Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z check enginee..
Autor Wiadomość
kikan82

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: xsara
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 68
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 12 Lipiec 2016, 22:44   problem z check enginee..

Witam
Koledzy mam taki problem mianowicie od grudnia ( tych większych mrozów zaczęła mi się palić kontrolka check i zaczęły towarzysz takie problemy jak maks. obr .do 2 tysi zamulanie itd. przy czym to znikało i się pojawiało pierwsza rzecz która mi przyszła do głowy to filtr paliwa wymieniłem i nic potem jeździłem jeszcze trochę po podpięciu pod kompa wykazało parę błedów ale główny to był regulator ciśnienia paliwa więc została postawiona diagnoza ze trzeba pobawić się z czujnikami wiec zostały podmienione nic to nie dało wiec została wymieniona pompa po zamontowaniu itd pojechałem na próbę błąd mi się zapalił parę razy wiec został znowu wymieniony regulator w końcu za 3 razem się nie zapalił tak jeździłem trochę koło miesiąca się okazało ze znowu się pojawił i takie same problemy jeździłem jeszcze trochę został znowu podpięty pod kompa znowu ten sam bład praktycznie to samo zaprowadziłem wiec do wuja do lodzi tam niby się okazało ze trzeba wyczyścić cały układ paliwowy bo niby ropa dobra a brudu w ciort ok pompa wtryski porobione ( oczywiście nie nowe ) jakimś cudem udało się znaleźć niby sprawne wujo to wszystko zamontował wiadomo za części trochę kasy wyszło odebrałem z miech z groszem pojeździłem i znowu to samo i tak jeździłem jeszcze przy czym się wrócę był jeszcze soft zmieniany bo niby był ze błąd za długo jest włączony i trzeba soft zrobić żeby zgasło no nic ale to tez nic nie dało pojechałem u mnie do takiego mechanika podłączył mi pod kompa błąd ten sam już mnie rozrywało potem znajomymi mi załatwił u swojego kolegi który ma serwis francuzów tam ugodowo mi to posprawdzał w sensie elektrykę i pompę tak jak błąd pokazywał niby czujniki posprawdzał itd. nic nie znalazł. Mam już dość tego auta może ktoś miał taki przypadek miał0em klienta na niego to oczywiście wielka pupa wyszła. Tak sobie myślę może coś z doładowaniem skoro ma tak ze jedzie nagle zamula a potem go odmula;/ Proszę o pomoc

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 12 Lipiec 2016, 23:38   

A przepływomierz ktoś brał pod uwagę i czujniki temperatury? bo aby układ paliwowy i pompa oraz wtryski wałkowane a one mają dane z wyżej wymienionych...Może się mylę ale tak do 2tyś obrotów wkręcał się pasat w benzynce z uszkodzonym przepływomierzem ale żeby nie generować kosztów to ktoś kumaty pod takimi kierunkami jak sondy i te rzeczy powinien patrzeć..(mnie osobiście check się kiedyś zaświecił jak depłem xsarze do 4tyś na jedynce i zgasnąć nie chciał :-D -na kompie pokazało niby błąd potencjometru gazu-po kasacji nie wrócił...)

 
 
kikan82

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: xsara
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 68
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 13 Lipiec 2016, 00:07   

wiec kolega tak kupiłem przepływkę co prawda używana ale nic to nie dalo, zastanawiam sie oco chodzi bo np jak aut ostoim to slychac takie cos jak by przelaczalo jest takie cyk i wtedy silnik klekocze i tryb awaryjny za chwile sie wylacza silnik pracuje rowno i jest ok tak samo jak sie jedzie jedzie normalnie za chwile muli zmieni sie bieg na nizszy np dodaje gazu i mnie tak wyrywane ze czasami nie mozna auta przez sekunde opanowac ;/
auto bylo juz u tylu gosci i nikt nic nie znalazl co bym moglo pomoc ;/ a nie logiczne jest to zebym sam musial dochodzic oco biega;/

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 13 Lipiec 2016, 13:26   

cykanie-włączona klima może i obciążenie silnika następuje? Co do sterowania turbiny i Egr może warto sprwadzić? Może dlatego wariuje i muli...Sam już nie mam pomysła :roll:

 
 
kikan82

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: xsara
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 68
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 13 Lipiec 2016, 16:32   

kolega ale tak się dzieje na wyłączonej klimie:)
jeżeli pompa była faktycznie robiona to nie ma opcji według mnie żeby coś szło od pompy ponieważ cały układ był robiony w sensie pompa wtryski, na pewno to jest sprawa elektroniczna ponieważ jak się odmula to normalnie chodzi a pompa jak by była walnięta to bym cały czas tak chodził wszyscy sprawdzają pod kontem blędu a suma sumarum może to byc mylne:D
ja w seacie mialem podobny problem poejchałem do dwóch serwisów i kazdy że pompa pote msie okazało ze filtr zapchany i dawal mylne info

 
 
karola44-81

Mój samochód: Xsara II
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Benzyna
Wersja:: BIDA+klima jak ruszy :)
Rok prod.:: 2002
SKYPE - login: karola44-81
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 289
Skąd: Tursko Wielkie, TSZ
Wysłany: 13 Lipiec 2016, 23:07   

A jaki to błąd? Jakis konkretny numer i czym odczytany.
Auto zawsze zachowuje się identycznie czy za kazdym razem cos innego? Gaśnie czy jezdzi z ogranicznikiem obrotow?

 
 
kikan82

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: xsara
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 68
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14 Lipiec 2016, 22:54   

blad to antupolution faulut,
np zapala sie check i zapala się na wyświetlaczu ten błąd i czasami auto nadal chodzi normalnie albo coś prztyka ( coś podobnego do włączenia się sprężarki klimy) i wtedy więcej niż 2 tysi obrotów nie pójdzie i klekocze tak jak by się miał zaraz rozpaść.
czasami zapala się po jakimś czasie i gaśnie przeróżnie



20160518_163503.jpg
fotka
Plik ściągnięto 29 raz(y) 36,89 KB

 
 
kikan82

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: xsara
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 68
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 17 Lipiec 2016, 17:44   

tak sobie myślę bo nie wiem czy to nie problem leży w turbnie że coś sie z nią dzieje...

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA