Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozrusznik..
Autor Wiadomość
trenia
trenia

Mój samochód: C5 II 2.0 16 V
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb/lpg
Wersja:: Liftback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 62
Skąd: Elbląg
Wysłany: 12 Luty 2023, 21:52   

dejnekomirek napisał/a:
sasun71 napisał/a:
może aby mały serwis lub nowe szczotki


W tym rozruszniku nie tak latwo wymienic szczotki. Potrzebny specjalny palnik do lutowania twardego, normalna cyna nie wytrzyma obciazenia. Druga sprawa to ten rozrusznik posiada przekladnie planetarna i ona nie zyje zbyt dlugo. Zalecam raczej poszukac gotowego rozrusznika po regeneracji.
Trenia , zaopatrz sie w klucz imbusowy do krecenia grzechotka , to latwiej bedzie wykrecic sruby od rozrusznika.



Walizka z nasadkami i dwie grzechotki z kauflanda , wala się po bagążniku, tylko to takie dziadowstwo ze wszystko ucieka z walizki jak otwierasz lub zamykasz.. Ostatnio używałęm jak zderzak ściagałem jeden bok żeby wymienić w koncu po ludzku żarówkę H7 wyciągając lampe ... 15 minut i lampa na wierzchu Przy okazji gubiąć sprężynkę trzymjącą żarówkę heh to jest hit nie dostania..Poprawiajać od razu rurę od wlewu spryskiwacza bo sie wypiełą po wjeżdzaniu na wysoki chodnik.i lało na podłoge plyn spryskiwaczy.


Znalazłem filmik jak zdjjąć obudowe filtra powietrza w moim aucie.....sensowny pan ze swoim c5 ...Zeby mieć dostęp do rozrusznika.

https://www.youtube.com/watch?v=6GRw5IKx9kA

 
 
trenia
trenia

Mój samochód: C5 II 2.0 16 V
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb/lpg
Wersja:: Liftback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 62
Skąd: Elbląg
Wysłany: 17 Lipiec 2023, 15:08   

Pochwalę się . dziś 17/07/2023 auto stało 3 dni wsiadam i cisza..Zdenerwowałem się i postanowiłem działać . Rozrusznik wyjęty z c5 2007 r. 2.0 Pb gaz 1040 km..Laik amator 1.5 godziny na spokojnie.. więcej zabawy i kombinacji z wyjęciem odkręceniem tych śrub plusowych w rozruszniku. Siedział w nim rozrusznik boscha 1,4 kw -zamówilem jakiś inny też 1.4 kw za 360 zł , nowy z gwarancja. Jutro będzie do odbioru.. Dzięki Wielkie :-D za pomoc w postaci filmu od tego pana https://www.youtube.com/watch?v=yL_12bNXkOw. Od francuz pasja.

 
 
trenia
trenia

Mój samochód: C5 II 2.0 16 V
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb/lpg
Wersja:: Liftback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 62
Skąd: Elbląg
Wysłany: 18 Lipiec 2023, 17:57   

Mam ten rozrusznik https://www.autodoc.pl/cv-psh/9269267. Auto odpala na widok kluczyka. Jednak ten stary rozrusznik to już był trup.porównując odpalanie...Ale montaż bardziej pracochłonny niż demontaż ...2 godzinki na spokojnie. A i kosztował 340 zł w sklepie motoryzacyjnym koło mnie , koło domu.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4280
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 18 Lipiec 2023, 21:20   

trenia, ZUCH :-D

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA