Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Czasami gaśnie po wciśnięciu sprzęgła i szybkim przegaz
Autor Wiadomość
Cytrynka91

Mój samochód: Xsara
Poj. silnika (cm3): 1360
Paliwo: Benzyna
Wersja:: II
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 14 Gru 2013
Posty: 152
Skąd: BDG
Wysłany: 4 Luty 2015, 19:41   Czasami gaśnie po wciśnięciu sprzęgła i szybkim przegaz

Cześć.
Mój problem polega na tym, że przy redukcji (podczas jazdy), po wciśnięciu sprzęgła i natychmiastowym dodaniu gazu w celu wyrównania obrotów po redukcji - silnik gaśnie (ale nie zawsze). Odpuszczam wtedy sprzęgło i zapala (na "pych", przy tym jest szarpnięcie, wiadomo). Jeżeli sprzęgło trochę potrzymam (na 2-3 sekundy, aby obroty stanęły na 800) i wtedy dopiero przygazuję, to silnik nie gaśnie.
Zaznaczam, że nie dzieje się to za każdym razem, tylko kilkanaście razy w miesiącu, czyli rzadko. Dodam też, że przy wkręcaniu silnika krokowego urwałem jedną śrubę (siła, nie ma lipy :D ), więc teraz silnik krokowy trzyma się tylko na jednej (nie mogę wyjąć starej śruby z przepustnicy). Obroty są stabilne na jałowym, gdy stoję w miejscu. Jak jadę i wrzucę na luz (np. do świateł) to trochę obroty falują od 600 do 900. Oprócz tego na zimnym muszę dość dużo gazu dać, żeby ruszyć z miejsca i silnik nie zgasł. Na ciepłym silniku normalnie.
Czyli podsumowując:
1. Silnik gaśnie po naciśnięciu sprzęgła i jednoczesnym przegazowaniu podczas jazdy.
2. Ciężko ruszyć na zimnym silniku.
Silnik to benzyna 1.4 8V - TU3JP KFW. Świece nowe, cewka ma rok, akumulator nowy, olej świeży syntetyk, filtr paliwa ma rok, filtr powietrza nówka, pompa paliwa nie jest głośna (nie słychać podczas jazdy) i przy obrotach rzędu 5000 nic nie muli i nie przerywa.
Strzelam, że to wszystko przez nieszczelność na silniku krokowym, spowodowana przez montaż tylko na jednej śrubie.
Pozdrawiam

 
 
Jacoll
Mechanik
Jacek



Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1,6
Paliwo: benzynka
Wersja:: Pikuś
Rok prod.:: 2008
SKYPE - login: jacoll72
Pomógł: 176 razy
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 3828
Skąd: Lipinki Łużyckie
Wysłany: 8 Luty 2015, 12:50   

Cytrynka91, nie bardzo wiem co ma celu jednoczesne wciskanie sprzęgła i dodawanie gazu...
Zazwyczaj podczas wciskania sprzęgła puszcza się pedał gazu. :-P

Na początek proponuję co by "nie ma lipy" wykręcił to co zostało w przepustnicy po zerwanej śrubie i zamocował krokowca jak trzeba. ;-)

_________________
Pozdrawiam Jacek :-)
 
 
banan
Mechanik


Mój samochód: Xantia Break
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON HDI
Wersja:: forte
Rok prod.:: 2000
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 890
Skąd: uk
Wysłany: 8 Luty 2015, 15:35   

no wlasnie silniczek krokowy sluzy od utrzymania odpowiednich obrotow biegu jalowego.
nie wiem ktora srubke masz na mysli, ale jezeli silnik lapie lewe powietrze to tak byc nie powinno. i to sa wlasnie jedne z objawow.
wiec na poczatek naprawic, uszczelnic i mozemy dalej rozmawiac.

 
 
Cytrynka91

Mój samochód: Xsara
Poj. silnika (cm3): 1360
Paliwo: Benzyna
Wersja:: II
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 14 Gru 2013
Posty: 152
Skąd: BDG
Wysłany: 17 Luty 2015, 23:55   

Wymieniłem filtr paliwa na purflux, usunąłem tę śrubę i normalnie wkręciłem (mechanik to zrobił, bo sam nie dałem rady) silnik krokowy i po tych czynnościach na zimnym silniku można już normalnie ruszać, nawet na półsprzęgle. Przy okazji powiem, że wymieniłem płyn do wspomagania (na Total ATX Dextron IID) i kierownica o wiele lżej chodzi.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA