwa nie sprawdzisz ale sprawdzisz wskazania map sensora. U mnie było tak, że niby działał ale na PB wskazywał inne ciśnienie niż przy gazie. Postanowiłem go wymienić i teraz na PB i LPG mapsensor wskazuje takie samo ciśnienie.

Pozdrawiam

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA