Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: robert
2 Sierpień 2010, 10:23
Xsara nie odpala
Autor Wiadomość
Molly


Mój samochód: Citroen Xsara
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 1997
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 23 Kwiecień 2010, 21:08   Xsara nie odpala

Witam serdecznie,

jakiś miesiąc temu zakupiłam autko- Xsarę 1.8i (90Km) z klimatyzacją i manualną skrzynią biegów, cieszyłam się bardzo bo pierwsze autko.. wiadomo. Niedawno pojawił się jednak problem - zablokował się kluczyk w stacyjce. Nie można było wyłączyć auta. Po kilku minutach i kilkunastu próbach udało się wyłączyć. Teoretycznie wszystko wróciło do normy, jednak jak się okazało przestał działać wentylator dmuchawy (wcześniej działał tylko na wyższym biegu) i elektryczne szyby. Co do dmuchawy - brat znalazł info, że należy wymienić bezpiecznik termiczny, którego nie udało się odnaleźć we wskazanym miejscu. W międzyczasie znalazł info, że to może być kostka stacyjki -została zakupiona od peugeota 406 bo wyglądała na podobną. Tak się złożyło że po odłączeniu klemy akumulatora xsara nie odpala. Dodatkowo przestał działać centralny zamek (ani z kluczyka ani z pilota). Silnik kręci, pompka paliwa chodzi ale iskry na świecy brak. Kontrolka od immo nie zapala się w ogóle. Po przekręceniu kluczyka na zapłon wskazówki obrotomierza i prędkościomierza robią "test" Auto od przeszło tygodnia stoi u mechanika, który nie ma czasu

 
 
tomektb
[Usunięty]

Wysłany: 23 Kwiecień 2010, 21:38   

jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że przy zabawie ze stacyjką odłączyliście pętlę indukcyjną od immo (w koło stacyjki jest), jeżeli zmienialiście stacyjkę to nowy kluczyk nie odpali autka bez przeprogramowania nadajnika w kluczyku (nie zawsze podobny wygląd oznacza że jest to samo). Objaw wskazuje na zadziałanie immo

 
 
Molly


Mój samochód: Citroen Xsara
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 1997
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 25 Kwiecień 2010, 12:13   

kluczyk został ten sam... to była kwestia jakieś kostki- dla mnie to czarna magia prawdę mówiąc... :) jutro sprawdzimy co z tym immo

dzięki za podpowiedź

[ Dodano: 2010-04-25, 16:10 ]
A jeszcze małe pytanko gdzie i za ile można zaprogramować kluczyk w pobliżu Zgorzelca/ Lubania? no i jak to z tym programowaniem jest? czy to tylko kluczyk czy coś w autku też? :oops:

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 25 Kwiecień 2010, 20:37   

Molly napisał/a:
kluczyk został ten sam... to była kwestia jakieś kostki

Czyli auto odpala już jak rozumiem?
Przeprogramowanie kluczyka pewno można zrobić w większości punktów, tam gdzie dorabiają klucze. Przynajmniej w większych miastach tak jest, przecież większość aut, to teraz ma tylko elektronikę w kluczyku :)

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Molly


Mój samochód: Citroen Xsara
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 1997
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 26 Kwiecień 2010, 09:38   

No niestety nadal nie odpala.. :(

to co zasugerował tomektb- czyli odłączenie pętli indukcyjnej- była odpięta została podpięta ale nie wiem czy działa

[ Dodano: 2010-05-09, 13:58 ]
No i nareszcie udało się naprawić autko :)

ogólnie to padł immobilajzer - to on był winien całego zamieszania. Nowy sterownik plus immo z nowym kluczykiem = naprawiony pojazd. Wszystko wróciło do normy - szyby, centralny zamek, dmuchawa wszystko działa. Teraz tylko pozostało przekodować pozostałe kluczyki. Gdzie w Jeleniej można to zrobić?

Oczywiście zakupiony był rówież nowy akumulator- tak na wszelki wypadek.
No i radio pozostało na szyfr ;) nie zapamiętuje kodu.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA