Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
płukanie wtryskiwaczy HDI - jak podłączyć (Picasso) ?
Autor Wiadomość
mdeco75

Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: diesel
Wersja:: HDI
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 9
Skąd: Rembertów
Wysłany: 15 Maj 2015, 21:15   płukanie wtryskiwaczy HDI - jak podłączyć (Picasso) ?

Kupiłem litr płynu Diesel Purge i chciałbym przepłukać wtryski. Zamierzam wykorzystać 500ml bo potrzebuje porcję dla drugiego diesla. Nie będę go wlewał do baku do 50 litrów paliwa ponieważ chce przepłukać samym płynem bezpośrednio dla najlepszego efektu.
Producent płynu pokazuje jak to zrobić na YT ale ... nie na przykładzie Picasso :)
Więc bez pewnej pomocy sobie nie poradzę.

Obudowa mojego filtra to Siemens (3 króćce i przyłącze elektryczne).
Wiem, że muszę wlać płyn do pojemnika i umieścić w nim "przedłużone" wężyki, którymi paliwo trafi do wtrysków a nadmiar wróci do pojemnika (aż zdecydowana większość preparatu się zwyczajnie wypali)

Pytanie. Widzę od góry 3 wężyki wchodzące/wychodzące z obudowy filtra paliwa.
Czy wszystkie trzy muszę zanurzyć ?

 
 
mdeco75

Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: diesel
Wersja:: HDI
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 9
Skąd: Rembertów
Wysłany: 29 Maj 2015, 22:00   

Ponieważ nikt nic nie odpisał tylko doprecyzuję.

Zrobiłem jak należy całą instalację wykorzystując dodatkowo 1metr rurki 8mm i 10mm żeby była swoboda ruchów.
Jednak pompa CR w moim HDI nie ciągnie sama i potrzeba pompy paliwa z baku aby paliwo popchnęła. Dla mnie nie było to oczywiste i musiałem spróbować.

Generalnie nie jest to oczywiste, że jak jedna pompa pcha to druga nie musi ciągnąć. Człowiek opisał przypadek z HDI w 407-ce, że pomimo załączenia autoalarmu, który dodatkowo odcinał pompkę paliwa w baku, samochód dalej z powodzeniem jechał... Wniosek - pompa CR miała dużo siły.

No ale nie 2.0 HDI w moim Picasso. Tutaj należy zastosować dodatkową pomkę (np. od spryskiwacza) aby ona popchnęła ten preparat czyszczący z pojemnika. Gdzieś na YT jest film pokazujący, że coś podobnego robi człowiek w 307-ce (widać kable idące od akumulatora do zbiornika z preparatem - zapewne do jakiejś pompki)

Mój płyn poszedł ostatecznie do baku na bardzo zajeżdzoną rezerwę.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA