Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Dział sprężynowców - Xsara pilot nie działa

darius1990 - 10 Wrzesień 2016, 12:13
Temat postu: Xsara pilot nie działa
Problem dotyczy pilota. W pewnym momencie po prostu wychodze i sie nie otwiera na przycisk. Czy wystarczy wymiana baterii?? Czy może być inny powód?? Dodam że od paru tygodni przy odpalaniu mam kilka sygnałów dzwiękowych, nie wiem czym spowodowanych. Czytałem że to może właśnie wskazywać na baterie w pilocie, akumulator lub przegląd gazowy bo auto mam na gaz akurat
Marcin9894 - 6 Czerwiec 2017, 20:40
Temat postu: Re: Xsara pilot nie działa
Najpierw sprawdź baterie w pilocie. Podczas odpalania pewnie odzywa się immo. Wymień bateriei sprawdź czy przestało.
MarcinLbn - 6 Czerwiec 2017, 20:55

Marcin9894 napisał/a:
Najpierw sprawdź baterie w pilocie. Podczas odpalania pewnie odzywa się immo. Wymień bateriei sprawdź czy przestało.


Immobilajzer i bateria nie mają ze sobą nic wspólnego.
BTW górnik roku ;)

Marcin9894 - 6 Czerwiec 2017, 22:36

No niby tak ;-) łohoho :-D nawet nie zauważyłem że to taki stary temat;-)
dejnekomirek - 7 Czerwiec 2017, 19:11

A moim zdaniem masz slaby akumulator, albo problem z napieciem na BSI. Przy rozruchu przy spadku napiecia wlacza sie dzwiek ostrzezenia i teoretycznie powinno zablokowac immo. Pochodna tego jest niedzialajacy pilot. Dziwne, ze zapala, ale to inny temat. Podlacz woltomierz i sprawdz napiecie baterii bez obciazenia i w czasie rozruchu, rowniez sprawdz napiecie na wejsciu BSI, a jeszcze lepiej na bezpiecznikach. Jesli jest takie samo jak baterii, wina lezy po jej stronie. Bodajze, ponizej 9.0 V przy rozruchu wlacza sie immo i pojawia dzwiek ostrzezenia. Pomaga podlaczenie dobrej baterii i odczekanie okolo 1 do 2 min, a nastepnie mozna startowac silnik. Pilot powinien sam sie uzbroic, jesli nie , mozna go przyuczyc. Nie radze jezdzic z padnieta bateria, bo moze dojsc do jej calkowitego wysypania i jazda nie bedzie mozliwa.
MarcinLbn - 7 Czerwiec 2017, 19:30

Nie wiem czy może być to wina akumulatora. Mój padł na wiosnę po sześciu latach służby (dawał znać mniej więcej od stycznia, że ma już dość) ale z immo ani zamkiem nic się nie działo podejrzanego.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group