Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Citroen C4 1560cm3. DIESEL 2011r. Ogólnie
Autor Wiadomość
Kamen31

Mój samochód: Renault Megane II
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Ph1
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 2
Skąd: Wadowice
Wysłany: 25 Sierpień 2014, 09:36   Citroen C4 1560cm3. DIESEL 2011r. Ogólnie

Witajcie, jestem tu nowy i mam nadzieje że będę miał okazje zostać tutaj na dłużej.
Otóż moi rodzicie postanowili zmienić samochód i padła propozycja zakupu Citroena C4.
Mam do Was pytanie ogólne... jak z awaryjnością tego samochodu?
Samochód który chcemy kupić to Citroen C4 rok 2011r. 132tys przejechane
silnik diesla o pojemności 1560cm3. Auto sprowadzane prosto z francji (jeszcze na
francuskich blachach ale opłacone i gotowe do rejestracji) wersja wyposażenia dosyć
konkretna ponieważ posiada:
-ABS -ASR -EBD -ESP -NAVIGACJA -KLIMATYZACJA-AUTOMATYCZNA DWUSTREFOWA, -LUSTERKA EL-FOTOCHROMATYCZNE(PODGRZEWANE,PODŚWIETLANE i SKŁADANE) -DOMYKANE SZYB Z PILOTA, -CENTRALNY ZAMEK Z PILOTA -IMMOBILISER -CZUJNIK ZMIERZCHU -CZUJNIK DESZCZU -HALOGENY -DOŚWIETLANIE ZAKRĘTÓW -MP3,BLUETOOTH,USB,AUX -TYLNE FOTELE Z ISOFIX -TEMPOMAT -REGULACJA ŚWIATEŁ -KIEROWNICA WIELOFUNKCYJNA -PARKTRONIK TYŁ -PRZYCIEMNIANE FABRYCZNIE TYLNE SZYBY -PAKIET CHROM -KOMPUTER POKŁADOWY
Cena auta to 35 tys zł.

Samochodem rodzice będą chcieli pojeździć minimum 10 lat średnio rodzice robią około 15 tys. km rocznie. Czy ten samochód ich nie zawiedzie? Czy jest to samochód który rzadko ma do czynienia z usterkami?

I czy to prawda że C4 mają fabryczną wadę aluminiowej maski i lakier z czasem puchnie?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź w tym temacie i mam nadzieje że mój temat nie trafi od razu do kosza...

 
 
NiaNiel


Mój samochód: Peugeot 308 1.6 BlueHDI(120)
Poj. silnika (cm3): 1560
Paliwo: D
Wersja:: Allure
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2014
Posty: 31
Skąd: Strathclyde
Wysłany: 25 Sierpień 2014, 13:23   

Ciezko cos napisac o awaryjnosci trzy letniego auta.Tym bardziej,ze swoje kupilem uzywane.
Moje C4 na dzien dzisiejszy ma ok.120kkm przebiegu i poza problemem ze sprzeglem(wymienione na gwarancji) nic sie z autem nie dzieje.
Silnik pracuje cichutko bez zadnych dziwnych zachowan.Moj to wersja 110km i w polaczeniu z 6cio biegowa skrzynia osiagi sa na bardzo przyzwoitym poziomie przy naprawde niskim spalaniu.
Zawieszenie nie wykazuje jakichkolwiek oznak zuzycia.Zadnych niepokojacych dzwiekow lub zachowan na drodze.
Podwozie wciaz sie blyszczy,zadnych wyciekow czy korozji elementow.
Wnetrze w moim samochodzie jest praktychnie jak nowe.Wszystko dziala,nic nie trzeszczy nie stuka nie puka.Materialy sa dobrej jakosci i przyjemne w dotyku.Niestety nie moge tego powiedziec o materilale na fotelach,ktory wydaje sie dosc...delikatny.Ok.wciaz wyglada bardzo dobrze,ale co bedzie za nastepne trzy lata?
Co do maski,niestety jest to prawda.Moja byla malowana a jesli poczytasz internet to dowiesz sie,ze nie byl to odosobniony przypadek.

_________________
Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.
 
 
Kamen31

Mój samochód: Renault Megane II
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Ph1
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 2
Skąd: Wadowice
Wysłany: 25 Sierpień 2014, 13:58   

Dzięki za Twoją wypowiedź...
sporo czytam właśnie na temat tego samochodu i ogólnie spotykam się z opiniami pozytywnymi. Powiem szczerze że w tym samochodzie urzekło mnie przede wszystkim wnętrze oraz cena tak bogato wyposażonego samochodu. Wszystko wskazuje na to że prawdopodobnie zdecydujemy się na zakup tego samochodu lecz przez podjęciem decyzji samochód przeskanuje nasz znajomy fachowiec pod względem komputerowym.

 
 
NiaNiel


Mój samochód: Peugeot 308 1.6 BlueHDI(120)
Poj. silnika (cm3): 1560
Paliwo: D
Wersja:: Allure
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2014
Posty: 31
Skąd: Strathclyde
Wysłany: 25 Sierpień 2014, 21:03   

Powiem Ci,ze ja jestem zadowolony z wyboru.
Samochod jest bardzo wygodny.Miejsca jest wystarczajaco tak z przodu jak i z tylu.Bagaznik jak na auto tej klasy jest naprawde duzy.
6cio biegowa skrzynia sprawia,ze przy 110km/h silnik ma 2000rpm a w kabinie jest cisza i spokoj.W zasadzie te 110/120km/h wydaje mi sie najlepsza predkoscia podrozna.
Spalanie wg.komputera to srednio ok.5.5l/100km (35% miasto-65% autostrada)pokrywaloby sie z moimi obliczeniami.Najnizsze spalanie jakie udalo mi sie uzyskac wg.komputera to troszke ponad 4l/100km.

Jesli auto okaze sie byc zadbane i w dobrym stanie to mysle,ze jest to dobry wybor.

_________________
Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA