Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Co wymienic w Citroenie, który długo stał nieużywany?
Autor Wiadomość
Marcin_CTR

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Pb
Wersja:: Tourer
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 29 Gru 2023
Posty: 2
Skąd: Krakow
Wysłany: 2 Styczeń 2024, 14:46   Co wymienic w Citroenie, który długo stał nieużywany?

Witam wszystkich!

Niedawno stałem się posiadaczem C5 Tourer, 2012 rok, 1.6 benzyna. Auto sprowadziłem z Niemiec, kupione od kobiety, która nie jeździła nim ponad 2 lata. Ostatnia wymiana oleju w 2020 roku! Auto od tego czasu nie pracowało i stało na dworze cały czas. Wymienilem już tarcze i klocki, auto jest po przeglądzie i zarejestrowane. Ogolnie stan techniczny jest bardzo dobry, ale że nigdy nie miałem takiej sytuacji, że auto nie było uzywane przez tak dlugi czas, zastanawiam się co najlepiej byłoby jeszcze wymienic. Na myśl przychodzi mi standardowy zestaw:

-olej w silniku
- filtry paliwa i powietrza
- olej w skrzyni ? (raczej nigdy nie był zmieniany, i choć auto nie ma duzego przebiegu bo ponizej 150 000, to jednak moze te 2 lata nieuzytku coś z nim zrobily?)
- plyn hamulcowy i plyn w chlodnicy?

I na tym sie kończa moje pomysly. Bylbym bardzo wdzieczny jesli ktos moglby podpowiedziec co jeszcze najlepiej byloby zmienic, zeby potem nie pluc sobie w brodę.

Pozdr

 
 
waldek40

Mój samochód: citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: benzyna/lpg
Wersja:: MK2 LIFTBACK
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Mar 2020
Posty: 154
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Styczeń 2024, 15:32   

zmienić tok myślenia a pieniądze zostaną w portfelu :mrgreen: , po zakupie standardowo rozrząd a jak rozrząd to i pompę płynu chłodniczego a jak pompę to i przy okazji płyn chłodniczy, olej i filtr powietrza i oleju,do weryfikacji pasek klimy czyli standardowo jak przy każdym nowo zakupionym samochodzie citroen to nie prom kosmiczny ;-)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA