Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Dział sprężynowców - Falowanie światła na wolnych obrotach.

HaseoSaber - 11 Październik 2017, 18:03
Temat postu: Falowanie światła na wolnych obrotach.
Witam. Dziś zauważyłem dziwny objaw. Otóż migają mi światła w kabinie, podświetlenie radia oraz reflektory jakby zgodnie z pracą silnika na wolnych obrotach. Kiedy dam mu gazu lub zgaszę silnik wszystko jest ok. Ktoś już tak miał?
Dodam Xsara 2004 rok

sasun71 - 11 Październik 2017, 20:27

Patrząc na lata auta czas sprawdzić kable (śniedź,częściowe ułamanie kabla),klemy, szczotki ,regulator napięcia czy daje prawidłowe wartości,i stan akumulatora.Sam bym to zrobił w takim przypadku bo mam starsze;) Druga sprawa na krótkich odcinkach jakie ja robię to zimą okresowo ładuje prostownikiem bo jazda na światłach ,grzałki wody silnika (świece żarowe w obiegu-podgrzewacz) i częsty rozruch w moim przypadku to trochę mało by nabić akumulator bez trasy.
HaseoSaber - 12 Październik 2017, 06:06

Się tak zastanawiam czy to nie wina aku. Swoje lata już ma (5) a i biały osad jest ci chwile na klemach i i czopach.
sasun71 - 12 Październik 2017, 16:48

klemy się smaruje lub jak Ja konserwuje CX80..ale i pozostałe kable mogą mieć gorszą przewodność ,choćby kabel masy..Pozostaje sprawdzić choćby to co pisałem,druga sprawa zaś czy obroty nie są za niskie silnika jeśli nastąpiła zmiana..u mnie np: koło alternatora było już zjechane od paska i się ślizgało (nie ma sprzęgiełka u mnie na alternatorze w dieslu) Co do aku choć 5 lat miałbyś pierwsze kłopoty ze zapłonem;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group