Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara / Xsara Picasso - Xsara II problem z centralnym.

HaseoSaber - 29 Sierpień 2016, 16:25
Temat postu: Xsara II problem z centralnym.
Witam mam taki problem z zamkiem centralnym iż nie zamyka mi za pierwszym razem. Jeżeli zamykam pilotem to mi odbija i dopiero łapie prawie zawsze za drugim razem. podobno może to być wina siłownika drzwi tyle że nie mogę sie doczytać jaki jest u mnie bo widziałem na necie dwu pinowe.
Ostatnio również zauważyłem, że nie działa mi otwieranie osobne bagażnika przez pilot natomiast normalnie to mi otwiera wszystkie drzwi plus bagażnik(wcześniej to działało).

Aha jeszcze jedna sprawa: Wie ktoś która to część jest co mocuje się do niej blende bagażnika? Bo ja to mam pęknięte i mi wypada ta osłona gumowa przycisku do otwierania bagażnika a niestety nie wiem jak się to nazywa żebym sobie poszukał na necie.

PS. Czy zwykła xsara II na benzynę miała osłonę plastikową silnika i siatkę tak jak to ma wersja HDi?

RyszardZu - 12 Lipiec 2018, 15:39

U mnie było tak. Przy zamykaniu pilotem odbijał zamek.
Do drzwi samochodu idzie gruba wiązka przewodów ukryta w gumie. Jeden z tych przewodów odpowiada za ten problem. U mnie był nadwerężony. Nie bylo dobrego styku. Ponowne połączenie to pomogło.

robson - 18 Lipiec 2018, 14:48

Pękają przewody przy drzwiach i to także powoduje, że raz się zamyka a raz nie. Ostatnio posztukowałem kilka w swojej. Jakieś badziewie dają te przewody. W XM po 25 latach nic nie pękło.....

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group