Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z wymianą płynu chłodniczego
Autor Wiadomość
powker1
[Usunięty]

Wysłany: 25 Październik 2011, 08:14   Problem z wymianą płynu chłodniczego

Witam. A więc tak. Zabrałem się dziś za wymianę płynu chłodniczego w mojej Xsarze (wersja 1, HDI 2.0, 2000rok) ale utknąłem trochę w martwym punkcie

Zawór lewy1 Zawór lewy2 Zawór lewy3

Zawór prawy1 Zawór prawy2 Zawór prawy3

Wlew

Na pierwszy trzech zdjęciach jest zawór który znajduje się po lewej stronie na dole i uznałem go za ten który służy do spuszczania płynu/wody (nie wiem czy słusznie? )
Po prawej stronie, jakieś 10cm wyżej od tego po lewej, mniej więcej na wysokości pojemnika z wlewem znalazłem inny zawór który uznałem za odpowietrznik lub coś podobnego.

I teraz tak. Jak przekręcam ten zawór po lewej o 90 stopni to nic się nie dzieje tak jak by był zatkany. Próbowałem go lekko przepchać drucikiem ale nic to nie dało. Po ściągnięciu zatyczki z tego po prawej wyleciało mi jakieś 3-4 litry płynu. I teraz nie wiem czy dobrze rozumuję.

Czy ten zawór po lewej rzeczywiście służy do spuszczania płynu, i jeśli tak, czy jest może jakiś patent na jego otwarcie którego nie rozgryzłem?? Obawiam się że nie wszystko spuściłem co jest w obwodzie. Dodam że wlew mam odkręcony i robiłem to przy zimnym silniku.

Jest to mój pierwszy samochód ale pomagałem już przy zlewaniu w kilku innych, więc może minimalne ale jakieś tam doświadczenie w temacie chyba mam.

 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 25 Październik 2011, 11:09   

Jeżeli chodzi o zawór z lewej strony to spróbuj go po przekręceniu wyciągnać (uważaj na oczy) - wtedy powinna zlecieć reszta płynu z chłodnicy. Osobiście spuszczam płyn ściągając dolną rurę, która idzie do chłodnicy.
Pamiętaj aby później dobrze odpowietrzyć układ, bo inaczej będzie lipa. Poszukaj podobnego zaworu do tego dolnego na górze chłodnicy, dodatkowo powinieneś mieć zawór do odpowietrzania na rurach idących do nagrzewnicy (wygląda jak kapturek na wentyl samochodowy), oraz w okolicach głowicy. Niestety w tej chwili nie mam rysunku gdzie dokładnie się znajdują.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA