Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z dużym spalaniem silnika z LPG
Autor Wiadomość
lukkii89

Mój samochód: Xantia
Paliwo: Benzyna może w przyszłości LPG
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1995
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 7
Skąd: Radom
Wysłany: 19 Lipiec 2009, 22:45   

a panowie pytanie z innej beczki. Moja astra 1.6 95r. ma instalacje chyba I gen ale z emulatorem sondy lambda itp.Instalacja ma nie cały rok. Chodzić chodzi ładnie tylko... po mieście potrafi zeżreć 12-13l na setkę, ale co dziwne przy ekonomicznej jeździe do 120 na trasie to 6,5 jej wystarcza. Więc pytanie co jest nie tak?? Próbowałem jazdy do 3 tys obrotów ale to nic nie daje. Gazownik jedynie co pokręcił śrubą obok korkowca i on więcej nie może zrobić. Co myślicie o wizycie u innego gazownika bo ciągle mam błąd: sonda lambda zbyt uboga mieszanka a i czasami zbyt bogata. Na benzynie wszystko jest ok.(gazownik mówi że tak ma być:P) Na instalacje jest gwarancja i stracę ją jak inny będzie mi przy niej kręcił?? Pozdrawiam

 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 20 Lipiec 2009, 01:37   

Na pewno masz instalację II generacji. Mam pytanie: Czy jak jeździsz na samej benzynie to też jest taka duża różnica w spalaniu pomiędzy miastem, a trasą? Bo może to być wina czegoś innego, anie instalacji LPG.
To dziwne, ja w swoim Ax też mam instalacje II generacji i komputer co prawda pokazuje błędy, ale tylko jak jeżdzę na benzynie. Po przejściu na gaz momentalnie wszystko znika. Ale u siebie nie widzę dużej różnicy w spalaniu pomiędzy miastem, a trasą - okolo 1l. Co do utraty gwarancji, to nie daje głowy, ale dla samej regulacji nie powinieneś utracić gwarancji.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
mhm
hydrocholik :)


Mój samochód: Renault Laguna
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyniak
Wersja:: break
Rok prod.:: 1996
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Lipiec 2009, 07:36   

lukkii89 napisał/a:
a panowie pytanie z innej beczki. Moja astra 1.6 95r. ma instalacje chyba I gen ale z emulatorem sondy lambda itp.Instalacja ma nie cały rok. Chodzić chodzi ładnie tylko... po mieście potrafi zeżreć 12-13l na setkę, ale co dziwne przy ekonomicznej jeździe do 120 na trasie to 6,5 jej wystarcza. Więc pytanie co jest nie tak?? Próbowałem jazdy do 3 tys obrotów ale to nic nie daje. Gazownik jedynie co pokręcił śrubą obok korkowca i on więcej nie może zrobić. Co myślicie o wizycie u innego gazownika bo ciągle mam błąd: sonda lambda zbyt uboga mieszanka a i czasami zbyt bogata. Na benzynie wszystko jest ok.(gazownik mówi że tak ma być:P) Na instalacje jest gwarancja i stracę ją jak inny będzie mi przy niej kręcił?? Pozdrawiam


1) Na 100% masz min. II gen.
2) Pojedz do innego gazownika, albo chociaż firmy mającej analizator spalin i niech ci sprawdza mieszanke. Jeśli okaże się iż masz na LPG zbyt uboga mieszankę to jedziesz do gaziarza, obijasz mu ryja i ma ci ustawić skład taki jak fabryka przykazała. I niech nie wciska iż "tak ma być".
3) Róznica w spalaniu pomiędzy Pb a LPG nie powinna być większa niż 10-15% (do 20% przy I gen.). Ile ci pali Pb w mieście ??
4) Pytanie pomocnicze: jakie dystanse pokonujesz po mieście pomiędzy kolejnymi odpaleniami auta ??

_________________
"MHM"
 
 
sidek15


Mój samochód: Xantia 1.8 8v 1994r
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: Pb
Wersja:: liftback
Rok prod.:: 1994
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Sierpień 2010, 17:07   

w trasie faktyczni mało pali ale przynajmniej w moim przypadku 12-13l po mieście to norma a w trasie ok 9l przy 1.8i

 
 
mhm
hydrocholik :)


Mój samochód: Renault Laguna
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyniak
Wersja:: break
Rok prod.:: 1996
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Sierpień 2010, 18:44   

sidek15 napisał/a:
w trasie faktyczni mało pali ale przynajmniej w moim przypadku 12-13l po mieście to norma


LPG czy Pb ? Mnie po Wrocławiu wciąga 11-12 Pb

Cytat:
a w trasie ok 9l przy 1.8i


LPG czy Pb ? U mnie 8 Pb.

_________________
"MHM"
 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 8 Sierpień 2010, 11:40   

mhm napisał/a:
sidek15 napisał/a:
w trasie faktyczni mało pali ale przynajmniej w moim przypadku 12-13l po mieście to norma


LPG czy Pb ? Mnie po Wrocławiu wciąga 11-12 Pb

Cytat:
a w trasie ok 9l przy 1.8i


LPG czy Pb ? U mnie 8 Pb.

Kolego SIDEK, sprecyzuj o jakim paliwie piszesz, i napisz dokładnie jakiego rodzaju jest to jazda:
a) odpalasz auto i jedziesz w korkach kilka kilometrów, auto więcej stoi niż jedzie, ale trwa to chwilę i silnik zdąży osiągnąć temperaturę pracy,
b) odpalasz auto jedziesz kilometr, lub dwa i gasisz go, po czym po chwili znowu go odpalasz i sytuacja się powtarza,
c)odpalasz auto i jedziesz w mieście, wolno, ale cały czas jedziesz, silnik szybko osiąga temp. pracy.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
Ostatnio zmieniony przez robert 8 Sierpień 2010, 11:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mhm
hydrocholik :)


Mój samochód: Renault Laguna
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyniak
Wersja:: break
Rok prod.:: 1996
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Sierpień 2010, 11:55   

robert napisał/a:

Sprecyzuj o jakim paliwie piszesz, i napisz dokładnie jakiego rodzaju jest to jazda:


Nie za bardzo rozumiem. To pytanie to do mnie ? Ja nie narzekam na spalanie :)
No, ale niech Ci będzie :)

Jeżdżę tylko na Pb95. Spalanie 11-12 litrów miałem po Wrocławiu na jednorazowo przejeżdżanych odcinkach 4-8km przy średniej prędkości 20-30km/h.
Obecnie spalanie mam na poziomie 8-9 litrów na odcinku 8km ze stałą prędkością 60km/h.
Na trasie (150-200km, średnia prędkość 80-90km/h) średnie spalanie na poziomie 7-7,5 litrów.

_________________
"MHM"
 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 8 Sierpień 2010, 12:01   

Maćku te zapytanie było do kolegi Sidek, zresztą już sprecyzowałem swój post. Ale dzięki za bardzo precyzyjne opisanie swoich przejazdów.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA