Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

BX - Nieznana mi kontrolka - BX gaśnie podczas jazdy

WojtekM - 7 Lipiec 2016, 09:45
Temat postu: Nieznana mi kontrolka - BX gaśnie podczas jazdy
Witam wszystkich,
Wczoraj podczas jazdy zapaliła mi się czerwona lampka po prawej stronie tablicy z zegarami, na górze. Przedstawia ona rozszerzony przewód z oparami ponad nim. Załączam zdjęcie - mam nadzieję,że się załączy. Kiedy się zapaliła, samochód zachowywał się jakby kończyło się paliwo-nie chciał jechać, ale miałem jeszcze 1/4 zbiornika. Zatrzymał się, po wielu próbach odpaliłem, podjechałem do najbliższych świateł, gdzie kontrolka znów się zaświeciła, niestety trafiłęm na czerwone światło więc nie mogłem przycisnąć go mocniej i przejechać skrzyżowania na siłę. Jak się zatrzymałem i wcisnąłem sprzęgło to zgasł i już nie chciał odpalać. Niby zaskakiwał ale nie podtrzymywał obrotów. Odpuściłem i zepchnąłem go na chodnik. Kilka razy wcześniej mi to się zdarzało, ale trwało kilka sekund po czym kontrolka gasła i dalej się normalnie jechało. Nie zapalała się przy tym kontrolka STOP - również wczoraj. Wczoraj mocno padało, nie wiem, czy to nie jest problem elektryczny. Płyn w układzie chłodzącym jest.
Czy ktoś wie od czego ta kontrolka i z czym może być problem?
BX II rok 1990, 1.4
Pozdrawiam

grigori333 - 7 Lipiec 2016, 09:58

Strona 47 KLIK poczytaj.
Rodzyn - 14 Lipiec 2016, 10:48

Witam serdecznie!
Czyżby więc był to pierwszy przypadek, kiedy jednak ta kontrolka JEST podłączona i faktycznie ostrzega przed przegrzaniem katalizatora?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group