Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - Nie równa praca silnika

sebo8010 - 6 Kwiecień 2018, 09:25
Temat postu: Nie równa praca silnika
Witam
Mam Citroena xsara picasso 1,8 16V. Mianowicie miałem parę przypadków nie równej pracy silnika falował gasł,tak jak przy zapalaniu silnika i jak przy zatrzymywaniu się.Ten objaw trwa z parę chwil i póżniej jest ok.I tak co parę dni,czytałem że to morze być od przepustnicy. Wykręciłem i przeczyściłem z osadu i to nie to.Warsztacie powiedzieli żebym przyjechał jak będzie szarpał,tylko jak dojechać jak szarpie i gaśnie.Więc ktoś miał podobny problem albo pomysł od czego to przyczyna .

Pozdrawiam

sasun71 - 6 Kwiecień 2018, 11:07

PS.nie znam się ,ale dla innych pytanie -te objawy zarówno na gazie jak i na benzynie? bo jak na benzynie chodzi to winowajca w gazie;)
sebo8010 - 11 Kwiecień 2018, 17:13

Takie same objawy są na gazie i na benzynie.
Rafal_93 - 11 Kwiecień 2018, 22:25

Pisze się nierówna. "Nie" z przymiotnikami piszemy łącznie, z czasownikami rozdzielnie.

Co do tematu, kiedy ostatni serwis układu zapłonowego był robiony? Na pierwszy ogień świece i przewody do wymiany, na pewno nie zaszkodzi.

skon - 12 Kwiecień 2018, 08:34

Witam.
U mnie podobne objawy. Opisuje w wątku " błąd p1160"
Wczoraj byłem u mechanika i po odkręceniu korka od wlewu oleju, silnik zaczął równo pracować. Dodam , że na korku tzw. masło. Jestem umówiony na czyszczenie pod pokrywą zaworów.

Rafal_93 - 13 Kwiecień 2018, 05:41

skon, ale co tam czyścić? Wystarczy samochodem jechać na trasę i porządnie wygrzać silnik, efekty będą takie same.
skon - 13 Kwiecień 2018, 11:26

No zobaczymy. W weekend mam trasę do zrobienia. Jeżeli nie pomoże to mam umówiony termin u mechanika.
robson - 27 Kwiecień 2018, 22:25

skon, Jak sprawy się mają. Temat rozwiązany? Może uszczelka pod głowicą, skoro o tej porze roku tyle wody w oleju?
skon - 30 Kwiecień 2018, 13:58

Witam.
Miałem zrobione czyszczenie pod pokrywami zaworów . Problemu to nie rozwiązało , aczkolwiek pewna poprawa nastąpiła, to znaczy rzadziej auto "wpada" w tryb serwisowy ( utrata mocy) i nie muszę trzymać obrotów powyżej 2 tys. Silnik jednak nadal po rozgrzaniu nierówno pracuje. Co do tego masła to pojawia się od kilku lat, przeważnie zimą, poza tym płyn mi nie ubywa, tak więc raczej nie uszczelka.
Szukam dalej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group