Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
12v/230v przetwornica
Autor Wiadomość
bartek1080


Mój samochód: Citroen Xm
Poj. silnika (cm3): 2100
Paliwo: Diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 1992
SKYPE - login: djjogurt1
Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 212
Skąd: Zelów
Wysłany: 20 Kwiecień 2011, 11:47   12v/230v przetwornica

witam co sądzicie o takim sprzęcie zamontowanym w XM-mie chciałem coś takiego zrobić ponieważ dużo czasu spędzam w aucie a bateria w laptopie długo mi nie wytrzymuje mam ładowarkę samochodową do lpca ale niestety z uniwersalnymi końcówkami i nie bardzo pasuje i może wie ktoś jak to będzie wpływać na akumulator?? czy na postoju pobiera ona prąd??



2513_big.jpg
Przetwornica napięcia jest urządzeniem elektronicznym dzięki któremu z napięcia stałego 12V np. z akumulatora w samochodzie, na łodzi, campingu itp. uzyskujemy napięcie przemienne 230V takie jak w gnieździe sieciowym w naszym domu, a dzięki temu
Plik ściągnięto 188 raz(y) 37,1 KB

_________________
Dj.Jogurt

http://perfumy-fm-group.pl/
 
 
grigori333
Aktywny
Janusz



Mój samochód: citroen C5 / Saxo / BX / BOXER
Poj. silnika (cm3): 20151425
Paliwo: diesel / diesel / Bp / diesel
Wersja:: Tourer Exclusive / Hatchback
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: tynski.janusz
Pomógł: 107 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3601
Skąd: Olkusz
Wysłany: 20 Kwiecień 2011, 13:39   

Ta wygląda na podpinaną do aku,ja mam taką do zapalniczki ale powiem szczerze,że jeszcze nie korzystałem to nie wiem jak wpływa na akumulator.

_________________
niech moc będzie z DS
 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5042
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 20 Kwiecień 2011, 13:59   

bartek1080, Ja posiadam przetwornicę 200W i mi w zupełności wystarcza. A podłączam 2 laptopy jak biorę dzieciaki w dalszą podróż ;) PLAY online daje radę i mam spokój bo dzieciaki mają zajęcie, nie wariują mi w aucie i nie marudzą, że daleka podróż. No ale na postoju to nie wiem ile ci akku wytrzyma. Wszystko zależy od jego stanu. Laptop pobiera moc ok 50W przy maksymalnych obciążeniach (zasilacze mają 60W, reszta to straty w zasilaczu, zakładając jego 80% sprawność). Żeby przeliczyć Wh na Ah brakuje ci jeszcze voltów. Wh = Ah * V. Zatem jak masz akku np 60Ah, na postoju napięcie 12v to daje nam 60x12=720Wh Zatem moc twojego akumulatora może być wykorzystana na podłączenie np. 720W i czerpanie do całkowitego rozładowania przez ok 1h. Podłączając zaś lapka i pobieranie ok. 60W - w teorii może to pohulać ok. 12h. Trzeba by jeszcze uwzględnić prawdziwy, średni pobór mocy, straty w przetwornicy 12V/230V. No ale po tych 10-12h musiał byś się liczyć, że autu zabraknie na odpalenie ;)
Ale można z pewnością przyjąć, że 5-6h nie powinno załatwić akumulatora. Musisz to sprawdzić na pewno eksperymentalnie bo dodatkowo nie wiadomo w jakiej kondycji jest twoja bateria. No i także nie wiadomo w jakim stopniu jest naładowana. Jeżeli jeździsz na krótkich dystansach to kilka godzin może ją zabić ;) Jest zbyt dużo niewiadomych aby choć w większym przybliżeniu to określić.

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
bartek1080


Mój samochód: Citroen Xm
Poj. silnika (cm3): 2100
Paliwo: Diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 1992
SKYPE - login: djjogurt1
Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 212
Skąd: Zelów
Wysłany: 20 Kwiecień 2011, 14:23   

ok chłopaki dzięki za rade chyba kupie sobie "PRZETWORNICA NAPIĘCIA MANTA MM305" i przekonam sie w domu najwyżej jak padnie to pod prostownik pojadę a dziaiaj jade kupić i tak mowy akumulator tylko nie wiem jaki do 2,1 żeby alternator mi go doładowywał bo teraz mam 72Ah 600

_________________
Dj.Jogurt

http://perfumy-fm-group.pl/
 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5042
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 20 Kwiecień 2011, 14:34   

bartek1080 napisał/a:
72Ah
Taki chyba maksymalnie wchodzi gabarytowo ;)
Alternator podładował by dużo większy ale po co przepłacać ;)

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA