Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum towarzyskie - Ubepieczenie OC

darek_k - 20 Kwiecień 2016, 17:54
Temat postu: Ubepieczenie OC
dostałem wycenę na następny rok z proama, już trzy lata u nich ubezpieczałem i zawsze była dobra cena w granicach 320zł za rok, a teraz przysadzili 550zł więc im podziękuję

szukam teraz jakiejś ubezpieczalni co by miała podobną cenę

polecicie coś

Rafal_93 - 20 Kwiecień 2016, 19:33

Poczytaj w internecie, od końca bodajże kwietnia wszystkie ceny ubezpieczeń we wszystkich firmach ubezpieczeniowych poszły w górę o około 25%. Spowodowane jest to tym, iż rynek ubezpieczeń komunikacyjnych odnotował w zeszłym roku straty. Obawiam się że możesz nie znaleźć tańszego ubezpieczyciela.
darek_k - 20 Kwiecień 2016, 20:05

na razie znalazłem na BENEFIA24 za 393zł, ale jeszcze poszukam
bzzyku - 21 Kwiecień 2016, 09:23

darek_k sprawdzałeś ofertę Avivy? Miałem u nich ubezpieczenie i całkiem korzystnie wychodziło na tle konkurencji.
Sprwdź jeszcze ofertę MTU (należy do Ergo-Hestii.
)
Proama i Link4 niestety traktują stałych klientów tak jak zostałeś potraktowany Proamę.

Osobiście mam niemiłe doświadczenia z Proamą. Miałem u nich ubezpieczenie OC + Mini AC (przejęte przy kupnie auta). W międzyczasie miałem szkodę nie ze swojej winy. Sprawca był ubezpieczony również w Proamie. Najpierw 2 tygodnie czekałem na rzeczoznawcę, a jak już w końcu przyjechał i obejrzał szkodę to wycenił ją na śmieszną moim zdaniem kwotę. Powiedziałem sobie nigdy więcej Proamy.

Marcivo - 21 Kwiecień 2016, 09:43

bzzyku

Ja takiego problemu nie miałem a sprawca też był ubezpieczony w proamie
Rzeczoznawca był następnego dnia wieczorem w serwisie citrona gdzie zostawiłem auto

A wiesz czemu? Bo z OC sprawcy(też proama) wziąłem samochód zastępczy na 2 tygodnie za 200zł dzień. Sami po tej informacji szybko wszystko załatwiali

bzzyku - 21 Kwiecień 2016, 13:26

Marcivo akurat moja sytuacja była nieco bardziej skomplikowana ponieważ sprawca wjechał w mój garaż, w którym zaparkowany był samochód.

Na rzeczoznawcę samochodowego nie musiałem długo czekać, ale już z wyceną szkody na mieniu (zniszczeniu narożnika garażu) boksowałem się z Proamą ponad 2 miesiące, a w tym czasie garaż zalewały mi jesienne deszcze.

Szkody na samochodzie były znikome więc o aucie zastępczym nie mogło być mowy.

Garaż też według Proamy mógł być używany ponieważ drzwi dały się otwierać, a że woda lała mi się do kanału to już nie ich problem.

W prostych sprawach jakoś sobie radzą, z trudniejszymi tematami mają kłopoty.

Ale żeby nie było, że jestem negatywnie nastawiony tylko do Proamy. W samochodzie służbowym (Ford Mondeo MK4) ktoś podrapał mi tylne prawe drzwi. Firma zgłosiła szkodę do Compensy, do likwidacji z AC. Compensa stwierdziła, że szkoda ma tak niską wartość, że nie kwalifikuje się do likwidacji z AC. Według rzeczoznawców lakierowanie całych drzwi tylnych w Mondeo MK4 kombi to koszt łącznie brutto 333,12 zł (materiały + robocizna).

Z ubezpieczalniami miałem do czynienia w życiu wiele razy, kilka razy byłem zaskoczony pozytywnie. Niestety w większości nie są to miłe wspomnienia ale w przypadku OC jesteśmy na nich skazani.

audikom - 21 Kwiecień 2016, 13:27

Ja ubezpieczam przez mbank , wszystko przez internet , korzystne oferty .
Biorę w miesięcznych ratach , pobierają sobie kasę z konta (bezpłatnego) i nie mam problemów przy sprzedaży auta ze stratą za opłaconą na rok polisą .

darek_k - 21 Kwiecień 2016, 15:17

MBANK - 658,8
mtu poleca Aviva 549 i link 4 554

odpada

darek_k - 21 Kwiecień 2016, 16:29

MTU24 - 618 zł
odpada

na razie faworyt to BENEFIA24 w kwocie 393zł

wojtis1990 - 21 Kwiecień 2016, 18:25

Wszystkie OC podrożały. Też mi XMa wycenili stówkę drożej 550 zł. Mam tez w mBanku i to jest dla mnie wygodne. Saxo mniejsze najtaniej znalazłem w TUW 350 zł.
audikom - 21 Kwiecień 2016, 22:08

Dziwne , mnie w zrobionej kalkulacji w mbanku ( dla dwu litrowego diesla i 60 procent zniżki ) podali 39,40 / m-c dla ubezpieczenia w AXA
darek_k - 22 Kwiecień 2016, 06:06

w Śląskim zawsze było najdrożej
wojtis1990 - 22 Kwiecień 2016, 07:08

audikom, w zeszłym roku placilem niecałe 38 zł, mam 50% zniżki.
Jacoll - 22 Kwiecień 2016, 21:49

darek_k napisał/a:
w Śląskim zawsze było najdrożej

Zapraszam do lubuskiego :-D wtedy pogadamy o drożyźnie... ;-)

Piasek - 25 Kwiecień 2016, 10:02

Kolega teraz ubezpieczał 2.-litrową benzynę:
we wszelkiego rodzaju CUK`ach najtaniej mu 670zł znaleźli (ja za swoją C5 z takim samym piecem 390zł w mBanku no ale inna wartość pojazdu - jego ok 26-27tyś zł wartość rynkowa) a zgłosił się do PZU i wyliczył mu 550zł ale że ma jeszcze dom ubezpieczony (zupełnie przypadkiem) to jeszcze 80zł zniżki dostał i 470zł OC na rok.
Zniżka 80zł tylko w pierwszym roku - w przyszłym już jej nie dostanie.
Co do mBanku to jest jeden problem z nimi: nie da się ubezpieczyć u nich auta nie będąc ich klientem i jednocześnie właścicielem lub chociaż współwłaścicielem pojazdu.

Trzeba monitorować rynek bo ubezpieczenia idą ostro do góry. Dzisiaj młody kierowca i pierwsze auto czy ponowne ubezpieczenie pojazdu po 2-3 latach przerwy to się można zdziwić jakie stawki sadzą za samo tylko OC

sasun71 - 25 Kwiecień 2016, 20:48

Do tej pory przy max zniżkach w MTU mam 300zł /rok od 2.0hdi xsara-ciekawe ile na jesień mnie przyślą? ;-)
Piasek - 26 Kwiecień 2016, 08:16

Wiadomo że stawka ubezpieczenia zależy od lokalizacji i wartości pojazdu.
Ale jak pisałem wcześniej: ten sam silnik 2.0 benzyna tyle że C4 Picasso 2x droższy od mojej C5 i 2 lata młodszy, ta sama miejscowość.
Ja 390 (w ub. roku), kolega teraz 550zł. Ciekawe ile mi przyślą w tym roku... obstawiam że minimum 30zł więcej.

Jacoll - 26 Kwiecień 2016, 10:30

Piasek napisał/a:
Ja 390 (w ub. roku),

To wychodzi, że nie buliłem aż tak strasznie... :-D 398 za zeszły rok za motor 2.2 :-D
W sierpniu się okaże ile podniosą... :cry:

Rafal_93 - 26 Kwiecień 2016, 10:50

Ja za 2.5 zapłaciłem 489 w lutym tego roku. 30% zniżek tylko, bo była szkoda w ubiegłym roku. Auto zarejestrowane na tatę, bo ja mam jeszcze zwyżki.
Yargrin - 3 Czerwiec 2016, 12:20

Ja w tym roku zapłaciłam trochę ponad 300zł. Wcześniej płaciłam dużo więcej, bo ponad 500.
Piasek - 8 Czerwiec 2016, 09:34

Przyszła dzisiaj wycena na kolejny okres: 33zł drożej niż w ubiegłym. Co ciekawe płacę 30zł więcej niż moja kobieta za Aurisa z 2008r z 2-litrowym dieslem pod maską.
Widzę ubezpieczyciele nadal się nie wyleczyli z promowania diesli. Droższe 2x auto a niższa stawka ubezpieczenia. Swoją drogą jej też podnieśli o 22zł względem ubiegłego roku.

Kalert - 8 Czerwiec 2016, 18:18

Moja wycena też przyszła i niestety o 225 zł, byłem szukać gdzieś taniej ale kontynuacja w MTU wychodzi najtaniej
Piasek - 9 Czerwiec 2016, 10:01

225zł więcej ? Szkodę miałeś ?
Jan288 - 9 Czerwiec 2016, 16:03

Od początku tego roku wszystkie ceny ubezpieczeń miały wzrosnąć o średnio 19%. A wszystko za sprawą zeszłorocznych działań Komisji Nadzoru Finansowego. Jesli kogoś interesują szczegóły to proszę link do artykułu : http://www.motofakty.pl/a...-najdrozej.html Będą one pewnie jeszcze rosnąć z uwagi na zmiany jakie się szykują. Ja osobiście przy ubezpieczeniu z Liberty nie zauważyłem dużej podwyżki.
Kalert - 9 Czerwiec 2016, 20:35

Piasek napisał/a:
225zł więcej ? Szkodę miałeś ?


Żadnej szkody nie było, w Trójmieście płaci się więcej. Podobno w zeszłym roku dodatkowo wszyscy ubezpieczyciele ponieśli straty więc teraz muszą sobie wyrównać.

Piasek - 9 Czerwiec 2016, 22:03

Jan288 napisał/a:
Ja osobiście przy ubezpieczeniu z Liberty nie zauważyłem dużej podwyżki.

widzę Liberty jedzie ostro z marketingiem. Już dzisiaj drugie forum gdzie "świeżak" reklamuje tego ubezpieczyciela.
SPAM !!

phini - 22 Czerwiec 2016, 10:14

No mi liberty chciało podnieść opłatę, tak, że pomimo kolejnego roku bezszkodowej jazdy(2 lata) płaciłbym więcej niż jakbym nie miał zniżek wcale... Bodajże 1100zł wychodziło. Za to w AXA wyszło mi około 500zł. Dobrze jest się rozejrzeć i nie bać się zmieniać TU.
Swoją drogą, polecam wszelkiej maści porównywarki. A następnie bierzemy opcję z porównywarki i idziemy na stronę ubezpieczyciela -> dzięki temu udało mi się jeszcze jakieś 70-80zł taniej dorwać OC :)

MoonWalk - 30 Czerwiec 2016, 18:01

Ja mam 750 zł teraz - wynika to z tego, że jest to moje pierwsze ubezpieczenie i nie przekroczyłem 25 roku życia, niemniej ubezpieczenie jest wzięte na współwłaściciela z mamą. Moje zwyżki całkowicie niwelują jej zniżki, niemniej Allianz chyba najtańsza oferta, jaka udało mi się znaleźć. W PZU wychodziło coś 1200 zł.
Piasek - 20 Lipiec 2016, 21:39

Przyprowadziłem C3 1.1 z 2005r kobiecie, na nią kupione i rejestrowane żeby miała ciągłość ubezpieczenia/zniżek. 60% zniżek, ponad 10 lat prawko, nigdy żadnej szkody, przebiegi to może z 5 tyś km na rok robi, zameldowana niewielka miejscowość, stawka wyjściowa najtaniej 404zł !!!
Kuźwa mać !! Skąd oni te stawki biorą... Mamy jeszcze Aurisa 2.0D-4D z 2008r - auto z (prawie) 2x większym i ponad 2x mocniejszym silnikiem oraz 2x drożsże od wspomnianego C3 (auto też na kobietę) - miesiąc temu przedłużana polisa na kolejny rok - 370zł na cały rok a tutaj...
Co ciekawe mam identyczny samochód C3 1.1 z 2005r (przypadek) na siebie, który jest jednak matki (miał być mój, ona chciała to wzięła ale papiery były już na mnie), ubezpieczałem w marcu br. 278zł na cały rok, ale tutaj rozłożyli mnie na łopaty...

MarcinLbn - 21 Lipiec 2016, 09:57

We wrześniu kończy mi się ubezpieczenie i ciekawe ile mi wyliczą. Dobrze, że auto jest na pół z mamą to lecę jeszcze na jej zniżkach i jest trochę taniej. Pewnie znów z 700 zł za wszystko.
Ciekawi mnie jednak sprawa dlaczego bardzo drogie jest ubezpieczenie nowych aut. Nowiuśkie Clio IV 1.2, któro nawet nie opuściło salonu miało ubezpieczenie w wysokości ~1500 zł. Różnica między ubezpieczycielami w granicach 100 - 150 zł.

C!tek - 21 Lipiec 2016, 20:41

W axa w zeszłym roku płaciłem 495zł za samo OC (plus 30zł NNW).
Miesiąc temu przy przedłużaniu zapłaciłem 460zł.

Mam lat 28, auto stoi tylko na mnie, 1 kolizja półtora roku temu.
Auto: Citroen C5 2.0 HDI z 2004r.

Także rok spokoju :-D

sasun71 - 21 Lipiec 2016, 21:16

Oc na punto 1.2 -z 280zł skoczyło w PZU w tym roku u mnie na 328zł..
Piasek - 23 Lipiec 2016, 09:16

A będzie tylko gorzej...
http://auto.dziennik.pl/a...at-procent.html

vynalazek - 25 Lipiec 2016, 23:51

powyższe ciekawe...
ja za xantię płaciłem 320 a po zmianach... 530 przy pełnych zniżkach,
swifta 1.3 w tej samej ubezpieczalni mam zmiane z 240 na 515... jakieś nieporozumienie

Piasek - 26 Lipiec 2016, 08:15

Nawet babka w ubezpieczalni mi mówiła że nowo zawierane polisy, w tym roku, wzrosły o 100% między styczniem a lipcem - jak widzi że to samo ubezpiecza. Najbardziej poszły polisy za małolitrażowe pojemności. Kontynuacje jeszcze nie tak bardzo bo to przeważnie 30-40zł w górę - mi za wszystkie dotychczasowe przed sprzedażą faktycznie takie wyceny na kolejny rok po przysyłali: 30-40zł drożej ale za nowe polisy na kolejne auta, auta tańsze, o mniejszych pojemnościach i dużo niższej mocy. Normalnie kopara opada...
A już szczytem są ubezpieczenia dla świeżych kierowców: 3200zł dał za pierwsze auto a 3600zł mu samo OC wyliczyli. Ludzie rozkładają ręce i odchodzą...
Będzie znowu plaga pojazdów bez OC na drogach i nie ma na to reguły: stary, młody, diesel, benzyna, drogi, tani, 60% zniżek i 15 lat prawka + tyle samo bezszkodowej historii, przebiegi roczne duże, małe, itp. Te stawki to jakieś normalnie "z dupy" strzelane jeżeli dzisiaj za 1.1 i 60KM warte (dla ubezpieczalni) może 6 tyś zł walą stawki jakie 3-m-ce temu płacił ojciec za swoje auto warte 6x tyle o mocy prawie 200KM i pojemności 3-litrów. I on tym robi ponad 30 tyś km na rok.
Absurd...

Rafal_93 - 26 Lipiec 2016, 23:32

Piasek, Polska to absurd. Przygotuj sie na opłatę za auto starsze niż 10 lat. I będzie to zapewne taka stawka że to oc to pikuś ... Ktoś musi załatać 500+
sasun71 - 26 Lipiec 2016, 23:55

Rafal_93, i co? większość Polaków jak w Chinach na rowerach? bo poco 5-7letni jak do 10 mu blisko i znowu na złom;)druga sprawa dotknie to większości Polaków to chyba by PIS chodził po własnym polu minowym;) Już podwyżka posłów była szybkim odwrotem ...Oni też czytają komentarze;)
Piasek - 27 Lipiec 2016, 08:53

Nie chciałbym zamieniać tematu w politykierstwo ale ta "podwyżka dla posłów" była moim zdaniem zasłoną dymną dla czegoś innego co w tym czasie zostało przepchnięte przez sejm i senat. PO za swojej kadencji też robiło 2-3x takie spektakularne akcje jak podwyżki dla posłów czy ACTA a w tym czasie szły ustawy jedna za drugą przepychane na szybcika o czym dowiadywał się obywatel jak mu urzędy na kontrole wjechały
vynalazek - 8 Sierpień 2016, 18:42

Piasek napisał/a:
Najbardziej poszły polisy za małolitrażowe pojemności. Kontynuacje jeszcze nie tak bardzo bo to przeważnie 30-40zł w górę


a mnie właśnie tak wysoko podnieśli... kontynuację,
a ponieważ pojazd służy do wożenia mojego tyłka na bazę tylko,
to raczej pójdzie pod młotek (stoi dwa tygodnie zawsze, jeździ 2 dni)

alberto - 9 Sierpień 2016, 20:48

a miał ktoś z Was styczność z Compensą??
Jacoll - 5 Wrzesień 2016, 20:31

W sierpniu tyż ubezpieczałem... z 398 skoczyło mi za motorek 2.2 na 558 :-/
Cena przy wpłacie jednorazowej, bo w przypadku 2 rat idzie na 800 i do tego w innej firmie... BTA nie dzieli na raty.

sasun71 - 6 Wrzesień 2016, 00:19

OC za moją xsare w MTU bez zmian nawet o grosz czyli 328,24 zł za cały rok jak w tamtym roku...
Rafal_93 - 6 Wrzesień 2016, 10:21

sasun71, mój tata też dostał identyczną wycenę na ten rok jak w poprzednim. Nie mam pojęcia jak oni te składki wyliczają że jednym wychodzi 3x drożej, u innych taniej, a jak dobrze trafisz to ci wyliczą to samo ...
sasun71 - 6 Wrzesień 2016, 23:55

Rafal_93, Mnie przez 5 lat podrożało 10zł za wiek auta w Mtu tylko bo takie mają zasady regulaminu...
MarcinLbn - 7 Wrzesień 2016, 08:10

Czy ktoś z was ma Xsarcię z motorkiem jak moja i płaci za nią pełny pakiet ubezpieczenia? Bo mi kilka dni temu wyliczono za OC, AC, NNW + jakieś pakiety ~750 zł za rok (płatne w dwóch ratach).
sasun71 - 7 Wrzesień 2016, 08:39

MarcinLbn, ja mam tylko OC i NNW przy silniku 2.0 tyle ale w moim regionie jest tańsza stawka liczona...Zależy od regionu-Warszawa nie miał bym już tak tanio :-/
DJ95 - 25 Październik 2016, 10:57

Narzekacie :D
Ja jako nowy kierowca musiałem zapłacić 2527zł :((( :573:
Była to najtańsza ofertą jaką udało się znaleźć.

Rafal_93 - 25 Październik 2016, 11:06

DJ95, bez urazy, ale gdybym ja na siebie miał jakiekolwiek auto zarejestrować to na pewno nie byłoby to c5 z dwulitrowym motorem ... Na własne życzenie tyle zapłaciłeś, ale kto zabroni biednemu bogato żyć :)
DJ95 - 25 Październik 2016, 11:12

Taki dostałem :P
Wujek kupił Volvo. Kilka dni później dostałem prezent, który stał pod klatką 2-3 miesiące :P
Nikt z rodziny nie chciał pomóc, bo "mają za dużo samochodów na siebie" ;]

Jacoll - 25 Październik 2016, 12:45

DJ95, za rok będzie deko taniej :-D

Rafal_93, teraz to już nie jest aż tak ważna pojemność. Za swojego bolida 2.2 zapłaciłem mniej niż ojciec i szwagier za 1.8 :mrgreen:

Batman - 25 Październik 2016, 13:01

Z oc zaczyna się robić jakaś masakra. Mam kilka samochodów i całe szczęście, że Opla i Mitsubishi już nie opłacam, bo stałbym się bankrutem... Sytuacja z 2016 roku

- Opel Vectra 1.6 rocznik 1994 - w 2015 roku zapłaciłem za cały rok około 280 zł
w 2016 roku okazało się, że muszę zapłacić 495 zł!
- Mitsubishi Carisma 1.6 lpg rocznik 1999 - w 2015 roku zapłaciłem 334 zł. Pod koniec grudnia 2015 roku poszedłem dowiedzieć się o cenę od stycznia (na początku stycznia opłacam) i dostałem wycenę 302 zł. Przyszedłem osiem dni później (już w styczniu 2016) i zapłaciłem 340 zł.
- Chrysler Neon 2.0 lpg rocznik 1999 w 2016 roku zapłaciłem około 370 zł.
- Citroen C5 - kupiony dopiero co. Koszt oc na kwitku to 534 zł. Zapytałem się Pani ile bym zapłacił gdybym musiał teraz kupić oc na Cytrynę. Pani powiedziała... (!) 600 zł.

W 2008 roku mając 0 zniżek za oc zapłaciłem 545 zł. Myślałem głupi, że te czasy już dawno za mną...

PS A najegzotyczniejsza przygoda to opłacenie VW Polo 1.0 Coupe. Musiałem zapłacić 370 zł w 2015 roku. Zapytałem się dlaczego 370 zł za taką pojemność. Pani odpowiedziała, że jest dopłata za wersję Coupe. Na nic moja sugestia, że przy pojemności 1.0 to taki żarcik ze strony VW. Widocznie każde Coupe to sportowa fura ;) No ale VW jak to VW pod moją nogą wytrzymał tylko pół roku i skapitulował :mrgreen:

MarcinLbn - 25 Październik 2016, 14:36

Sytuacja z wczoraj. Ubezpieczamy Clio 1.2 (właściciel bez zniżek, współwłaściciel maksymalne zniżki). W HDi wyszło ~930 złotych. W PZU (gdzie ubezpieczyliśmy) wyszło 690 zł. Za to kosmos zaczął się w innych. Aviva 1300 zł, Uniqa 1200 zł i zwycięzca porównania Generali: 2900 zł! Qwa, to jakaś parodia z tymi ubezpieczeniami...
sasun71 - 25 Październik 2016, 16:50

Kolega miał w Axa full zniżek i tak rok temu 310zł a aktualnie dostał 750zł-z tego co wiem znalazł jakąś ofertę do 500zł
wojtis1990 - 25 Październik 2016, 23:13

Najtaniej mi Xantia 2.0 HDI kombi wyszła 741 zł, na ful zniżkach. AXA w mBanku bo mam dogodne raty miesięczne.
dziejek - 26 Październik 2016, 06:15

Z czegoś muszą "wyskrobać" na 500+ :-P . Jak tak dalej pójdzie, to przeciętny zmotoryzowany, nie będzie miał dylematu - czy stać mnie na bolida? tylko - czy stać mnie na ubezpieczenie tego auta?
Podobno taki system jest w Anglii. :-|

MarcinLbn - 26 Październik 2016, 08:09

wojtis1990 napisał/a:
Najtaniej mi Xantia 2.0 HDI kombi wyszła 741 zł, na ful zniżkach. AXA w mBanku bo mam dogodne raty miesięczne.

Bo kontynuujesz ubezpieczenie w jednej firmie i dlatego masz najtaniej właśnie tam. Z tego co się dowiedziałem to zniżki są za bezszkodową jazdę, brak szkód i właśnie za kontynuację w jednej firmie. Dlatego żonowe Clio rejestrowane razem z jej ojcem wyszło najtaniej w PZU. A np. składka dla mnie byłaby tam zabójcza.
Hehe, mi za Xantię wyszła składka za samo OC coś około 800 zł cztery lata temu (też na pół z mamą bo nie miałem zniżek). Na początek powinno być jakieś małe badziewie z litrowym silniczkiem, a ja od razu poszedłem w starego, dwulitrowego Diesla ;-)


dziejek napisał/a:
Z czegoś muszą "wyskrobać" na 500+ . Jak tak dalej pójdzie, to przeciętny zmotoryzowany, nie będzie miał dylematu - czy stać mnie na bolida? tylko - czy stać mnie na ubezpieczenie tego auta?

"Pincet plus" swoją drogą. Ale ubezpieczalnie podnoszą składki przez całą masę naciągaczy i wyłudzaczy ubezpieczeń. Skala zjawiska wcale nie jest mała. Kolega pracował w Warcie i mówił, że były osoby, które stale miały jakieś "nagłe i niespodziewane" zdarzenia drogowe...


dziejek napisał/a:
Podobno taki system jest w Anglii.

Tak, tam ubezpieczenia są wybitnie drogie. Brat żony za Clio II płacił coś ponad 1000 funtów składki na rok. Nie wiem ile w tym prawdy ale jednak ubezpieczenia są tam mocno wysokie. Tyle, że nie trzeba tam prowadzić boju z ubezpieczalnią o odszkodowanie. Byle lekki dzwon, szkoda całkowita i dostajesz taki pieniążek, że prawie stać Cię na kolejne salonowe auto. Ale to tylko "słyszałem od znajomych w Wielkiej Brytanii i powtarzam".

Marcivo - 26 Październik 2016, 10:58

To ja już się boję jakie OC (2lata prawko) mi policzą za c5 z silnikiem 2.0 lub 3.0 benzyna dopiero co sprowadzone. ;/
MarcinLbn - 26 Październik 2016, 11:10

Marcivo napisał/a:
To ja już się boję jakie OC (2lata prawko) mi policzą za c5 z silnikiem 2.0 lub 3.0 benzyna dopiero co sprowadzone. ;/


Wejdź na jakiś kalkulator ubezpieczeń i po wypełnieniu pól będziesz miał mniej więcej obraz sytuacji. A jak już ubezpieczenie to polecam multiagencję. My tak robimy i zawsze wychodzi fajna oferta.

Batman - 26 Październik 2016, 15:12

[quote="MarcinLbn"]
[quote="dziejek"]Z czegoś muszą "wyskrobać" na 500+ . Jak tak dalej pójdzie, to przeciętny zmotoryzowany, nie będzie miał dylematu - czy stać mnie na bolida? tylko - czy stać mnie na ubezpieczenie tego auta? [/quote]
"Pincet plus" swoją drogą. Ale ubezpieczalnie podnoszą składki przez całą masę naciągaczy i wyłudzaczy ubezpieczeń. Skala zjawiska wcale nie jest mała. Kolega pracował w Warcie i mówił, że były osoby, które stale miały jakieś "nagłe i niespodziewane" zdarzenia drogowe...
[/quote]
Niby tak, zgadzam się. Ale jak mi koleś przywalił w leciwą Vectrę to Pan z PZU sprawcy przyjechał i powiedział - tu rdza, tam rysa daję 400 zł. Zgodziłem się. Teraz już po tych podwyżkach nie ma mowy. Polecam posłuchać i zapamiętać:
https://www.youtube.com/watch?v=THozsUgCeDs

AdamGral - 1 Marzec 2018, 14:10

Ja polecam mbank czesto maja promocje -20%
grzenio21 - 15 Maj 2018, 18:00

Mam to samo zdanie co mój poprzednik... Nic dodać, nic ująć...
ZylaP - 24 Wrzesień 2018, 10:30

Ostatnio wszędzie podnieśli ceny ubezpieczenia, także niestety... ja też płaciłam zawsze około 600 a teraz ponad 800.
sasun71 - 24 Wrzesień 2018, 16:07

OC +NW= 387zł w MTU za 2-litrową xsare na rok
audikom - 24 Wrzesień 2018, 23:09

Audi 80 1.6 za rok AXA 328 za rok , na raty m-czne 30.70 mbank
Rafal_93 - 25 Wrzesień 2018, 05:32

Audi 80 93r 1.9 TDI. Oc na rok 754 PLN. Kierowca lat 25 i żadnej historii ubezpieczenia. Tragedii nie ma.
Jacoll - 27 Wrzesień 2018, 21:09

615 za C5 2.2 HDI OC+NNW ;-)
audikom - 28 Wrzesień 2018, 09:19

Rafal_93 strasznie tanio w porównaniu do 3 0 0 0 za Accorda 1.8 w Link4
ktosiek68 - 28 Wrzesień 2018, 12:21

Od lat korzystam z BRE Ubezpieczenia, obecnie AXA.
Citroen 2,0 HDI 2006 - 40% zniżki + 1 szkoda 3 lata temu na drugim wózku
(nie zabrali zniżki !) - 520 PLN za rok. To chyba przyzwoity wynik ?

ktosiek68 - 28 Wrzesień 2018, 12:25

Faktycznie Rafał_93 coś ma tanio. Jak sprzedawałem żoniną Hondę Civic 1,4 z 2000 roku to kupujący ją 25-cio latek bez historii ubezpieczenia musiałby zapłacić ok. 2.500 PLN za rok, dlatego kupił na jednego z rodziców.
audikom - 28 Wrzesień 2018, 20:13

ktosiek68 może podał za jeden kwartał ;-) :-)
Rafal_93 - 29 Wrzesień 2018, 07:43

Nie, podałem za cały rok ;-) Wiem że tanio, ale mi to odpowiada. Kłócił się nie będę :mrgreen: Może wpływ na cenę ma to że jestem po ślubie, to że niby bardziej odpowiedzialny czy coś :shock:
MarcinLbn - 29 Wrzesień 2018, 13:24

Megane III 1.6, 2011 rok. Własność oczywiście pół na pół (brakuje mi roku do pełnych zniżek) ale gołe OC to raptem 475 złotych. Pełny pakiet (OC, AC, itd...) zamknął się w kwocie poniżej 1500 zł.
moreno - 18 Grudzień 2018, 13:11

Z moich obserwacji długoletnich (a mam te wszystkie przelewy na ubezpieczenie samochodowe OC), wynika, że o ile jeszcze 2-3 lata temu ceny ubepzieczenia OC rosły w znaczny sposób, o tyle obecnie wyhamowały i oby ten stan potrwał możliwie jak najdłużej.
Nie bez znaczenia jest konkurencja, bo gdy mamy kilkadziesiąt podmiotów na rynku oferujących ubezpieczenia, to ktoś zawsze musi sie z tego wyłamać.
Proponuję zapoznać się jeszcze z https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc
Można tam porównać jak wyglądają kwestie związane ubezpieczeniem w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

cytroos - 21 Kwiecień 2019, 20:36

Doskonale pamietam sytuacje sprzed kilku lat gdzie ceny ubezpieczen mocno poszybowaly w gore. Argumenty firm jakos specjalnie mnie nie przekonaly dlatego sprzedalem w tamtym czasie samochod i zaczalem korzystac z komunikacji miejskiej. Wszystko byloby w porzadku gdyby nie ciagle remonty torow jakie maja miejsce od jakichs trzech miesiecy przez co trace duzo czasu na dojazd do pracy. Postanowilem zobaczyc jak teraz ma sie sytuacja na rynku ubezpieczen. Kiedys nie bralem pod uwage jednego rozwiawzania jakim jest internet. Znajomy mi podsunal pomysl abym zerknal na narzedzie pt. kalkulator oc .. w skrocie polega to na wypelnieniu kilku podstawowych informacji na temat naszego samochodu by moc wybrac najkorzystniejsza oferte. Z tego co widzialem to najwieksza baze ubezpieczycieli mozna znalezc na mFind - https://www.mfind.pl/ubez...alkulator-oc-ac Teraz moge mowic o wyborze poniewaz stacjonarnie to bylo zawsze na zasadzie kilku ubezpieczycieli proponowanych przez biuro .. z najwieksza prowizja dla jego wlasciciela :) Ceny szczerze powiedziawszy nie wrocily jeszcze do poziomu sprzed podwyzek jednak nie ma co narzekac bo mi wyliczylo jakies 20% drozej, co uwazam za rozsadna cene.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group