Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - Pompa powietrza wtórnego

adam.b40 - 16 Marzec 2018, 20:22
Temat postu: Pompa powietrza wtórnego
Padła mi pompa powietrza wtórnego więc postanowiłem ją wymienić. Stara niestety nie do naprawy. Jak to we wszystkich cytrynach i peugeotach ceny nawet używek, nie zachęcają. Wpadłem na pomysł by zastosować jakąś inną od innego auta gdzie ceny jakieś normalniejsze. Trzeba będzie troszkę przerobić (podłączenie elektryczne i zamocowanie ) ale akurat u mnie w C8 jest troszkę miejsca na to, pompa zamontowana miedzy zderzakiem a nadkolem. Próbował ktoś coś takiego z pompą od innego auta. Napięcie będzie takie samo, ciekawe jak z wydajnością pompowania powietrza i bardziej ważne z samą mocą silnika pompy i poborem prądu. Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia w tym temacie ?
adam.b40 - 24 Marzec 2018, 23:17

Można to ogarnąć, w każdym bądź razie opłaca się finansowo. Pomp powietrza od vw audi i japońców itp. zatrzęsienie, stówka spoko wystarczy, nawet od audi nowa pompa 450 zł a od cytryny 1300-1500 totalna porażka. Ciężko trafić taką samą jeśli chodzi o moc a za tym idzie zabezpieczenie prądowe ale z tym można sobie poradzić, dopasowanie mechaniczne niezbyt problematyczne. Wszystko hula jak ta lala, parę stówek zaoszczędzone. To tyle nie przepłacajcie
za te pompy jeśli chcecie po usterce mocować je ponownie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group