Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Xsara 1.4 1998
Autor Wiadomość
audikom
Mechanik


Mój samochód: Xsara Picasso/XantiII /Citroeny XM,ZX,
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: B / B , G
Wersja:: van,AL4
Rok prod.:: 2004
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 1228
Skąd: Puławy
Wysłany: 7 Październik 2023, 17:11   Xsara 1.4 1998

Pytanie to ,jak tam z korozją w Xsarach,czy ją mocno bierze ,czy są miejsca do szczególnego sprawdzenia
Ogólnie jak te autka się sprawują ,silnik ,skrzynia itp

_________________
KK
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 7 Październik 2023, 17:26   

audikom, Ogólnie jak nikt nie miał wpływu na karoserie wypadkowo to ocynk chronił moją xsare 2000rocznik tylko ze w dieslu..prace naprawcze to raczej zużyciowe jak w każdym aucie jak ją miałem 13 lat,jedyna poważniejsza to wymiana tylnej belki ,Kombi to nawet żonie się przyjemniej jeździło niż peugotem 207 (zaleta dużej widoczności czego już w nowszym C4 z racji grubych słupków brak i trzeba robić gimnastyke ciała XD) Naprawy z reguły proste według mnie,silnika benzynowego nie znam. Skrzynia u mnie była od nowości i drugie sprzęgło wymienione z powodu rozpadnięcia się łożyska oporowego sprzęgła bo samo sprzęgło było dobre jeszcze..

 
 
Ranczer

Mój samochód: citroen xsara II
Poj. silnika (cm3): 1.4i
Paliwo: benzyna
Wersja:: N1
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 20 Cze 2023
Posty: 20
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 8 Październik 2023, 12:49   

Witam,
Jeśli chodzi o silnik 1.4 i czyli tu3jp jest to silnik 75 konny, bardzo chętny do sam naprawiam i w sumie wszystko w nim robie sam, tylko o dokręcenia głowicy potrzeba torxa E14 na grzechotkę(o ile się nie mylę) tak to wszystko zrobisz zwykłym zestawem kluczy płaskich 6-22, zestawu torx 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-15-20-25-30-35-40-45-50 i grzechotką z przedłużkami gdyż do odkręcenia kolektora wydechowego trzeba się trochę namęczyć, ale nie ma z tym problemu. Rozrząd można wymienić samemu koszt 189złotych (napinacz i pasek 120zł marki gates i pompa wody maxgear 69zł). Uszczelki komplet można kupić:

https://sklep.elitpolska.pl/pl/view/821051.html?query=komplet+uszczelek&slug=komplet-uszczelek-glowicy-elring-374-650&page=1 koszt 220zł
Na pierwszy rzut schodzi 3 dni ale potem już szybciej. Do pomocy książka (lecz wszystkiego w niej nie ma, ale jest dużo schematków i przydatnych info.) Sam naprawiam citroen xsara wyd WKŁ 2007

_________________
Pozdrawiam, Ranczer
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA