Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z biegiem 2
Autor Wiadomość
Uszol

Mój samochód: saxo
Poj. silnika (cm3): 1100
Paliwo: 60km
Wersja:: 3drzwi
Rok prod.:: 1998
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: gniezno
Wysłany: 16 Luty 2014, 10:10   Problem z biegiem 2

Witam
Mam problem z biegiem drugim. Chodzi dokładnie o to, że przy przełączaniu biegu z 1 na 2 nie wchodzi idealnie gładko, a do tego słychać straszliwy dla moich uszów zgrzyt. Jednak gdy robię to bardzo delikatnie i z małym opóźnieniem to prawie zawsze udaje się i jest bez zgrzytu jednak bieg nie wchodzi wtedy też zawsze idealnie gładko. Gdy przełączam z wyższego biegu na 2 to jest jednak ok. Z resztą biegów nie ma problemów, no może 3 nie zawsze idealnie gładko wejdzie, ale zgrzytów nie ma, a z resztą jest ok. Usterka ta ujawniła się gdy był bardzo zimno i co prawda nie dawno poprawiło się to nieznacznie i już tak nie zgrzyta, ale jak coś się zepsuło to samo się nie naprawi. Widziałem już takie problemy na forum, ale nikt nie napisał co było przyczyną. Co o tym sądzicie?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4282
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 16 Luty 2014, 12:24   

podejrzewam zużycie synchronizatorów na 2 - 3 biegu bo najwięcej używane w miejskiej jeżdzie..a przy zimnie gęstnieje olej dodatkowo-może czas na jego wymianę i choć kontrole jego stanu. Z opisu wyglądą że delikatne wciskanie biegu to trafianie w układ zębów kół i wtedy bez zgrzytu

 
 
Uszol

Mój samochód: saxo
Poj. silnika (cm3): 1100
Paliwo: 60km
Wersja:: 3drzwi
Rok prod.:: 1998
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: gniezno
Wysłany: 16 Luty 2014, 19:28   

Też taką opinię otrzymałem od mechanika, który jednak samochodu nie widział. Z tym olejem to też myślałem i chyba go jednak wymienię. Jednak zastanawia mnie jedno. Teraz jak to zgrzytanie ustało to mam wrażenie, że gałka zmiany biegów jest jakaś taka luźna i biegi nie wchodzą tak jakby dokładnie w swoje miejsca i czuć, że mają problem w wejściem dokładnie w swoje tory. Nie wiem jak to mam opisać inaczej. Mam porównanie z citroenem berlingo 98" i tam jest wszystko tak na sztywno i wchodzi idealnie.
Jedna osoba powiedziała mi coś takiego, że może być problem z wodzikiem biegów, albo że silnik upuścił się na poduszkach i przez to te problemy z biegami. Tylko moje pytanie czy luźny wodzik może spowodować zgrzyty w skrzyni, bo to mnie bardzo zastanawia, a sam się nie znam?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4282
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 17 Luty 2014, 18:01   

Uszol, skoro twierdzisz że lewarek biegów jest inny niż przedtem(luźny) ,to też może być tego powodem że wodzik nie trafia jak to piszesz i powoduje zgrzyt..złe ustawienie lewarka przez awarie poduszek może powodować utratę nawet któregoś biegu.musisz to wszystko obejrzeć gdzie leży przyczyna...poduszki czy mocowanie lewarka? nie powinien latać ;-)

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4282
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 17 Luty 2014, 18:07   

ps.kolega robił sprzęgło w oplu u znajomego mechanika i wrócił do poprawki ustawienia skrzyni bo kłopot był z biegiem. wiec wszystko ma wpływ a w tym przypadku było przesuniecie po montażu na poduszkach o trochę ;-)

 
 
Uszol

Mój samochód: saxo
Poj. silnika (cm3): 1100
Paliwo: 60km
Wersja:: 3drzwi
Rok prod.:: 1998
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: gniezno
Wysłany: 17 Luty 2014, 22:08   

Jak znajdę chwile to się przejadę na kanał i sobie pooglądam, ale znając życie to i tak dużo mi to nie da :) Jednak po wypłacie wyśle samochód do mojego "specjalisty" i zobaczymy co on stwierdzi. Na pewno napiszę co było przyczyną.

 
 
Ferrari95

Mój samochód: Citroen Saxo
Poj. silnika (cm3): 1500
Paliwo: diesel
Wersja:: 5d
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 13 Mar 2014
Posty: 17
Skąd: Ruda Wielka
Wysłany: 14 Marzec 2014, 15:40   

Mam ten sam problem :( Żeby płynnie zmienić bieg z 1 na 2 po wciśnięciu sprzęgła muszę chwilę odczekać, by obyło się bez zgrzytu. Lewarek także wykazuje nadmierne luzy, jednak pozostałe biegi wchodzą bez problemów.

Gdzie mogę znaleźć szczegółową książkę serwisową lub jakiś poradnik, jak tą i inne usterki usuwać we własnym zakresie?

 
 
Zybi

Mój samochód: Citroen Saxo
Paliwo: benzyna
Wersja:: VTS
Rok prod.:: 2001
SKYPE - login: hczybi
Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 15
Skąd: Dania, Kolding
Wysłany: 28 Marzec 2014, 14:41   

Ferrari95 napisał/a:
dzie mogę znaleźć szczegółową książkę serwisową lub jakiś poradnik, jak tą i inne usterki usuwać we własnym zakresie?

A jest coś lepszego od forum? ;) ... Ale poszukaj w eKsiękarniach.

Dzisiaj sprawdziłem olej w skrzyni biegów :O
2 litry musiałem wlać!!! Ale słyszałem od dwóch dni dziwny pisk na 4 biegu tylko gdy dodawałem gazu... powód - sucha skrzynia :P
Teraz jest cichutko ;-)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA