Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana osłon przegubów
Autor Wiadomość
latawiec997
Mechanik



Mój samochód: Citroen Bx
Poj. silnika (cm3): 1569
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 1993
SKYPE - login: latawiec997
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 60
Skąd: Węgliniec
Wysłany: 31 Styczeń 2010, 22:31   Wymiana osłon przegubów

Witam!Zauważyłem pękniętą osłonę przegubu i pewnie czeka mnie jej wymiana.Pęknięcie jest co prawda nie na jej obwodzie jak to za zwyczaj bywa ale jakby od góry.Wygląda mi to na jakieś uszkodzene mechaniczne.Przy okazji zlokalizowałem również wycieki ze skrzyni po drugiej stronie.Mam więc parę pytań:1.Czy te gumowe osłony różnią się stronami?(prawa,lewa).2.Jak usunąć te wycieki?(ponoć wymienia się jakieś uszczelniacze?gdzie tego szukać i jak to się fachowo nazywa?)-Czekam na ewentualne porady oraz sugestie.Mam nadzieję że opisałem zaistniały problem dość przejżyście?Pozdrówka dla citromaniaków!

_________________

 
 
wuwuzela
[Usunięty]

Wysłany: 31 Styczeń 2010, 22:37   

Co do tych gumek to róznią się tylko tym że jedne są od zewnątrz a drugie od strony skrzyni... Co do wycieków to nie bardzo wiem jak to wygląda i trzeba by to było oblookac jak możesz to zrób fotki i wrzuć w temat i wtedy będzie można dokladniej to określić.

 
 
latawiec997
Mechanik



Mój samochód: Citroen Bx
Poj. silnika (cm3): 1569
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 1993
SKYPE - login: latawiec997
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 60
Skąd: Węgliniec
  Wysłany: 31 Styczeń 2010, 22:41   

Wydaje mi się o ile dobrze pamiętam że sączy się oliwa własnie tam gdzie połośka wchodzi do skrzyni.Dużo paprania z tą wymianą gumek?

_________________

 
 
baksowaty
Mechanik
baksowaty



Mój samochód: citroen c-crosser
Poj. silnika (cm3): 2,2
Paliwo: diesel
Wersja:: exlusive
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 149
Skąd: wrocław
Wysłany: 31 Styczeń 2010, 23:26   

witam osłony przegubów sa takie same na prawą i lewą stronę jedyna różnica jest na przegub wewnętrzny,natomiast podczas wymiany musisz odkręćić centralną nakrętkę przegubu na klucz 36 następnie rozłączyć zwrotnicę od wachacza i wtedy trzymając za półoś zbij przegub i wymień osłonę .Wymiana simeringu na lewej półosi nie nastręcza większych problemów jednak prawa półoś jest dzielona i musisz ją odkręćić na podporze dolnej silnika(nakrętki na klucz 11)następnie wyciągasz ze skrzyni ,wymieniasz simering i montujesz w odwrotnej kolejnośći.Po skończeniu montażu nie zapomnij o uzupełnieniu oleju wskrzyni biegów.

_________________
baksowaty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA