Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

BX - Piniądz - wycena napraw

MarlonB - 27 Lipiec 2016, 00:07
Temat postu: Piniądz - wycena napraw
Panowie, mam taką mokrą fantazję żeby sobie swojego BX'a doprowadzić do porządku, tak od a - z.

U wielu mechaników byłem w Warszawie, ale nie byłem u najbardziej znanego w Waw Pana vorbrodt'a, tak więc wybrałem się, zostawiłem auto i poprosiłem o wycenę napraw związanych z silnikiem. Dostałem telefon że mogą mi to zrobić za 5000 pln :shock:

No cóż to troszkę dużo za ogarnięcie chyba najprostszego silnika świata...
(wierzę że byłoby to tam zrobione dobrze, ale mimo wszystko to kupa szmalu)

W samochodzie, tak na oko trzeba by:
-wymienić wszystkie uszczelki silnika, bo cieknie
-wymienić pierścienie i uszczelniacze trzonków zaworowych, bo pali olej jak smok
-być może ogarnąć głowicę, bo coś tam dzwoni, może to tylko kwestia regulacji
-wiadomo że do tego dochodzą wymiany wszystkich pasków, filtrów i pewnie jakieś pierdulety się znajdą ekstra

-ogarnąć hydro:
*wyczyścić regulatory prześwitu
*podobno maglownica ma wycieki (w sumie jakby mi to wykręcili to mogę sam powymieniać uszczelki)
*ogarnąć gumowo- stalową rurkę bo zaczyna się pocić
*podobno konżektor też się poci (ale to jak mi wykręcą to też mogę sam uszczelki powymieniać)

-ogarnąć blacharkę:
+tylna krawędź bagażnika ma dziurkę i okolice haku od wydechu do zrobienia/+może coś na tylnym pasie
+nadkole środek przy odpowietrzeniu baku jest rdza
+trochę przedni pas pod chłodnicą do poprawy
+wewnątrz przednich nadkoli u góry, okolice śrub od siłowników
+tylny most można by wypiaskować i pomalować
+opcjonalnie zderzaki, spoiler, i jakieś pojedyncze miejsca na nadwoziu

Generalnie mówimy o samochodzie, który nie jest totalnym trupem co można wywnioskować z opisu wyżej, wygląda dobrze i jeździ całkiem wporzo, myślę że bardziej dolega mu pesel niż przebieg (140 tyś.)

Planuję jeszcze jechać / napisać do:
-Zielonki, ul. Marecka 94
-Białobrzegu, ul. Reymonta 19
-i na Zagójska 7A w Wawie
no i szukam blacharza...

Ktokolwiek się bawił w coś takiego, zna koszta?
Ceny części znam, generalnie są tanie jak barszcz...

Poniżej sprawca zamieszania


rewers - 28 Lipiec 2016, 21:03

Nie chcę się rozpisywać roboty sporo, ale można na raty to robić- piszesz że sporo sam możesz zrobić.
MarlonB napisał/a:
+tylny most można by wypiaskować i pomalować
w BX-ie nie ma mostu!
MarlonB napisał/a:
*podobno maglownica ma wycieki (w sumie jakby mi to wykręcili to mogę sam powymieniać uszczelki)
Trzeba to dobrze poskładać i ustawić, jakby to było proste regeneracja nie kosztowała by 500 zł.

Ogólnie uważam, że cena trochę wygórowana.

Kaczor - 28 Lipiec 2016, 21:07

Do takiej, można nawet powiedzieć renowacji trzeba znaleźć warsztat gdzie lubią stare samochody. Ostatnio Vorbrodt doprowadzał mojego Kaczora do ładu. Sprawa dotyczyła złej pracy na benzynie ( szarpanie w czasie jednostajnej jazdy na niższych biegach). Przy okazji wyczyścił błędy w komputerze , wymienił rozrząd, ustawił zawory, nabił gruszki . No i nie powiem przy płaceniu bolało i to mocno. Samochód stał tydzień i w tym czasie powoli go robili. Oprócz normalnego serwisowania samochodów zajmują się takimi wiekowymi autkami.
W sprawach zawieszenia korzystam z serwisu Śliwowskiego w Zielonce. Ale jak kiedyś wspomniałem na temat remontu silnika (uszczelka pod głowicą) to nie zauważyłem entuzjazmu. Serwis przyjmuje takie wiekowe samochody ale bardziej dla sentymentu Pana Franciszka.

Jeśli chodzi o części to faktycznie nie są drogie ale w większości używane i mocno wyeksploatowane
Z serwisu blacharskiego niestety też musiałem korzystać i robiłem to w Auto Wróbel w Radiowie. Ceny standardowe . Jakość wykonania bez uwag

W celu obniżenia kosztów staram się wiele rzeczy robić sam korzystając z porad kolegów z forum a po wykonaniu satysfakcja gwarantowana :lol:

MarlonB - 26 Wrzesień 2017, 15:53

Temat do usunięcia. Wrócę do tego z konkretnymi numerami części, cenami i usługami.
Rafal_93 - 26 Wrzesień 2017, 19:29

Daleko ode mnie jesteś... Ja mógłbym Ci to poogarniać, ale czy będzie ci się to kalkulowało?
MarlonB - 30 Wrzesień 2017, 16:30

Wierzę w to że mam na tyle ładny egzemplarz że jeśli włożę w niego 6 tysięcy to on tyle będzie wart (jak nie więcej) i jeżeli już mam coś przy nim robić to od razu wszystko od a do z.

Z resztą od kiedy Citroeny mają cokolwiek wspólnego ze zdrowym rozsądkiem...

robson - 30 Październik 2017, 23:17

MarlonB, Taki samochód będzie raczej bezcenny ;)
tomus789 - 21 Styczeń 2018, 21:37

Nie zniechęcaj się jak jest mało skorodowany. Musisz znać miejsca gdzie rudej szukać. Ale jeśli myślisz że ktoś robi prezent i robi Bx za pół darmo.. Kwota 5 tysięcy za blacharke, sporo pracy w hydro i remont silnika to dosyć odpowiednia kwota. Fajnie ze przybywa posiadaczy którzy ratują Bx. :)
robson - 23 Styczeń 2018, 12:59

Byłem w Wiedniu i na autostradzie widziałem kila szt BX-ów!!!
wama - 5 Luty 2018, 00:10
Temat postu: naprawa bx
Czy naprawiłeś BX? Mam dobry adres na hydraulikę, niestety w Olsztynie, mam dobrego blacharza z dobrymi cenami w Morągu. Miałem 2 BX, niebieski TZD 1,9 wolnossący, jeszcze nie miałem doświadczeń z dieslem. Zawód - ówczesny mechanik do wymiany uszczelki bez planowania głowicy, źle dokręcona głowica 2 tkm pękł wałek ozrządu. Drugi ciemnozielony turbo diesel. Pierwszy samochód użytkowany przez syna po zrobieniu prawka. Niestety kolejny błąd - uruchamianie na lince - pękł pasek rozrządu. Wtedy za duży koszt.
MarlonB - 9 Listopad 2018, 12:33

Nie wiem czy ktoś jeszcze siedzi na tym forum i czy kogoś to interesuję. Przy aucie jeszcze nic nie było robione ale robię bazę części. Brakuje mi jeszcze trochę dupereli od hydro i jakiś tam drobiazgów. Ale generalnie jest już tego prawie cały bagażnik i pół piwnicy mi ta nieszczęsna maska zajmuje...

Do wglądu:





grigori333 - 9 Listopad 2018, 15:35

MarlonB napisał/a:
Nie wiem czy ktoś jeszcze siedzi na tym forum i czy kogoś to interesuję.

Siedzi siedzi, mnie akurat interesuję, bo sam mam BXsa i planuję go kiedyś doprowadzić do porządku.

MarlonB - 31 Styczeń 2019, 03:35

nie pisałem tego złośliwie, tylko widziałem inne forum w którym więcej się dzieję w temacie starych hydrowozów.

swoją drogą wie ktoś może jak zdobyć całą paczkę uszczelek do rurek lhm 3,5 a nie pojedyncze sztuki?


poniżej kolejna porcja gratów - i fajny patent - te pokrowce szyte na poloneza są ideolo na BX'a


arturromarr - 18 Marzec 2019, 13:24

grigori333 napisał/a:
MarlonB napisał/a:
Nie wiem czy ktoś jeszcze siedzi na tym forum i czy kogoś to interesuję.

Siedzi siedzi, mnie akurat interesuję, bo sam mam BXsa i planuję go kiedyś doprowadzić do porządku.

Ja nie mam BX-a i też śledzę, więc raportuj. :)

sasun71 - 18 Marzec 2019, 13:54

To że nie ma wpisu nie znaczy że ktoś tego nie widzi,sam czasem widuje zabytek w Ostrzeszowie ale to zaś jest Cx z kratką na tylnej szybie w wersji gt
MarlonB - 26 Listopad 2019, 02:06




kolejne graty.


PS szukam uszczelek do konżektora, rozdzielacza wydatku i do rurek hydraulicznych (te 3mm, 4mm itd.)
i tapicerki prawych drzwi przednich!

Ktokolwiek widział ktokolwiek wie!! niech da znać!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group