Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum techniczne - Berlingo 1.9D gaśnie podczas jazdy

S!p - 20 Kwiecień 2018, 00:24
Temat postu: Berlingo 1.9D gaśnie podczas jazdy
Witam, na odpalonym silniku kontrolka świec żarowych zaczyna mrugać, auto słabnie po czym gaśnie. Niezależnie od temperatury silnika jak i otoczenia.
Zauważyłem również że na postoju gdy go to łapie, prędkościomierz zaczyna wskazywać prędkość 20/30 km/h, obroty zaczynają falować natomiast spod maski słychać tyrkotanie przekaźnika (jak się domyślam od świec żarowych).
Co może być tego przyczyną? Czy jest możliwe że sam przekaźnik(moduł świec) się uszkodził?
Dodam jeszcze że objawy nie występują regularnie, tzn. za pierwszym razem auto zgasło trzy razy na odcinku 100km, po czym przez następne 400 ciągłej jazdy był spokój.


Citroen Berlingo 1.9D 2000r
Silnik DW8

wojtis1990 - 20 Kwiecień 2018, 08:12

Swiec żarowych bym się nie czepiał bo one nie mają w tym przypadku i tej temperaturze najmniejszego znaczenia. Tu trzeba sprawdzić cały układ paliwowy, filtry rozumiem że zmieniane regularnie. Sam EGR możesz na próbę zaślepić.
dejnekomirek - 20 Kwiecień 2018, 08:21

Sprawdz zlacza masowe wiazek, a szczegolnie wiazki silnika. Objawy wskazuja na brak (sporadycznie) masy. Mozliwe, ze ktos zapomnial dokrecic srube mocujaca.
S!p - 20 Kwiecień 2018, 23:52

Tak, filtry wszystkie zmieniane na czas, ostatnia wymiana kompletu (olej, powietrze i paliwo) około trzy miesiące temu - niecałe 3 tyś km. W jaki sposób zaślepić egr?

Masę znalazłem tylko odchodzącą od akumulatora i trzyma się dobrze, gdzie szukać pozostałych?

robson - 27 Kwiecień 2018, 21:23

S!p, W grodzi silnika. Powinno coś być dokręcone do prawego/ lewego boku.
Sprawdź też przekaźniki pod maską. Wyciągnij i pryśnij jakimś sprayem na styki.

S!p - 27 Kwiecień 2018, 23:38

Ani z lewej ani z prawej nic poza tym co pisałem nie ma :)
Auto wróciło od mechanika - Problemem podobno był alternator

Dziękuję za próbę pomocy :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group