Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświetlenie wnętrza
Autor Wiadomość
Czykwins

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna/LPG
Wersja:: Berline
Rok prod.:: 2001
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 00:03   

Chłopaki powiedzcie mi czy lampi oświetlające w drzwiach różnią się czymś od lampek w bagażniku ? (oczywiście oprócz kolorów biało-czerwonych)
Na allegro sprzedają lampki drzwiowe za 40zł z przesyłką za 35zł a lampki bagażnika za 10zł i wyglądają na zdjęciach tak samo. Czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat?

 
 
Sroqraf


Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Pb + LPG
Wersja:: VSX
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 416
Skąd: Piła
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 10:34   

Progowe są inne - mają wypukłe klosze

_________________
Po 9 latach z C5 - jest 308SW T7 + rodzimy C3 1.1 ;)

O moim C5 więcej dowiesz się tutaj: http://sh.st/LVKms
 
 
Czykwins

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna/LPG
Wersja:: Berline
Rok prod.:: 2001
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 10:46   

Dzięki, to w takim razie będę polował na progowe :)

 
 
Czykwins

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna/LPG
Wersja:: Berline
Rok prod.:: 2001
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 19:12   

No to kupiłem sobie 2 sztuki lampek drzwiowych za 10 zł z aukcji peugeota 407 (tak jak wiele innych części są takie same jak w C5 ale nie kosztują 40 zł :) Została jeszcze jedna taka aukcja jak by ktoś się rozglądał :)

 
 
Czykwins

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna/LPG
Wersja:: Berline
Rok prod.:: 2001
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Sierpień 2014, 11:56   

Sroqraf czy możesz mi powiedzieć - jak rozebrałeś drzwi - zdjąłeś boczki to te kable dedykowane do lampek progowych leżały tak że można do nich sięgnąć po wycięciu dziury na lampki czy się nie da i żeby podpiąć lampki to trzeba jednak boczek zdejmować?

 
 
Sroqraf


Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Pb + LPG
Wersja:: VSX
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 416
Skąd: Piła
Wysłany: 28 Sierpień 2014, 14:00   

Bez zdjęcia boczku raczej nie zrobisz. Przez wyciętą dziurę raczej nie chwycisz wtyczki przyczepionej do całej wiązki. Niestety wcięło mi zdjęcia, wszystko miałem udokumentowane.

_________________
Po 9 latach z C5 - jest 308SW T7 + rodzimy C3 1.1 ;)

O moim C5 więcej dowiesz się tutaj: http://sh.st/LVKms
 
 
Czykwins

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna/LPG
Wersja:: Berline
Rok prod.:: 2001
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Sierpień 2014, 17:40   

No to ci powiem Srograf że miałeś rację i nie miałeś racji :)
Dziś zakładałem lampki. Zacząłem zdejmować tapicerkę drzwi (kiedyś zdejmowałem tylne i było łatwo) było dość trudno. Mimo że wcześniej czytałem co i jak to miałem dość - chyba z pół godziny się męczyłem. Najpierw odkręciłem śruby, potem miałem problem z oderwaniem boczku z kołków - w końcu się jakoś udało po podważeniu. Nie zauważyłem jednej śruby pod głośnikiem i przez to miałem problem na końcu. Musiałem demontować kilka rzeczy ale to jest gdzieś opisane - już przy końcu gdy odchylałem boczek na moje ręce wypadł przewód od lampek :) czyli jednak nie był doczepiony do wiązki tylko sobie leżał na dole drzwi. Wyciąłem otwór na lampki, założyłem boczek i włożyłem lampkę. Otwór wycinałem w miarę dobrym nożykiem do tapet ale byłby lepszy chyba taki precyzyjny z castoramy (taki co wygląda jak skalpel). W każdym razie miałem trudności i nie jestem zadowolony z tego jak to wygląda - ciąłem po widocznych zaznaczeniach z zewnątrz (delikatne fabryczne nacięcia) ale materiał wydawał się twardy i są teraz przestrzenie pomiędzy obudową światła a plastikiem - oczywiście nie widać tego ale martwię się czy woda nie będzie wpadać mimo że po zamknięciu światło jest za uszczelką wewnątrz już kabiny auta.
Po zapamiętaniu tego wszystkiego lampkę w drugich drzwiach zamontowałem w 3 minuty:)
Tylko i wyłącznie podniosłem auto na maksa do góry, wyciąłem otwór (praktycznie jednym cięciem - może dlatego że boczek był sztywno osadzony na drzwiach) i bez odkręcania jakichkolwiek śrub odgiąłem róg boczku wyjmując z kołków i włożyłem palce pod spód - jak poprzednio spadł mi kabelek w środku długości drzwi - przeciągnąłem go do dziury na lampkę i zrobione.
Bardzo ważne - zanim ktoś będzie się męczył i zdejmował boczek - spróbujcie tej metody!!! :)
Dziś na szczęście nie zapomniałem zrobić zdjęć i można je obejrzeć w linku poniżej.
Jak by ktoś jeszcze miał pomysł jak uszczelnić te lampki tylko tak żeby można było je wyjąć w razie przepalenia żarówki to będę wdzięczny za pomoc.


DOKUMENTACJA ZDJĘCIOWA

Mam nadzieję że ktoś jeszcze będzie zakładał takie światełka i mu się przydadzą zdjęcia.

 
 
Sroqraf


Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Pb + LPG
Wersja:: VSX
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 416
Skąd: Piła
Wysłany: 31 Sierpień 2014, 19:07   

No to gratuluję sukcesu misji :) Wymiana żarówki nie powinna być problemem - powinno dać się chwycić obudowę/klosz i wyciągnąć w dół - właśnie dlatego naznaczony otwór do cięcia jest lekko większy. Ostatecznie można poderwać róg boczku i wypchnąć lampkę.

A, i szczerze mówiąc nie rozumiem przyczyn kłopotów ze zdjęciem boczku. Ja zdejmowałem go ...2 minuty. Powrotna instalacja jest utrudniona ze względu na klamkę i jej mocowanie, ale tylko do momentu aż załapie się o co chodzi z haczykami na obudowie klamki :)

Ogólnie komfort cięcia dużo wyższy jeśli boczek się zdejmie :) Przy okazji można upewnić się, że drzwi od środka wyglądają jak powinny ;)

_________________
Po 9 latach z C5 - jest 308SW T7 + rodzimy C3 1.1 ;)

O moim C5 więcej dowiesz się tutaj: http://sh.st/LVKms
 
 
Czykwins

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna/LPG
Wersja:: Berline
Rok prod.:: 2001
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Sierpień 2014, 19:13   

mam wrażenie że mi to tyle zajęło bo wyglądały jak by nie były rozbierane jeszcze a ja się bałem urwać coś. Poza tym nie miałem za co chwycić bo ciasno przylegały :) Zobaczymy jak wygląda w nocy.
Ostatnio chciałem załadować wszędzie zamiast w5w żarówek - ledowe. Ale dobre żarówki kosztują ponad 10zł (mam takie dwie we wnętrzu kabiny - fajny efekt) ale żeby wszystkie takie kupić to trochę za dużo kasy na tą zabawę pójdzie:) Ogólnie rozglądam się jeszcze za mocnymi SMD ledami zamiast żarówek cofania - bo mam przyciemnione lusterka boczne i w nocy w czasie deszczu cofanie jest mocno na czuja (nie mam czujników - jeszcze ;) )

 
 
Sroqraf


Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Pb + LPG
Wersja:: VSX
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 416
Skąd: Piła
Wysłany: 31 Sierpień 2014, 19:23   

Moje boczki musiałem podważyć śrubokrętem. Potem zdecydowane szarpnięcie i sukces :) Ja planuję jeszcze wymienić żarówki podświetlenia lusterek w daszkach. Głównie to pasażera. Żonie brakuje bardziej naturalnego światła, przydałoby się coś o niższej temperaturze.

_________________
Po 9 latach z C5 - jest 308SW T7 + rodzimy C3 1.1 ;)

O moim C5 więcej dowiesz się tutaj: http://sh.st/LVKms
 
 
Czykwins

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna/LPG
Wersja:: Berline
Rok prod.:: 2001
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Sierpień 2014, 20:07   

mówisz o żarówkach sv6 :) znalazłem je dostępne w wysyłce z gdańska w jakimś sklepie. Tak to nigdzie indziej nie ma. Mi się przepaliła jedna. Te które są dają bardzo fajne ciepłe światło. W zimnym może się wydać że człowiek wygląda na bardziej zmęczonego albo "brzydszego". Skoro nie mogę znaleźć zwykłej to o ledach w ogóle nie myślę:)

 
 
Adizg

Mój samochód: Citroen C5 MKI
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: Pb+LPG
Wersja:: liftback
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 52
Skąd: Zgierz
Wysłany: 12 Wrzesień 2014, 21:14   

Czykwins napisał/a:
No to ci powiem Srograf że miałeś rację i nie miałeś racji :)
Dziś zakładałem lampki. Zacząłem zdejmować tapicerkę drzwi (kiedyś zdejmowałem tylne i było łatwo) było dość trudno. Mimo że wcześniej czytałem co i jak to miałem dość - chyba z pół godziny się męczyłem. Najpierw odkręciłem śruby, potem miałem problem z oderwaniem boczku z kołków - w końcu się jakoś udało po podważeniu. Nie zauważyłem jednej śruby pod głośnikiem i przez to miałem problem na końcu. Musiałem demontować kilka rzeczy ale to jest gdzieś opisane - już przy końcu gdy odchylałem boczek na moje ręce wypadł przewód od lampek :) czyli jednak nie był doczepiony do wiązki tylko sobie leżał na dole drzwi. Wyciąłem otwór na lampki, założyłem boczek i włożyłem lampkę. Otwór wycinałem w miarę dobrym nożykiem do tapet ale byłby lepszy chyba taki precyzyjny z castoramy (taki co wygląda jak skalpel). W każdym razie miałem trudności i nie jestem zadowolony z tego jak to wygląda - ciąłem po widocznych zaznaczeniach z zewnątrz (delikatne fabryczne nacięcia) ale materiał wydawał się twardy i są teraz przestrzenie pomiędzy obudową światła a plastikiem - oczywiście nie widać tego ale martwię się czy woda nie będzie wpadać mimo że po zamknięciu światło jest za uszczelką wewnątrz już kabiny auta.
Po zapamiętaniu tego wszystkiego lampkę w drugich drzwiach zamontowałem w 3 minuty:)
Tylko i wyłącznie podniosłem auto na maksa do góry, wyciąłem otwór (praktycznie jednym cięciem - może dlatego że boczek był sztywno osadzony na drzwiach) i bez odkręcania jakichkolwiek śrub odgiąłem róg boczku wyjmując z kołków i włożyłem palce pod spód - jak poprzednio spadł mi kabelek w środku długości drzwi - przeciągnąłem go do dziury na lampkę i zrobione.
Bardzo ważne - zanim ktoś będzie się męczył i zdejmował boczek - spróbujcie tej metody!!! :)
Dziś na szczęście nie zapomniałem zrobić zdjęć i można je obejrzeć w linku poniżej.
Jak by ktoś jeszcze miał pomysł jak uszczelnić te lampki tylko tak żeby można było je wyjąć w razie przepalenia żarówki to będę wdzięczny za pomoc.


DOKUMENTACJA ZDJĘCIOWA

Mam nadzieję że ktoś jeszcze będzie zakładał takie światełka i mu się przydadzą zdjęcia.


Dzieki bardzo za wskazówki, w koncu sie za to zabralem i bardzo pomogl mi Twoj post :) Mimo wszystko z pierwszymi drzwiami troche sie meczylem ale drugie to tak jak Tobie 3 min i zrobione ;)

 
 
dexter

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna, gaz
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 88
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 7 Grudzień 2015, 12:02   

Wie ktoś dlaczego te lampki nie świecą? Zamontowałem w drzwiach, znalazłem wtyczkę ale nie ma w niej prądu.

 
 
dexter

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna, gaz
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 88
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 10 Grudzień 2015, 19:34   

Znam już przyczynę nie świecenia tych lampek, przynajmniej w moim aucie. Wiązka drzwiowa ma wtyczkę ale przewód prądowy kończy się we wtyczce w przelotce, po stronie kabiny jest pusty pin. Więc jeśli komuś nie działają od razu to raczej nie ma czego szukać w lexi tylko trzeba dołożyć przewód i połączyć z przewodem zasilającym lampkę sufitową. Dziwne że nikt wcześniej tego nie sprawdził, no chyba że nie znalazłem tematu.

 
 
Sroqraf


Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Pb + LPG
Wersja:: VSX
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 416
Skąd: Piła
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 12:46   

Może taki sam motyw będzie w przypadku lampek pod kokpitem :-/ Tyle, że wychodzą one z grubej wiązki przy słupku A i idą gdzieś do centrali, więc trudno odszukać brakujący element. Muszę obadać.

_________________
Po 9 latach z C5 - jest 308SW T7 + rodzimy C3 1.1 ;)

O moim C5 więcej dowiesz się tutaj: http://sh.st/LVKms
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA