Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
dziwne turkotanie przy hamowaniu silnikiem
Autor Wiadomość
Timo

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1360
Paliwo: benzyna
Wersja:: lx
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 1
Skąd: Walia
  Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 18:49   dziwne turkotanie przy hamowaniu silnikiem

Witam! Mam problem i proszę o poradę, co to może być... chodzi o to że słyszę turkotanie (dźwięk taki, jakby włożyć jakiś kijeczek, w szprychy koła od roweru) im szybciej jade, tym szybciej turkocze. Nie potrafie określić skąd konkretnie wychodzi dźwięk, ale najlepiej go słyszy kierowca na wysokich obrotach przy hamowaniu silniekiem. Kupiłem samochód 9 m/c temu tego turkotania nie słyszałem od razu, dopiero po pewnym czasie usłyszałem te ciche turkotanie, które z tygodnia na tydzien stawało się głośniejsze, po kilku m/c było słychac już na każdym biegu na tyle głośno że każdy będący w samochodzie mógł to usłyszeć, pojawił się wtedy problem ze sprzęgłem i miałem nadzieje że po wymianie sprzęgła te turkotanie zniknie... Sprzęgło wymienił kolega i tukotanie nie ustało i po 2 tygodniach sprzęgło się zepsuło (na autostradzie... :/ 200 km od domu) tym razem zostawiłem samochód u mechanika, zepsute sprzęgło zaniosłem do sklepu aby odzyskać pieniądze bo jakaś blaszka trzymająca sprężynkę w sprzęgle się urwała, tak więc wyglądało to na wadę fabryczną. Po tym jak wymienił sprzęgło mechanik turkotanie ucichło, ale po 3 dniach znów zacząłem słyszeć gdzieś w oddali te turkotanie i rozkładam ręce, poczytałem trochę na forach i wyczytałem że to może być mechanizm różnicowy ale jeśli nawet to czy było by słychać róznicę po wymianie sprzęgła??? Za m-c wybieram się w podróż ok 5 tys km do pokonania przede mną tak więc zależy mi na tym aby samochód był sprawny...

 
 
KinioPP

Mój samochód: XM
Poj. silnika (cm3): 2500
Paliwo: ON
Wersja:: TD
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 164
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 19:29   

Jeżeli częstotliwość turkotania zależy od prędkości to nie będzie to sprzęgło. Tylko coś w dalszej części przekazania napędu (skrzynia biegów, wały napędowe, koła, hamulce).
Sprzęgło by raczej turkotało także na postoju - tak samo silnik.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA