Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
kupno xsry picasso
Autor Wiadomość
morski

Mój samochód: citroen xsara picasso
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: van
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 16
Skąd: Kamień pomorski
Wysłany: 11 Wrzesień 2014, 16:39   kupno xsry picasso

Chciałbym kupić córce xsarę picasso.benzyna gaz.Ja mam ropę ona chce benzyna gaz.Potrzebuję rady.auto do 10000 zł.jaka pojemność -doradzić PROSZĘ

 
 
MAMUTH

Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: PB + LPG
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2014
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 14:43   

Witaj,

to zależy jak córka lubi jeździć :) .

Jak ja szukałem swojego XP to jeździłem i 1.6 16V i 1.8 16V i powiem jak moje wrażenia:

1.6 16V - Wydaje się bardziej żywy w mieście (zapewne kwestia innej skrzyni) ale tak przy 90 km/h wyraźnie czuć, że to powoli koniec jego możliwości jeżeli chodzi o komfortową podróż (hałas). Dużym plusem jest brak wrodzonego palenia oleju.

1.8 16V (taki mam). w moim przypadku jest bardziej mułowaty od dołu w porównaniu do 1.6 aczkolwiek w okolicach 3 k obr fajnie reaguje na gaz. Przy prędkościach rzędu 120-130 km/h jeszcze go nie słychać i można dłuższe trasy komfortowo przejechać.

U mnie czasem jeździ narzeczona i jakoś chyba nie lubi zmieniać biegów i silnik spokojnie daje radę ruszyć budą na 5 od 50km, co dla mnie jest bardzo dużym plusem.

Dodatkowo jeszcze powiem, że ja u siebie zmieniałem trochę mapę dla gazu i poprawiłem trochę ten dół :) .

Musisz zadać sobie pytanie jak będzie eksploatowany XP. Tylko w mieście i na niedługich trasach czy raczej dłuższe trasy. Jak pierwsza opcja to wystarczy jej 1.6 jak druga to bardziej polecam 1.8.

Tak na koniec to szkoda, że z manualem nie wychodził 2.0 bo bym brał. Osobiście wyznaje stwierdzenie "Od silnika o dużej pojemności jest tylko lepszy silnik o jeszcze większej pojemności" :)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA