Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum towarzyskie - Szczegółowa umowa kupna i sprzedaży

Michu - 25 Sierpień 2017, 09:11
Temat postu: Szczegółowa umowa kupna i sprzedaży
Witam was. Właśnie kupuję sobie C4 Picasso II, ale ja tak średnio ufam sprzedawcom i wolałbym się bardziej zabezpieczyć poprzez szczegółową umowę kupna i sprzedaży. Szukam jakiejś strony, gdzie mógłbym sobie wypełnić wszystkie interesujące mnie dane i wygenerować taką umowę. Tylko jest ALE. Ważne, by można było wpisać jak najwięcej danych. Bo na razie znalazłem tylko takie z podstawowymi danymi jak marka, rok produkcji nr VIN. A potrzebuję takiej, gdzie będę mógł też wypełnić Nr karty pojazdu, datę pierwszej rejestracji, grubości lakieru czy szczegółowe wyposażenie, jak dodatkowy głośnik. No i najważniejsze, czyli deklaracja o autentyczności przebiegu pojazdu i deklaracja o wydaniu dokumentów takich jak karta pojazdu, książeczka serwisowa itp. No i nie powinna zbierać moich danych, ale to chyba nie trzeba tłumaczyć :D

Ma ktoś coś takiego? :) Z góry dziękuję.

audikom - 25 Sierpień 2017, 15:48

Co najmniej dziwne , post o tożsamej treści na forum Audi :


Nowy Klubowicz


Silnik: 6A
Typ: B3
Nadwozie: Sedan
Imię: Kamila
Wiek: 36
Dołączyła: 17 Sie 2016
Posty: 1


Wysłany: Dzisiaj 10:45 Generator umowy kupna sprzedaży z dodatkowymi opcjami
Witam Panowie. W końcu się udało i znalazłam dla siebie auto. Szczęście padło na Audi 80 B4. To będzie mój pierwszy zakup i wiem, że warto spisać bardzo szczegółową umowę kupna sprzedaży. Dlatego szukam jakiegoś generatora umów, gdzie mogę wpisać mnóstwo szczegółów nawet i grubość lakieru na klapie bagażnika :D Znalazłam jakieś, ale tam można wpisywać tylko podstawowe dane i tyle. A mi zależy na deklaracjach autentyczności przebiegu, bezwypadkowości, deklaracji wydania przedmiotów (klucze) i dokumentów (np. karty serwisowej), możliwość wypisania szczegółowego wyposażenia (dodatkowy głośnik).

Jeśli ktoś coś takiego ma, to proszę o podanie. Dziękuję :)

ROBSON1976 - 25 Sierpień 2017, 17:52

Nierozumiem co stoi na przeszkodzie żeby interesujące Cię informacje znalazły się na umowie kupna -sprzedaży. Wystarczy że sprzedający ci je podpisze.
Marcivo - 25 Sierpień 2017, 19:04

Gotowy druczek od Pana Waldemara MOTO DORADCY

UMOWA

MarcinLbn - 26 Sierpień 2017, 08:38

Jaki problem napisać na kompie i wydrukować umowę zmodyfikowaną pod własne potrzeby? Czy to takie trudne? Zasysasz gotowca z netu i dopisujesz to, co chcesz. Takie bezsensowne robienie z igły widły.
Michu - 29 Sierpień 2017, 08:20

Marcivo napisał/a:
Gotowy druczek od Pana Waldemara MOTO DORADCY

UMOWA


Dziękuję, za link, w końcu wyszło na to, ze skorzystałem z tego co podałeś, tylko edytowałem go i dodałem swoje opcje :D

W między czasie na innym forum ktoś podrzucił też link do generatora umowy kupna i sprzedaży samochodu:
http://ctwb.pl/umowa_kupna_sprzedazy_samochodu
Który ma te wszystkie opcje do wyboru, więc jakby ktoś w przyszłości chciał to może skorzystać. Wygląda uczciwie.

Piasek - 29 Sierpień 2017, 09:33

Pod tym względem USA czy Kanada to piękny kraj. Umowa wiążąca to umowa chociażby ustna zakończona uściskiem dłoni (jak to kiedyś u nas kupowało się konie). Przekazujesz pieniądze, w zamian otrzymujesz auto z dokumentami i to cała transakcja.
To w interesie nabywcy jest aby sprawdzić wszystko przed zakupem, zanim dokona transakcji. Koniec. Każdy z ogarniętych doradców chociażby na YT mówi o tym od początku swojej YT działalności. Nie znasz się ? Jedź na stację diagnostyczną, do serwisu, do warsztaty, weź kogoś kto się zna.
U nas za handel samochodami biorą się kpl dyletanci co się internetów naczytali i jakichś głupich filmików od pseudo-speców z YT jak to nie dać się oszukać i najlepiej żeby sprzedający podpisał 40 stronnicowy dokument z wyszczególnieniem każdej śrubki że w razie się zepsuje to naprawa na jego koszt i to w ASO.
Takim pajaców to odsyłam do salonów po nowe... i tam spróbujcie wyegzekwować tylko zapisy gwarancyjne w świetle ustaw dot. sprzedaży itp.
Tam wszyscy potulnie jak barany płacą po 2-3 tyś za byle pierdołę bo gęby nie mają aby się wykłócić że spalony silnik spryskiwacza po 3 tyś km to nie "z winy użytkownika", że zerwany rozrząd po 14 tyś km to też nie z winy użytkownika i wiele, wiele innych.

Jak się nie znasz - to weź ze sobą kogoś kto się zna albo zapłać komuś kto się tym zajmuje zawodowo zamiast powoływać się na prawo o którym pojęcia zielonego nie masz.

OrkanA - 8 Wrzesień 2017, 17:14

jak masz taką full opcje to podziel się... :)
GajusP - 28 Grudzień 2017, 12:30

A może warto byłoby w tym obszarze tematycznym popytać znajomych? Moim zdaniem jest to dość dobre i skuteczne rozwiązanie :)
kalmanu - 16 Styczeń 2018, 15:50

Sądzę, że mój poprzednik ma rację. Nic dodać, nic ująć...
Tofik82 - 17 Styczeń 2018, 21:48

A po co ci taka umowa skoro i tak podpiszesz ze

"Stan pojazdu jest ci znany"

nr karty pozadu masz w dowodzie, w uwagach mozesz dodatkowe wyposazenie - tylko po co?
bezwypadkowosc - po co? to pojecie u nas w kraju bez pokrycia, pozatym handlarz przeciez tego auta nie rozbil a kupil w stanie idealnym,.

jak kupisz trupa to i tak bedziesz sie z tym bujal,
cytujac klasyka: "zycie"


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group