Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Czy wiecie, że...? - Nieszczęsne klapy wirowe

kaliope - 11 Grudzień 2016, 08:53
Temat postu: Nieszczęsne klapy wirowe
Wielu producentów uszczęśliwia użytkowników tym wynalazkiem w kolektorze ssącym, jednakże w BMW to jakiś horror gdyż przy wyższych przebiegach się urywają. Doświadczył tego ostatnio mój kolega w 530d będąc 600km poza domem. Laweta i 8 tys zł za remont silnika.
Także czym prędzej wywaliłem klapy wirowe z X3 3.0d teścia i się okazało, że już mocno lały mimo małego przebiegu.

https://www.youtube.com/watch?v=zlLUCFG9Twg

dejnekomirek - 11 Grudzień 2016, 11:09

kaliope napisał/a:
wywaliłem klapy wirowe z X3 3.0d teścia i się okazało, że już mocno lały mimo małego przebiegu.

Zmieniles przez takie dzialanie charakterystyke silnika i sklad spalin. No coz, ten kolektor wymienia sie na nowy, tak przewidzial producent i nie ma , ze boli! Jak kupuje sie konia, to na bat tez trzeba miec pieniadze.
Swoja droga, to co w tych klapach moze lac?? I dlaczego piszesz o tym na forum Citroena?

kaliope - 11 Grudzień 2016, 15:16

Wszyscy świadomi użytkownicy wyrzucają te klapy. Podobnie wyrzucają je w oplach i nikt nie zauważa różnicy w działaniu silnika.

Co może lać? Jak w każdym turbodieslu z EGR, w kolekorze jest duże ciśnienie sprężonego powietrza wymieszanego ze syfiastymi spalinami z EGR. To sprawia, że się robi tłusta, wilgotna mieszanka...która wylatuje tam gdzie jest nieszczleność...a nieszczelności sie robi własnie w mocowaniu klap.

A pisze na forum citorena bo to dział off topic....to chyba można, nie?

biodr - 11 Grudzień 2016, 21:34

kaliope napisał/a:
przy wyższych przebiegach się urywają. Doświadczył tego ostatnio mój kolega

Tak z ciekawości - możesz napisać przy jakim przebiegu to się stało?

kaliope - 12 Grudzień 2016, 11:32

temat sledze dość uważnie na kilku forach i już było wiele przypadków strzelonych klap przy przebiegach powyżej 300 tys. Koledze strzeliło przy 350. Ostrzegałem go i mu mówiłem żeby wyrzucić te klapy....ale polak mądry po szkodzie. Do tego był z rodziną nad morzem, 600km od domu.

U nas ludzie jeżdżą furami sprowadzonymi w których myślą, że mają poniżej 200tys....a potem płacz gdy nagle coś strzela. U teścia w X3 dopiero ponad 100tys ale już wywaliłem. I auto chodzi jak złoto.

biodr - 12 Grudzień 2016, 13:21

Cytat:
myślą, że mają poniżej 200tys....a potem płacz gdy nagle coś strzela

Dokładnie. Tutaj ciekawy filmik na ten temat: ,,DLACZEGO SAMOCHODY W POLSCE SIĘ PSUJĄ?"
https://www.youtube.com/watch?v=OpdlsgLdwNs

lukaszglinek - 31 Sierpień 2018, 12:01

Wszędzie się psują
Ireneuszz - 22 Październik 2018, 13:38

Dokładnie wszędzie się psują nie tylko w Polsce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group