Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Portal - 2CV co to?????

PIMPEK 03 - 1 Październik 2010, 09:54
Temat postu: 2CV co to?????
Wygląda na to, że Citroen zaskoczy nas czymś niezwykłym we Frankfurcie. Ta osnuta ciemnością fotka, to prawdopodobnie koncepcyjna wersja nowego wcielenia Citroena 2CV. Notka prasowa opublikowana przez Francuzów jest dość enigmatyczna i mówi: Citroen nie zakończył jeszcze zaskakiwania was swoją kreatywnością...

Może to również być 3-drzwiowa wersja nowego C3. Patrząc jednak na linię dachu, maski oraz inny grill można domniemywać, że jest to coś kompletnie nowego. Jest to wersja koncepcyjna, tak więc takie elementy jak potężne koła czy też agresywny zderzak nie dziwą. Cała ta tajemnica ujrzała światło dzienne już 15-go września! Tak więc bądźcie czujni i oczy szeroko otwarte.

robert - 2 Październik 2010, 07:42

Otoż ten model to znany od jakiegoś czasu koncepcyjny model - revolte. Oficjalnie został zaprezentowany na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie w 2009 r.
Mały superelegancki samochód miejski o bezkompromisowym charakterze. Kompaktowy, miejski, śmiały i elegancki - emanuje luksusem i zabarwionym nutą zuchwałości i pełnym wigoru dynamizmem. W energicznym i zrywnym modelu zastosowano przyszłościowe rozwiązania, takie jak hybrydowy układ napędowy z możliwością ładowania akumulatorów. technologia hybrydowa citroena oparta jest w głównej mierze o wykorzystanie elektrycznego źródła energii.
Nowoczesny charakter auta wyrażony został poprzez prowokację stylistycznę inspirowaną jednym z kultowych modeli citroena - modelem 2CV. Buntowniczy Revolte kwestionuje jednak wszystkie wartości 2CV i staje w opozycji do cech, które tworzyły i tworzą kult 2 CV.
CITROEN w modelu REVOLTE ma odwagę zaproponować wnętrze tylko z 3 miejscami, które mają zapewnić odprężenie i wypoczynek.

Wodnikczek - 26 Listopad 2010, 19:40

Wracając do tematu autka widocznego na zdjęciu. Brzydkiego badziewia jeżdżącego jeszcze na oczy nie widziałem a widziałem już parę cudek nawet bez wieśniaczego tuningu. Mam na dzieje że citroen takiego brzydala nie puści do seryjnej produkcji a jeśli zamierza to niech kosztuje miliony żeby nie było zwykłego polaka ani francuzika stać na coś takiego.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group