Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C5 - Gumowy przewód w amortyzatorze

zariczny - 13 Luty 2018, 14:02
Temat postu: Gumowy przewód w amortyzatorze
Witam Forumowiczów być może mam laickie pytanie jaką rolę spełnia gumowy wąż w amortyzatorze podłączony do jakiegoś króćca za nadkolem nadmienię że od dłuższego czasu mam go pękniętego i czasami wyleci z niego LDS ale tylko czasami pytam bo ostatnio wyskoczyła mi awaria zawieszenia i okazało się że nie ma prawie oleju dolałem 2 litry i niby ruszyło pytanie czy te przewody mogły być przyczyną?
Piotrek8804 - 13 Luty 2018, 17:09

Jeżeli pytasz o przewód w nadkolu (cienki gumowy wężyk), to jest to powrót LDS-u. Jeśli opuszczasz zawieszenie, właśnie tym wężykiem płyn z amortyzatora wraca do zbiornika.
pedro - 13 Luty 2018, 20:11

przewód od glonojada :D
naciągnij na rurkę w nadkolu i będzie dobrze... chyba że już raz był tak zakładany i jest za krótki to czeka cię wymiana lub dosztukowanie kawałka wężyka :D

zariczny - 14 Luty 2018, 10:03

No własnie już raz miałem naciągane i teraz jest za krótki zrobiłem sztukówkę myślę że tam ciśnienia dużego nie ma i nie wyrwie a swoją drogą mogło tamtędy wyrzucić całego LDSa ze zbiornika?
Piotrek8804 - 14 Luty 2018, 20:34

Ciśnienia tam nie ma wcale. Jeżeli długo do niego nie zaglądałeś to jest szansa że wywaliło ci prawie cały płyn ta drogą.
zariczny - 14 Luty 2018, 21:17

Przewody podlaczone przedłużylem takimi plastikowymi rurkami. Specjalne do laczenia przewodów moze zdadzą egzamin 3 litry zalane i jeszcze minimum w zbiorniku nie mam.
Mysle ze bedzie dobrze dzieki za porady

pedro - 15 Luty 2018, 21:51

Napewno jak dobrze zrobiłeś przedłużenie to bedzie git, ja tak jeżdżę już ponad rok i gra muzyka
Pyotrek - 17 Luty 2018, 00:56

Piotrek8804 napisał/a:
Jeżeli pytasz o przewód w nadkolu (cienki gumowy wężyk), to jest to powrót LDS-u. Jeśli opuszczasz zawieszenie, właśnie tym wężykiem płyn z amortyzatora wraca do zbiornika.


Trochę się mylisz, bo to jest powrót przecieków z siłownika, a płyn wraca tym samym przewodem.

Piotrek8804 - 17 Luty 2018, 14:41

Pyotrek napisał/a:
Piotrek8804 napisał/a:
Jeżeli pytasz o przewód w nadkolu (cienki gumowy wężyk), to jest to powrót LDS-u. Jeśli opuszczasz zawieszenie, właśnie tym wężykiem płyn z amortyzatora wraca do zbiornika.


Trochę się mylisz, bo to jest powrót przecieków z siłownika, a płyn wraca tym samym przewodem.


Ok, dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group