Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Dział hydrowozów - Kilka usterek elektrycznych na raz. Czy jest powiązanie?

Erinye - 10 Wrzesień 2017, 10:31
Temat postu: Kilka usterek elektrycznych na raz. Czy jest powiązanie?
Witam, postanowiłem w nowym temacie napisać, bo nie chcę mi się wierzyć, że to przypadek i osobno rozwiązywać każdy problem. Otóż: pewnego dnia tylna wycieraczka zaczęła dziwnie burczeć i stanęła w połowie szyby. Następnie przy ostrym hamowaniu na mokrej nawierzchni zauważyłem, że nie mam też ABSów i wtedy zwróciłem uwagę, że nie działa kontrolka. Żeby tego było mało, ciśnienie spryskiwaczy jest tak niskie, że można powiedzieć, że nie mogę spryskać szyby (nie dopuszczalne jesienią i zimą). Płyn jest, układ przedmuchałem, a na reflektory pryska ostro.
I jak wspomniałem. Bardziej myślę o jakimś zwarciu albo cóś, bo gdyby wszystko to miało mi się psuć niezależnie, to by była wyjątkowa złośliwość rzeczy martwych :)
Ktoś coś podpowie?

wojtis1990 - 15 Wrzesień 2017, 11:35

Raczej bym obstawiał że wszystko sie psuje po kolei. ABS - problem w większości przypadków dotyczy czujników - Lexia.
Słabe ciśnienie na przednią szybę, zdejmij wężyk z pompki i sprawdź jak pryska, jak przewody są drożne to raczej pompka umiera.
Wycieraczka sprawdź sam silnik na krótko, mogły się szczotki skończyć, silnik spalić, albo coś nie łączy.

Erinye - 16 Wrzesień 2017, 21:40

Pompka spryskiwaczy wymieniona. Śmiga. Czujnik ABS zamówiony. W środę wymiana. Problem z silniczkie wycieraczki. Ktoś podpowie jaki to musi być? Nie chce rozbierać tapicerki zanim nie dostanę silniczka.
akustik - 16 Wrzesień 2017, 22:05

Cześć, niedawno przerabiałem ten temat. Wycieraczka stanęła na środku i nie dało się jej ruszyć. U mnie akurat przekaźnik szwankował, który jest przy silniku. Tu masz linka do allegro - w moim aucie dokładnie taki jest zamontowany.

http://allegro.pl/citroen...6848190174.html

Erinye - 17 Wrzesień 2017, 09:55

Dzięki :) To zamawiam . I może jeszcze dopytam, czy miałeś jakiś problem z wymianą, czy to zgrabnie idzie?
akustik - 17 Wrzesień 2017, 10:52

Cześć, jedyny problem, który u mnie wyniknął, to zdjęcie ramienia wycieraczki z trzpienia - bardzo mocno siedziało. Zrobiłem tak: odkręciłem małą nakrętkę (klucz 13") , poluzowałem lekko dużą płaską nakrętkę (pod klucz 21" o ile się nie mylę), która jest pod ramieniem. Potem włożyłem mniejszy płaski klucz pomiędzy tę nakrętkę a ramię i zacząłem odkręcać. W pewnym momencie nakrętka oparła się o mniejszy klucz i zaczęła "wypychać" ramię i się udało :-) . Od wewnątrz klapy musisz odkleić grubą folię plastikową i potem ją z powrotem przykleić, żeby woda nie wpadała. Ja dodatkowo, przed zakręceniem tej dużej nakrętki, uszczelniłem silikonem otwór, przez który przechodzi trzpień wycieraczki.
Erinye - 23 Wrzesień 2017, 15:13

Dzięki za podpowiedzi :) ABS działa. Wycieraczkę też rozpracowałem, ale mechanizm z linku powyżej okazał się niesprawny, a po kontakcie telefonicznym ze sprzedawcą dowiedziałem się, że części, więc i nasze auta, to śmieci :/ Zabolało. Zamówiłem silnik w innym miejscu, gdzie sprzedawcy byli bardzo mili. Oby mechanizm zadziałał. Generalnie wszystko będzie sprawne, z czego jestem dumny, ale został mi halogen do wymiany (nowy już mam). Da się go wymienić bez ściągania zderzaka?
akustik - 23 Wrzesień 2017, 20:09

Cześć, halogen wymieniałem 2 lata temu i udało się bez zdejmowania zderzaka, chociaż trochę trzeba się nagimnastykować.
Erinye - 24 Wrzesień 2017, 09:54

Coś więcej podpowiesz? :) Generalnie problem mamy z tą górną śrubą.
akustik - 24 Wrzesień 2017, 15:48

Z tego co pamiętam, to wyciągałem całą lampę żeby od góry mieć jakiś dostęp, chociaż głowy nie dam czy nie robiłem wszystkiego od dołu, sorry nie pamiętam dokładnie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group