Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara / Xsara Picasso - Parę pytań Xsara II

fannadil - 3 Styczeń 2017, 23:43
Temat postu: Parę pytań Xsara II
Witam, mam parę pytań:
Pierwsze zdjęcie co to jest czujnik deszczu? Umiejscowiony jest nad lusterkiem wstecznym, nie zaobserwowałem jakiegokolwiek działania. Jak to by wyglądało? Czy coś może być uszkodzone?

Odnośnie podświetlenia konsoli mam parę przepalonych żarówek, konieczne jest ściąganie całej ramki żeby dobrać się do pokręteł? Czy w okolicy zapalniczki i w samej popielniczce powinno coś świecić?

Wyświetlacz radia ma takie jakby 3 jaśniejsze miejsca(czerwone strzałki) są to miejsca gdzie są żarówki czy to uszkodzenie wyświetlacza czy po prostu stosuje jakieś złe żaróweczki?

XxxCinuxxX - 4 Styczeń 2017, 06:24

1- jeśli jest czujnik deszczu i jest on aktywowany w BSI to działa on na pierwszej pozycji manetki wycieraczek( wycieraczki przetra raz szybę i opadna) i wtedy czujnik jest tak jakby w trybie czuwania(czeka aż zacznie padać deszcz lub snieg)
2- nie pomogę bo nie miałem styczności rozbierać tego w Xsara. Robieralem w Xantii więc myślę że będzie podobnie.
3- Nie jest to uszkodzenie wyświetlacza tylko odznaczają się miejsca gdzie są żarówki, w liczniku też pewnie widać jaśniejsze punkty. No chyba że zastosowałes zbyt mocne żarówki (mogło wygrzac to miejsce gdzie jest zarowka) i dlatego taki efekt. Z tego co pamiętam to te zaroweczki powinny być o mocy 1.2W.

fannadil - 4 Styczeń 2017, 14:38

1 jak można to sprawdzić lub aktywować? U mnie po przekręceniu na pierwsza pozycje wycieraczki pracują jednostajnie powoli.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group