Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie opony na lato do Xsary?
Autor Wiadomość
MarcinLbn
Aktywny



Mój samochód: Megane III / Clio II
Poj. silnika (cm3): 1.2, 1.6
Paliwo: 2 x Benzyna
Wersja:: Dynamique / Campus
Rok prod.:: 2011
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 696
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Styczeń 2016, 19:53   Jakie opony na lato do Xsary?

Hej,
Co prawda jeszcze jest śnieg ale za dwa, trzy miesiące stanę przed wyborem opon na lato z racji, że poprzednie Klebery poszły do śmietnika.
Co szanowni by polecili? W oko rzuciły mi się takie propozycje jak:
-Hankook Kinergy eco K425
- Dębica Presto
- Dayton D320 Evo
- Sava Intensa HP
- Vredestein Sportrac 5
- Fulda Ecocontrol HP
Ostatnie letnie na jakich jeździłem to Kleber Dynaxer HP2 i były takie... zwyczajne, niczym nie wyróżniające się. Obecnie widzę Dynaxery HP3 ale za cenę blisko 300 zł za sztukę czyli odrobinę za dużo jak na mój budżet. W Xantii miałem Dębice Presto i w zasadzie jak za takie niewielkie pieniążki to byłem z nich zadowolony. Jednak na mokrym w czasie mocniejszego hamowania czasami kopał ABS. Nie wiem czy wynikało to ze słabszego trzymania na wodzie czy po prostu ciężkie auto z dociążonym przodem (bo klekot) i starszą generacją ABSu tak się zachowywało.

Oponki zapodane przeze mnie to taka typowa klasa budżet. Max do 1000 zł. za komplet. I powiedzcie mi czy warto kupować po kosztach Daytony za 170 zł za sztukę czy lepiej przekroczyć lekko budżet i nabyć Hankoooka za 260 zł / szt.?
Profil jazdy to pół na pół miasto/trasa. Jak to w lecie będą długie wypady autostradami i krótsze trasy po tzw. okolicy. Bez szaleństw ale też bez tryb "kapelusz". Ot, typowa jazda...

_________________
Cytryna się sprzedała...
 
 
wojtis1990
Mechanik
Kudyba Wojciech



Mój samochód: Citroen XM / Xantia /C5 / Picasso
Poj. silnika (cm3): 2.1TD 2.0HDI 1.8
Paliwo: ON/PB/LPG
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1992
Pomógł: 230 razy
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 4381
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 26 Styczeń 2016, 20:30   

Ja tam kupowałem nowe Dębice do osobówek i byłem zadowolony, za około 600 zł można mieć komplet + montaż i wyważenie, takie też kupię na lato do XMa, w ciężarówce Savy też mi się dobrze spisują.

_________________
Google album XM
Google album Picasso
Google album Mitsubishi MT1601D 4X4
Google album TZ4K14
 
 
MarcinLbn
Aktywny



Mój samochód: Megane III / Clio II
Poj. silnika (cm3): 1.2, 1.6
Paliwo: 2 x Benzyna
Wersja:: Dynamique / Campus
Rok prod.:: 2011
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 696
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Styczeń 2016, 21:55   

No wiem, że Dębice są fajne. Miałem w Xantii Presto, w Seicento Frigo i noszę się z zamiarem kupna na lato po raz kolejny Presto do Xsary. Tylko nie wiem czy nie lepiej dorzucić do tych Hankooków? Ludzie chwalą... A Dayton to jakieś badziewie? Widziałem, że pewien pan z ul. Odległej miał w swojej C5 Dajtony właśnie.
Anyway stanie chyba na Dębicach. Może w Sabacie będą mieli jak dawniej, taniej niż w Internecie.

_________________
Cytryna się sprzedała...
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 27 Styczeń 2016, 00:18   

Ja na lato mam klebery i sobie chwalę :-)

 
 
Rafal_93
Aktywny
LHM w żyłach


Mój samochód: Citroen C1
Poj. silnika (cm3): 998
Paliwo: PB
Wersja:: 5d
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1096
Skąd: Brodnica
Wysłany: 27 Styczeń 2016, 07:29   

MarcinLbn, ja w X mialem na lato jakieś chyba słowackie albo czeskie gumy. Zapłaciłem 400 za komplet, oponki z 2014 roku, podobno latały pół roku na aucie. Powiem szczerze że nigdy wcześniej nie miałem tak fajnych opon. Bardzo dobre trzymanie na mokrym i suchym a do tego ciche. Powyżej 130 było już je dość mocno słychać ale za ta kase nie można mieć wszystkiego :-) Tylko cholera nie pamietam jak sie nazywały ...

_________________
Diagnostyka komputerowa w kujawsko pomorskim:
- LEXIA/PP2000
- VOLVO VIDA/DICE
- Uniwersalny diagnoskop
- Serwis i regulacje instalacji LPG
 
 
MAMUTH

Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: PB + LPG
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2014
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Styczeń 2016, 09:23   

Ja mam te Hankook i jest spoko. Póki co mam je jeden sezon i ciężko stwierdzić jak z ich żywotnością bo podobno wytrzymują maks 3 sezony. Podoba mi się, że różnica między suchym a mokrym jest nie wyczuwalna przy prowadzeniu a w dodatku jest mega cicha.

Tylko zdziwił mnie 260 zł bo ja płaciłem 170 :) a teraz na popularnych serwisach widać ją po około 180 zł

 
 
MarcinLbn
Aktywny



Mój samochód: Megane III / Clio II
Poj. silnika (cm3): 1.2, 1.6
Paliwo: 2 x Benzyna
Wersja:: Dynamique / Campus
Rok prod.:: 2011
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 696
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Styczeń 2016, 09:47   

sasun71 napisał/a:
Ja na lato mam klebery i sobie chwalę

Kleberki złe nie są tylko ta cena... Gdyby kosztowały 50 zł mniej na sztuce to bym się także nad nimi poważnie zastanawiał.

Rafal_93 napisał/a:
ja w X mialem na lato jakieś chyba słowackie albo czeskie gumy. Zapłaciłem 400 za komplet, oponki z 2014 roku, podobno latały pół roku na aucie. Powiem szczerze że nigdy wcześniej nie miałem tak fajnych opon. Bardzo dobre trzymanie na mokrym i suchym a do tego ciche. Powyżej 130 było już je dość mocno słychać ale za ta kase nie można mieć wszystkiego Tylko cholera nie pamietam jak sie nazywały ...

A to nie były jakieś Barumy? Opinie co do nich są podzielone. Jedni chwalą, inni mówią, że to niebezpieczne badziewie i już sam nie wiem. Komuś bardzo szybko wylazła z nich osnowa i był lekki klops.


MAMUTH napisał/a:
Ja mam te Hankook i jest spoko. Póki co mam je jeden sezon i ciężko stwierdzić jak z ich żywotnością bo podobno wytrzymują maks 3 sezony. Podoba mi się, że różnica między suchym a mokrym jest nie wyczuwalna przy prowadzeniu a w dodatku jest mega cicha.

Tylko zdziwił mnie 260 zł bo ja płaciłem 170 a teraz na popularnych serwisach widać ją po około 180 zł

Tak, szybkie zużycie pojawia się wszędzie w opiniach i jakoś trochę mnie to martwi. Nie chcę co dwa, trzy lata wywalać kasy na nowe opony. Ale cztery sezony to już by było nieźle. Wiem, że zależy to od ilości nawiniętych kilometrów ale mimo wszystko.
Ceny opon w rozmiarze xsarowym, czyli 195/55/15 patrzyłem na opony.pl, opony.com i podobnych, które wyskoczą googlarce po wpisaniu "opony" ;-)

Za to do Xantii kupiłem Dębice Presto w Lublinie w sklepie Sabat (na Budowlanej) i kosztowały tam 160 zł za sztukę. A co ciekawe, w Internecie były po ~200 - 205 zł, a w Kraśniku po 230 zł. Cena bez montażu. W tym samym Sabacie szukaliśmy zimowych opon do Clio IV i cena Continentali TS 850 (jak pamiętam) była jakaś duża. Okazało się, że najtaniej mają w sklepie Renault i tam nabyliśmy zimki (padło na Nokiany WR D3). Także teraz zastanawiam się gdzie ewentualnie kupić...

_________________
Cytryna się sprzedała...
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 27 Styczeń 2016, 10:27   

MarcinLbn, Twój rozmiar widzę że klebera komplet trzeba 1000zł dać a nokiany 100zł drożej,ja mam taniej bo na 14''moja Xsara,zaskoczony jestem też ciszą zimówek Paxaro grupy Continental nawet przy dużej prędkości jak już ktoś wspomniał wyżej o ciszy;) Zaś połowa nieznanych marek tanich to wyroby Chińskie jak Goodridge...niby lepsze parametry od naszych Polskich ale bałbym się to założyć...

 
 
MarcinLbn
Aktywny



Mój samochód: Megane III / Clio II
Poj. silnika (cm3): 1.2, 1.6
Paliwo: 2 x Benzyna
Wersja:: Dynamique / Campus
Rok prod.:: 2011
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 696
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Styczeń 2016, 17:37   

Chińskie odpadają na starcie. Nie biorę ich nawet pod uwagę.
Najekonomiczniejsze z tego zestawu to Daytony ale sam już nie wiem... A może nic nie kombinować i nabyć Presto? Hankooki za to mają niskie opory toczenia (C, B i 69db) więc w teorii zużycie paliwa powinno być niższe niż na Dębicach (F, C, 68db). Czy olać te sygnaturki energetyczne?

_________________
Cytryna się sprzedała...
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 28 Styczeń 2016, 00:04   

MarcinLbn, dlatego Dębica i Kormoran u mnie odpadły jako zimowe-kiepskie opory toczenia i głośne-a niby promuj Polskie by się chciało...

 
 
MarcinLbn
Aktywny



Mój samochód: Megane III / Clio II
Poj. silnika (cm3): 1.2, 1.6
Paliwo: 2 x Benzyna
Wersja:: Dynamique / Campus
Rok prod.:: 2011
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 696
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Styczeń 2016, 08:10   

Kormoran nie, nie i jeszcze raz nie :) A zimowe Dębice czemu takie złe? Mieliśmy w Seicento (Frigo Direct? Takie z jajeczkami w bieżniku) i wyciągały autko z każdej zaspy. Na drodze też ładnie trzymały. Czy to efekt tego, że mały rozmiar kółka i lekkie auto?
Gdyby mi ktoś sprzedał Hankooki za pół ceny to bym wziął. A tak pewnie stanie na Dębicach na lato. Jeszcze tłukę się z myślami co nabyć żeby było dobre i bezpieczne.

_________________
Cytryna się sprzedała...
 
 
Cytrynka91

Mój samochód: Xsara
Poj. silnika (cm3): 1360
Paliwo: Benzyna
Wersja:: II
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 14 Gru 2013
Posty: 152
Skąd: BDG
Wysłany: 1 Luty 2016, 21:11   

Ja do Xsary kupiłem 195/60R15 Dębica Presto. Zobaczymy jak się będą sprawować. Wulkanizator mi mówił, że jak Dębica na lato to tylko Presto jest OK.

 
 
MarcinLbn
Aktywny



Mój samochód: Megane III / Clio II
Poj. silnika (cm3): 1.2, 1.6
Paliwo: 2 x Benzyna
Wersja:: Dynamique / Campus
Rok prod.:: 2011
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 696
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Marzec 2016, 20:42   

Wiem, wiem... Grozi mi statuetka Złotej Łopaty ale mam pytanie ;)
O Dębicy Presto HP ktoś coś wie? Bo może takie bym nabył... ? To wizualnie to samo co Sava Intensa.

_________________
Cytryna się sprzedała...
 
 
Nicpoń
inglisz ticzer


Mój samochód: Peugeot 406
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Benzyna
Wersja:: sedan
Rok prod.:: 1996
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 378
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 14 Marzec 2016, 22:07   

A ja na zimę zakupiłem Dębicę Frigo i jak dla mnie bomba (oczywiście nówki). Na lato w zeszłym sezonie kupiłem nówki GoodYear Eagle NCT 5 i nie żałuję. Trochę kasy poszło (prawie 1200), ale opony rewelacyjne - ciche, podobnie się zachowują na suchym i na mokrym. Warto było - mogę polecić, ale z tego co widziałem, nadal trzymają cenę - ok. 280 za sztukę.

A co do Presto - raczej dobre opinie, z letnich Dębic miałem Passio--->porażka. Trochę deszczu i hamowanie jak 40-tonowym składem :-P

 
 
Cytrynka91

Mój samochód: Xsara
Poj. silnika (cm3): 1360
Paliwo: Benzyna
Wersja:: II
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 14 Gru 2013
Posty: 152
Skąd: BDG
Wysłany: 15 Marzec 2016, 07:38   

Tyle, że Dębica Presto V1 i Dębica Presto HP to dwie różne opony (albo HP jest nowszą wersją).

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA