Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum towarzyskie - Przygotowanie auta do garażowania

Marcivo - 28 Maj 2017, 15:05
Temat postu: Przygotowanie auta do garażowania
Witam,
Może głupie/dziwne pytanie, ale zastanawiam się czy powinienem jakoś przygotować auta które jak mi wiadomo od nowości stoją pod chmurką do garażowania.

Wiele ludzi mówi że auto po wstawieniu do garażu diametralnie zaczyna rdzewieć...
Ale jak to jest w kwestii garażu nieocieplanego?
W internecie brak porad o garażowaniu ;) , czy też przygotowań aut.

MarcinLbn - 28 Maj 2017, 16:09

Marcivo napisał/a:
Wiele ludzi mówi że auto po wstawieniu do garażu diametralnie zaczyna rdzewieć...


Gdzie wyczytałeś takie wierutne bzdury? Moja Xsara przez pierwsze cztery lata stała w garażu (ocieplanym) i ponownie zaczęła parkować w garażu (zwykły, wielostanowiskowy jak to w nowych blokach) dwa lata temu. Przez okres pomiędzy nocowaniem w pomieszczeniu stała cały czas na dworze. W upale, w cieniu, w deszczu, w mrozie, pod śniegiem... Rdzy brak, matowienia lakieru brak, innych negatywnych skutków brak.
Na potęgę rdzewiała Xantia i nie wiem czy ten typ tak miał, czy moja była trzymana w akwarium.
Ergo: nie, nie przygotowujesz do garażowania. Wjeżdżasz i już.

Jęmoraw - 31 Styczeń 2018, 15:34

Przygotowując swoje cztery kółka do dłuższego postoju, warto zacząć przygotowania od wizyty na stacji paliw. Zatankowanie do pełna ochroni bak przed zbierającą się w nim wilgocią i rozwojem rdzy, czyli stalowe zbiorniki i pompy paliwa. Jeśli samochód ma stać nieużywany przez wiele miesięcy, to można do paliwa dodać dodatek stabilizujący. Jeśli nie ma takiego na stacji paliw, to będzie w każdym sklepie ze sprzętem ogrodniczym w wersjach do silników dwu- i czterosuwowych.
robson - 1 Luty 2018, 23:24

Jęmoraw, Nie widziałem blaszanego baku od 30 lat chyba nie montują w Citroenie. Chyba tylko w Audi montują blaszaki...
Po drugie paliwo się starzeje i rozwarstwia po długim leżakowaniu. Nie wszyscy wiedzą, że benzyna starzeje się - potrafi wręcz zgnić, jak często określają to zjawisko mechanicy. Wytrącające się składniki benzyny, woda oraz inne osady doprowadzają do zamulenia układu paliwowego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group