Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
składanie i demontaż siedzeń drugiego rzędu
Autor Wiadomość
muchar81

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Pb/LPG
Wersja:: 8PL
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 137
Skąd: Koszalin
Wysłany: 23 Luty 2014, 10:20   składanie i demontaż siedzeń drugiego rzędu

Witam

Proszę o podpowiedź jak się składa / demontuje siedzenia 2-giego i 3-go rzędu w C8?
Wg instrukcji obrazkowej wydaje się to banalnie proste jednak w rzeczywistości mam z tym kosmiczny problem :( .
Po kolei , składam oparcie w pozycję stolik i ... no właśnie i tu się kończy moja wiedza. W żaden sposób siedzenie nie chce się odczepić tylną częścią od szyny prowadzącej i nie ma jak wejść na fotele 3 rzędu :(
Próbowałem cisnąć dalej tą dźwignię od opuszczana siedzenia ale to nie daje żadnego efektu.

Proszę o jakąś łopatologiczną instrukcję :)
pozdrawiam

 
 
Daro38
Daro

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 2179
Paliwo: Diesel
Wersja:: SX
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 44
Skąd: UK Selby
Wysłany: 23 Luty 2014, 10:39   

Pod siedzeniem z tylu jest taka dźwignia... Musisz ja pociągnąć 😉

_________________
Daro
 
 
muchar81

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Pb/LPG
Wersja:: 8PL
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 137
Skąd: Koszalin
Wysłany: 23 Luty 2014, 11:00   

o masz... jest ona oznaczona jakimś kolorem albo coś ? na środkowym widze że jest czerwona taśma , a na skrajnych nie ma. Daro38 mógłbyś zrobić jakieś foto gdzie szukać tej dźwigni?

 
 
Daro38
Daro

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 2179
Paliwo: Diesel
Wersja:: SX
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 44
Skąd: UK Selby
Wysłany: 23 Luty 2014, 17:55   

Hej 😄
A niema zadnych 😄. Przynajmniej ja nie mialem... Spoko, za niedlugo pojde i zrobię fotki... Tez sie nabiedzilem z tym zanim na to wpadłem 😄. Te rysunki w instrukcji są G... Warte... Juz myslalem ze mam cos zepsute 😄. A teraz sie śmieje z tego... Sam zobaczysz... Choc w drugim rzędzie sowalem do początku klaplem siedzenie i samo sie podnosiło... To w trzecim rzędzie nic 😄

_________________
Daro
 
 
Piekarz

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb+Lpg
Wersja:: EA
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 62
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 23 Luty 2014, 19:26   

Wg mnie siedzenia drugiego rzedu i trzeciego dzialaja tak samo pod warunkiem ze trzeci rzad to siedzenia a nie kanapa. Z twojego postu rozumie ze masz wszedzie fotele. Ja ma jeden fotel sprawny w 100% i drugi uszkodzony mechanizm skladania. Jezeli masz fotele sprawne to ksiazka dobrze to opisuje. Trzeba pociagnac uchwyt do skladania oparcia w pozycje stolik i pozwolic mu sie delikatnie bez dociskania zlozyc. Zanim jednak zlozy sie do poziomu powinien sie sam odczepic i mozna dzwignac caly fotel. Jezeli chce sie tylko stolik przy skladania oparcia nalezy przytrzymac siedzisko do ziemi aby sie nie oderwalo - slychac mniej wiecej w polowie skladaniu oparcia "klik" kiedy powinno sie tez podniesc siedzisko. Inaczej u mnie sprawa wyglada z tym uszkodzonym. Tutaj najpierw skladam oparcie do pozycji stolik nastepnie lapa pod fotel z tylnej czesci fotela i wyczuwam reka pret ktory biegnie pod calym fotelem z jednego boku do drugiego - nalezy go docisnac do podlogi lub inaczej mowiac pociagnac w dol i nastepuje klik i sie dzwiga siedzisko. Kwestia fotela srodkowego wyglada troche inaczej. Tam jest najpierw stolik a dopiero potem osobna raczka i sie dzwiga siedzisko. Ale to tez mam uszkodzone i tego nawet nie probuje dzwigac bo ledwo zipi. Jezli nie dziala jak ksiazka pisze to pewnie tez masz uszkodzone mechanizmy co jest czestym problemem w tych fotelach. Jezeli nadal nie bedziesz wiedzial jak podaj maila podesle ci filmik jak to wyglada w obu przypadkach.

 
 
Piekarz

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb+Lpg
Wersja:: EA
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 62
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 23 Luty 2014, 19:28   

A z innej beczki jak ci pracuje samochod na lpg? jakies problemy? Masz emulator sonody lambda?

 
 
muchar81

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Pb/LPG
Wersja:: 8PL
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 137
Skąd: Koszalin
Wysłany: 23 Luty 2014, 19:39   

Piekarz, jestem posiadaczem auta od wczoraj, zrobiłem nim do dzisiaj ok 180 km.
Auto przyjechało z gazem z Holandii. Szczerze mówiąc nawet nie wiem jakiego producenta jest instalacja, na pewno G3 bo tak jest w brifie. Ale na chwilę obecną jestem zadowolony, silnik płynnie przełącza się na lpg, nawet nie wiadomo w którym momencie.
Na drugim i trzecim biegu płynnie przyspiesza. Na 4 też jest ok. Natomiast na 5 w przyspieszaniu nie ma szału. Mam wrażenie że 5 to taki nadbieg żeby tylko zmniejszyc obroty silnika.
Teraz mnie czeka uzyskanie homologacji na butlę.

 
 
muchar81

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Pb/LPG
Wersja:: 8PL
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 137
Skąd: Koszalin
Wysłany: 23 Luty 2014, 19:44   

Już opanowałem ten pręt pod siedzeniem, dzięki za pomoc :)
A czy jest jakiś sposób na wyregulowanie składania siedzenia? Chodzi mi o to że w jednym siedzeniu trzeba się naszarpać z tą dźwignią do składania siedzenia i raczej dziecko 10 letnie sobie z tym nie poradzi :( . Można to jakoś rozebrać przesmarować i wyregulować?

 
 
muchar81

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Pb/LPG
Wersja:: 8PL
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 137
Skąd: Koszalin
Wysłany: 23 Luty 2014, 19:51   

i jeszcze jedno, jak odchylam fotel do wsiadania na trzeci rząd widzę dwa kółka (rolki ) prowadzące. Czy one są potrzebne? U mnie wystają ponad prowadnicę fotela i wyginają mi tą plastikową osłonę prowadnicy fotela. I chyba przez to ciężko się przesuwa fotel w przód i w tył.

 
 
Piekarz

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb+Lpg
Wersja:: EA
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 62
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 23 Luty 2014, 19:52   

Ciesze sie ze moglem pomoc tym bardziej ze mnie tez to denerwowalo ze nie dziala:)
Co do naprawy to probowalem sie tym zajac jakis miesiac temu i zauwazylem problem z linka ktora nie byla dobrze naciagnieta tzn wygladala jakby wypadla z jakiegos zaczepu. Mysle ze to jest do naprawienia ale mi zabraklo wtedy na to czasu i chyba powoli sie przyzwyczajam do manewru z pretem. Wroce do tematu naprawy foteli latem plus trzymam reke na pulsie czy w mojej okolicy nie pojawi sie jakis fotel ktory moze bym nabyl gdyby byl sprawny.

 
 
Piekarz

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb+Lpg
Wersja:: EA
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 62
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 23 Luty 2014, 19:56   

Jezeli chodzi o rolki to sa bardzo potrzebne i jezeli nie sa powyginane to dziala wszystko plynnie. Sprobuj je jakos wyprostowac pomoze na 100% tylko zeby dobrze trafialy na prowadnice tzn one poprostu tocza sie po nich, nigdzie sie zatrzaskuja no i moze troche nasmarowac.

 
 
muchar81

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Pb/LPG
Wersja:: 8PL
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 137
Skąd: Koszalin
Wysłany: 23 Luty 2014, 20:41   

Czyli te rolki mają biec po tym wcięciu w podłodze? Ale to jest taka rolka jakby z kołnierzem. Jak ten kołnierz powinien być ustawiony?

 
 
ttoffi


Mój samochód: C8
Paliwo: DIESEL
Wersja:: VAN
Rok prod.:: 2008
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 39
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 23 Luty 2014, 23:14   

Stary no na logikę, skoro część rolki jest szersza od wewnątrz tzn. ze musi wpasować się w dziurę prowadnicy żeby fotel nie latał na boki. Rolki są potrzebne żeby wygodniej było wkładać i wyjmować fotel z 3 rzędu a poza tym maja sprężyny umożliwiajace odskakiwanie fotela w trakcie jego składania. Jeśli chodzi o regulacje to pod fotelem jest linka. Jeśli jest zbyt luźna to fotel złoży się do pozycji stolika ale nie wypnie się z tylnych zaczepów do całkowitego złożenia. HMM nie pamietam tylko czy ona ma regulacje ale to już można organoleptycznie samemu sprawdzić.



Przechwytywanie.JPG
to jest miejsce przy lewym tylnym zaczepie. widoczna śróbka patentu.
Plik ściągnięto 1160 raz(y) 54,55 KB

_________________
XM-en
 
 
muchar81

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Pb/LPG
Wersja:: 8PL
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 137
Skąd: Koszalin
Wysłany: 24 Luty 2014, 17:08   

ttoffi , u mnie te rolki prowadzą się nad prowadnicą więc może są skrzywione ( później wrzucę foto) i chyba dlatego doprowadziło to do uszkodzenia plastikowej osłony.

 
 
muchar81

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Pb/LPG
Wersja:: 8PL
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 137
Skąd: Koszalin
Wysłany: 24 Luty 2014, 20:12   

tak wygląda prowadzenie rolki w moim siedzeniu.
Widać też połamaną maskownicę prowadnicy. Czy jeśli usunę tą połamaną maskownicę to fotel będzie sztywno się trzymał?



2014-02-23-142.jpg
Plik ściągnięto 788 raz(y) 111,35 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA