Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Berlingo / C15 - Berlingo III wskaźnik poziomu paliwa, pływak

womi89 - 6 Czerwiec 2016, 07:10
Temat postu: Berlingo III wskaźnik poziomu paliwa, pływak
Witam

Mam problem ze wskaźnikiem poziomu paliwa. Otóż po zatankowaniu do pełna wskaźnik pokazuje tylko pół baku. Resetowałem wskaźniki poprzez odłączenie akumulatora na kilka minut (przeczytałem gdzieś, że to może pomóc), niestety nic to nie dało. Nie mogę zlokalizować pływaka, żeby się do niego dostać i go przeczyścić.
Mam Berlingo 1.6HDI XTR z 2010 roku, z tyłu mam 3 fotele i po ich podniesieniu i zdjęciu tapicerki nie ma żadnego otworu przez który mógłbym się dostać do pływaka.
Jakieś sugestie? Ewentualnie co jeszcze może być przyczyną tego, że źle pokazuje stan paliwa.

Pozdrawiam
Michał

ROBSON1976 - 10 Czerwiec 2016, 08:14

Żeby dostać się do pływaka trzeba wyciągnąć zbiornik. Najlepiej podłączyć lexię i zrobić test wskaźnika paliwa i sprawdzić zapisane rezystencje pływaka.
womi89 - 11 Czerwiec 2016, 21:59

Dzięki za odpowiedź, niestety zbiornika nie ściągnę, bo nie mam takiej możliwości.
Rozumiem, że po odczytaniu przez lexie dowiem się po pierwsze czy pływak jest sprawny, a do czego potrzebne są te wartości rezystancji? Czy można w lexi zmienić, że np. wartości, którą w tej chwili wskazuje to pełny bak?

ROBSON1976 - 12 Czerwiec 2016, 17:35

W lexi dowiesz się jaką rezystencje obecnie ma pływak. Pozatym zapisane są wartości rezystencji odpowiadające zapełnieniu zbiornika na 4/4, 3/4, 1/2, 1/4, rezerwa i 0/0, trzeba by porównać wartości zapisane z samochodem który ma sprawy układ i ewentualnie je zmienić (być może ktoś tam grzebał). W lexi zrobisz również test wskaźnika paliwa.
womi89 - 12 Czerwiec 2016, 22:04

Dzięki :)

Teraz pozostaje znaleźć kogoś kto ma lexie lub samemu się w nią zaopatrzyć :)

womi89 - 11 Listopad 2017, 15:48

Odkopię troszkę temat, bo problem dalej występuje a zaopatrzyłem się w Lexię.
Sprawdziłem wartości rezystancji pływaka i znalazłem następujące wartości:
Dla pustego zbiornika 344 ohm
Dla pełnego 70 ohm
Rezerwa 6 litrów i bak o pojemności 60 litrów.
Nie ma takich wartości jak podałeś dla 1/2 zbiornika itp. (albo ja nie wiem gdzie szukać).
Czy te wartości są poprawne i czy w takim roczniku może być mniejszy zbiornik?
Gdzieś wyczytałem, że winą złych wskazań może być zła pojemność baku.

Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group