Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Biegi
Autor Wiadomość
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg

Wysłany: 2 Marzec 2024, 20:00   

Broda1978 napisał/a:
citroen...a nie Panie to francuz


I to jest kuriozum! To taki mechanik powinien jak ognia unikac tez BMW, Fordow , wielu koreanczykow itp., bo to te firmy wspoltworzyly dzisiejszego Citroena. A tak naprawde to taki mechanik powinien zajac sie czym predzej czyms innym z dwoch powodow : zatrzymal sie w rozwoju, albo nigdy sie nie rozwinal , wstyd, ze tacy ludzie moga udawac mechanika, oni nawet do zmieniacza maja duzy dystans , nie do przeskoczenia.

Wracajac do skrzyni: nie mozna z gory zakladac, ze to zlom z powodu problemow ze zmiana biegow. Na takie problemy sklada sie wiele skladnikow, nawet sterowanie linkowe. Powodem takiego dziwnego zachowania sie skrzyni moze byc zbyt niski poziom oleju. Synchronizatory zacierajace sie z powodu braku oleju blokuja wlaczenie biegu, ale tez dosc skutecznie blokuja proby wylaczenia biegu. Moze najlepiej zaczac od sprawqdzenia poziomu oleju? Potem mozna sprobowac dodac jakichs srodkow regenerujacych , jak np. Ceramizer. Oczywiscie , jesli to skrzynia jest powodem problemu. Czasami odrobina oleju czyni cuda w mechanizmie zmiany biegow ( dzwignia, linki, przeguby kulowe, itp... ) . Na wymiane jest zawsze czas. A czasami wizyta u specjalisty, zajmujacego sie naprawami skrzyn biegow rozjasni sytuacje. Lepsze to , niz sluchanie czlowieka, ktory ma problemy ze soba, a tym bardziej z francuzami.
Sumujac: nie poddawaj sie. Na opinii jednego dyskusyjnego mechanika tez nie opieraj sie!

 
 
Broda1978

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1.8
Paliwo: Benzyna
Wersja:: C4 PICASSO
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 37
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2 Marzec 2024, 20:31   

Dzięki za rady w poniedziałek zbiorę od niego auto podjadę do innego mechanika zobaczę co on mi powie napewno dam znać tu na forum co i jak wyszło

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 3 Marzec 2024, 10:59   

dejnekomirek, Przypomniałeś mnie xsare lecącą z Wrocławia w upale i problemy nagle z ciężko chodzącymi biegami mimo że były ..wymiana oleju pomogła na nowy ale nie do końca byłem zadowolony,wlałem preparat od Staszka do skrzyń Xado i na tym nadal służy kolejnemu właścicielowi a minęło sporo lat:) A według tego mechanika była by do remontu :-D .Druga sprawa wsód mechaników mit że jak franncuz to problemy..dlatego chyba u nich widuje tylko ople WV ,skody i japończyki,a nie widać PSA ,Reno..i Fiatów :mrgreen: A co do biegów autora to problem powstał nagle czy narastał miesiącami że tak nagle brakło biegów? Bo skrzynia w środku się tak od sobie zaraz nie psuje..W fiacie małym czy dużym to najwyżej wymieniałem synchronizatory a uszczelniacze przy okazji,czasem jakie łożysko na wałku zdawczym

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg

Wysłany: 3 Marzec 2024, 12:51   

Kazda skrzynie mozna naprawic, no chyba, ze w srodku zostala tylko masa opilkow i polamanych elementow. Tyle, ze problem polega teraz na wycofywaniu dostepnosci czesci naprawczych. Nawet synchronizatorow nie mozna zdobyc. Czasami , jeszcze dostepne sa zestawy lozysk i nic wiecej.
Czasami jednak trafiaja sie warsztaty specjalistyczne, majace dostep do czesci i potrafiace uczynic cuda w zepsutej skrzyni. To tylko zmieniacze twierdza, ze skrzynie trzeba wymienic, bo pewnie nigdy nie widzieli wnetrza i z czego sklada sie skrzynia. Czasami maly drobiazg winny, a pan zmieniacz chce wymieniac cala skrzynie, czesto na gorsza.

 
 
Broda1978

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1.8
Paliwo: Benzyna
Wersja:: C4 PICASSO
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 37
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 3 Marzec 2024, 19:01   

sasun71 napisał/a:
dejnekomirek, Przypomniałeś mnie xsare lecącą z Wrocławia w upale i problemy nagle z ciężko chodzącymi biegami mimo że były ..wymiana oleju pomogła na nowy ale nie do końca byłem zadowolony,wlałem preparat od Staszka do skrzyń Xado i na tym nadal służy kolejnemu właścicielowi a minęło sporo lat:) A według tego mechanika była by do remontu :-D .Druga sprawa wsód mechaników mit że jak franncuz to problemy..dlatego chyba u nich widuje tylko ople WV ,skody i japończyki,a nie widać PSA ,Reno..i Fiatów :mrgreen: A co do biegów autora to problem powstał nagle czy narastał miesiącami że tak nagle brakło biegów? Bo skrzynia w środku się tak od sobie zaraz nie psuje..W fiacie małym czy dużym to najwyżej wymieniałem synchronizatory a uszczelniacze przy okazji,czasem jakie łożysko na wałku zdawczym
Witam problem mój powstał nagle jadąc normalnie autostradą przy zjeździe na mop przy redukcji powstał z 4 następnie już popowrocie na drogę 5 weszła lekko i lewarek zaczął luźno chodzić miałem zapiętą 5 a lewarek szedł luźno w lini prostej na dół pozostjac na 5 wcześniej żadnych objawów nie było wszystko chodziło lux

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 4 Marzec 2024, 18:20   

Broda1978, Bardziej bym obstawiał sterowanie na skrzyni i koło lewarka bo na chłopski rozum sama skrzynia musiała by się wcześniej dawać we znaki hałasem lub pracą z kiepską kulturą biegów a nie tak nagle ,chodź mechaniczne uszkodzenie jest możliwe jak jakieś pęknięcie na wodzikach przesuwania kół zębatych,tak że oceń plastykowe pewnie mocowanie pod mieszkiem zmiany biegów i jak coś poszło to linki też się rozregulowały według skrzyni i lewarek zacznie latać-uszkodzenie wewnętrzne w skrzyni raczej nie przeniesie się na lewarek jak się nie mylę..To trzeba wykluczyć i na skrzyni gdzie dochodzą linki mechanizm,bo być może Ktoś ,,czepia'' się skrzyni biegów a jest dobra..Druga sprawa Xsara miała w kombi i sedanie pod lewarkiem od strony podłogi(widoczne z kanału mocowanie na widełkach) i tam wyrabiała się tulejka lub zapiekała narażona na sól i wodę od jezdni- jeśli jest takie rozwiązanie też w tym modelu .Wtedy lewarek też sprawia kłopoty i biegi .Ale to raczej starsze modele,tu już może po nowemu.

 
 
Broda1978

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1.8
Paliwo: Benzyna
Wersja:: C4 PICASSO
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 37
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 6 Marzec 2024, 01:51   

sasun71 napisał/a:
Broda1978, Bardziej bym obstawiał sterowanie na skrzyni i koło lewarka bo na chłopski rozum sama skrzynia musiała by się wcześniej dawać we znaki hałasem lub pracą z kiepską kulturą biegów a nie tak nagle ,chodź mechaniczne uszkodzenie jest możliwe jak jakieś pęknięcie na wodzikach przesuwania kół zębatych,tak że oceń plastykowe pewnie mocowanie pod mieszkiem zmiany biegów i jak coś poszło to linki też się rozregulowały według skrzyni i lewarek zacznie latać-uszkodzenie wewnętrzne w skrzyni raczej nie przeniesie się na lewarek jak się nie mylę..To trzeba wykluczyć i na skrzyni gdzie dochodzą linki mechanizm,bo być może Ktoś ,,czepia'' się skrzyni biegów a jest dobra..Druga sprawa Xsara miała w kombi i sedanie pod lewarkiem od strony podłogi(widoczne z kanału mocowanie na widełkach) i tam wyrabiała się tulejka lub zapiekała narażona na sól i wodę od jezdni- jeśli jest takie rozwiązanie też w tym modelu .Wtedy lewarek też sprawia kłopoty i biegi .Ale to raczej starsze modele,tu już może po nowemu.
dzięki za sugestie wg mechanika lewarek i linki są w porządku mówi że na skrzyni jest duży luz na tym chyba wybieraku ogólnie to już on mnie wkurrwia do dziś pajac nie podał mi kodu skrzyni jutro rano zabieram auto od niego tydzień stoi w warsztacie i nic nie robi

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 6 Marzec 2024, 18:11   

Broda1978, Oby to nie były domysły, bo zabierak tak na ogół zakryty akumulatorem i jeden by musiał ruszać by drugi widział reakcje..a jak pisałeś stało się nagle..

 
 
safran65
safran65

Mój samochód: Citroen C4GP
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: C4 Grand Picasso
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 249
Skąd: Gdynia
Wysłany: 7 Marzec 2024, 11:50   

Broda1978 Masz nowe wieści? Ciekawi mnie zakończenie akcji ze skrzynią :lol:

 
 
Broda1978

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1.8
Paliwo: Benzyna
Wersja:: C4 PICASSO
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 37
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 17 Marzec 2024, 15:58   

Witam sorry ze tak późno ale miałem urwanie głowy a więc tak wszystko zakończyło się wymianą skrzyni biegów oczywiście zakupiłem regenerowaną z 2 letnia gwarancja bez limitu km w starej poleciały koła od 5 i 4 oraz wybierak miał straszny luz dodatkowo padały łożyska koszt naprawy regeneracji wstępnie było wycenione na około 3 tys czas realizacji około 3 tyg więc zdecydowałem się na zakup już zregenerowanej tym bardziej że 3 lata temu mój brat też kupił od tej firmy taką skrzynie oczywiście od innego auta i jeździ beż problemu no zobaczymy jak narazie wszystko ok dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem oczywiście mam teraz inne pytania odnośnie zawieszenia ale to już w nowym temacie ten można zamknąć pozdrawiam

 
 
safran65
safran65

Mój samochód: Citroen C4GP
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: C4 Grand Picasso
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 249
Skąd: Gdynia
Wysłany: 17 Marzec 2024, 17:02   

Powodzenia, obyś nie popadał dalej w koszta. Dla mnie to fajne autko ;-) od 2018

 
 
Broda1978

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1.8
Paliwo: Benzyna
Wersja:: C4 PICASSO
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 37
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 17 Marzec 2024, 18:26   

Dziękuję ;-)

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 18 Marzec 2024, 17:34   

Broda1978, Ostatnio rozebrałem na złom skrzynie z punto gdzie synowi nagle znikł wsteczny-bo się nie przyznał chodź znam przyczyne,,poleciały tryby wstecznego pod obciążeniem na jakie producent nie był przyszykowany,rozebrałem z ciekawości segregując stal od aluminium -więc jeszcze trochę i będzie w żyletkach XD .Dodam że gdyby nie to ,tryby i synchronizatory jak nowe bo kilka lat olej z xado:)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA