Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum techniczne - [Tutek] Jak odgrzybić klimatyzację - metodą tradycyjną

kaliope - 13 Kwiecień 2017, 13:22
Temat postu: [Tutek] Jak odgrzybić klimatyzację - metodą tradycyjną
Przygotowałem tutek:


grigori333 - 16 Kwiecień 2017, 11:54

kaliope napisał/a:
Przygotowałem tutek:
Od jakiegoś czasu zastanawiam się co to jest ten "tutek"? przeszukałem internet i wychodzi, że to producent wózków dziecinnych i teraz nie wiem czy te prezentacje przygotowujesz w wózku?
Chyba, że chodzi o muzykę do podkładu
Cytat:
Trebunie-Tutki – muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca,

rafaln1 - 16 Kwiecień 2017, 20:27

Mam deżevi...
Parę dni temu widziałem ten "tutek" na innym forum- też pod tajemniczą nazwą "tutek" (męscy przedstawiciele pewnego plemienia afrykańskiego noszą liściaste tutki na... wstydliwej części ciała bo łażą nadzy po lesie).
Ech to wtryskiwanie piany wprost w kanały wentylacyjne.
No ale przecież nikt nie bierze odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia elektroniki przez choć odrobinkę piany spływającej gdzieś w elektroniczne czeluścia wnętrza samochodu.

MarcinLbn - 17 Kwiecień 2017, 20:43

Tutek - tutorial, przwodnik...
Generalnie filmiki fajne ale w tym przypadku to trochę taka skórka za wyprawkę. Nie odgrzybisz klimatyzacji tak dobrze, jak zrobią to w serwisie.
40 zł za piankę, ze 30 zł za najpodlejszy filtr kabinowy i masz już 70 zł w plecy. A gdzie uzupełnianie czynnika? Mi za 130 zł w znajomym serwisie uzupełniono czynnik, odgrzybiono klimę i wyozonowano (cokolwiek by to nie znaczyło). Samemu pewnie mógłbym sam napsikać pianki ale czy ma to jakikolwiek sens?

grigori333 - 17 Kwiecień 2017, 21:23

MarcinLbn napisał/a:
tutorial
To nie można było tak od razu ?
robson - 17 Kwiecień 2017, 23:53

Polacy nie gęsi i swój język mają... Normalnie brzydzi mnie ten język ponglisz....
A jeżeli mowa o tutku, to tylko i wyłącznie może to być to, jak na obrazku poniżej:

MarcinLbn - 18 Kwiecień 2017, 10:48

robson napisał/a:
Polacy nie gęsi i swój język mają... Normalnie brzydzi mnie ten język ponglisz....

Język polski przecież jest passe w niektórych kręgach :) . Teraz masz tutoriale, dedlajny, czek endżiny i tym podobne potworki. A przecież każde z tych słów ma odpowiednik (i to nie jeden) w naszym języku.
Tak, też brzydzi mnie "ponglish" ale również pisanie z błędami czy bez polskich znaków.

robson - 19 Kwiecień 2017, 23:48

kaliope, Tak czy owak, chwała Tobie za poświęcony czas i kawał dobrej roboty przy opracowaniu wszystkich instrukcji filmowych. O przepraszam - tutków ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group