Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C4 / C4 Picasso / C4 Grand Picasso - światła do jazdy dziennej C4 GP

robson - 12 Czerwiec 2018, 19:56
Temat postu: światła do jazdy dziennej C4 GP
Czy ktoś już z Was wstawiał światła do jazdy dziennej? Znalazłem dość fajne światełka ale kosztują 250zł...
Można je znaleźć po wpisaniu w Google "LED DRL V29 Skosne"

sasun71 - 12 Czerwiec 2018, 20:47

Wstawiałem i Wojtis1990 też wstawiał...tyle że moje były coś za 100zł i ograniczone wymiarami by schować w zderzak ale już te duże ledy żółte
robson - 12 Czerwiec 2018, 21:54

sasun71, Może jakieś fotki? Ja chcę wstawić nad światłem przeciwmgielnym. Dlatego skośne. Proste faktycznie można kupić dużo taniej.
sasun71 - 13 Czerwiec 2018, 19:11

robson, Aktualnie nie posiadam fot,ale mam xsare to tylko powiem że jak na foto wyżej schowałem między ,,żebra '' zderzaka;)tak że za lini zderzaka nie wystają.Tylko kwestia czy Ci wejdą? to co widzę na Twoim jest zaokrąglone a lampy pod kant więc czy faktycznie jest tyle miejsca? A brałeś po uwagę dzienne ale w formie ,,Taśma''z tych droższych lub COB ?da się je ułożyć bo są elastyczne ,aby długość odpowiednia.Niestety nie stosowałem osobiście jeszcze.
robson - 13 Czerwiec 2018, 21:33

Zamiast 250zł wydałem 50zł (13$). Za miesiąc przyjdą. Kupiłem proste i dam w grilla. Fotkami na pewno się pochwalę. Wybierałem takie, które najmocniej świecą ;)
sasun71 - 14 Czerwiec 2018, 11:07

Wyglądają jak moje ,bo się widuje podobne na starych diodach jak ktoś ma to aby tyle że są;)
robson - 11 Lipiec 2018, 21:53

Światełka już przyszły. Dzisiaj zacząłem je montować ale potrzebuję czarne śruby aby nie rzucały się w oczy. Montuję je na zewnętrznych krawędziach czarnego , dolnego grilla.
sasun71 - 11 Lipiec 2018, 22:28

robson, Ja ostatnio kupiłem czarne w motoryzacyjnym do tablicy rej.,w marketach to aby mieli do gipsu co rdzewieją
pedro - 21 Maj 2019, 06:47

a jakieś zdjęcia efektu końcowego? czy musiałeś coś wycinać czy tylko przykrecic i pod co się podpiales ;-)
robson - 29 Maj 2019, 16:47

Tak to wygląda. Może ktoś ma lepsze koncepcje dla C4 Picasso? Zapraszam do załączania fotek ;)
gczernek - 10 Październik 2019, 11:14

Podepnę się pod temat. Mam C4 coupe z 2010 r. i chciałbym zamontować ledy do jazdy dziennej, ale w taki sposób, żeby wykorzystać możliwości sterowania nimi jakie daje fabryczna instalacja w samochodzie. Tzn. żeby czujnik zmierzchu przełączał automatycznie ze świateł dziennych na światła mijania i żeby czujnik deszczu, też robił tak samo. Sprawdziłem, że po ustawieniu przełącznika w pozycji "auto" to wszystko się odbywa, tylko tyle, że w dzień światła mijania nie świecą, ale czujniki je załączają jeśli zaczyna padać, albo jeśli wjadę w ciemny obszar.
Chodzi mi głównie o to gdzie wpiąć instalację od tych świateł, żeby to działało wg mojego "widzimisię"

jarulis - 10 Październik 2019, 11:30

Dobrze byłoby przestudiować instalacje i porównać z wersją, która ma gotowe rozwiązanie.
To byłoby najprostsze i najbardziej eleganckie.
Natomiast przyszło mi do głowy, że możesz zrobić własną instalację świateł dziennych, na mini przekaźniku, który zasilałby stale światła dzienne (oczywiście po stacyjce, albo wykryciu ładowania - nap. pow. 13V) a przy wykryciu napięcia w instalacji świateł mijania rozłączał obwód.
Mini przekaźnik <15zł + koszt kabli, ale mogą wystarczyć te, które będą ze światłami dziennymi.
Całość wielkości pudełka zapałek.

robson - 11 Październik 2019, 10:25

gczernek,
Każdy zestaw do jazdy dziennej ma elektronikę, która załącza LEDy gdy odpalimy auto a wyłącza w momencie włączenia się świateł mijania.
Ja mam cały czas ustawione na auto. Światła załączają się w deszcz i przy zapadaniu zmroku. Pozostały czas świecą światła do jazdy dziennej. Jadąc do Chorwacji, przez niezliczoną ilość tuneli - także nie musiałem pamiętać o włączaniu świateł ;)

berater - 9 Wrzesień 2023, 18:07

To i ja się pochwalę.
Pikuś dostał nową biżuterię.

audikom - 9 Wrzesień 2023, 19:50

Jaki rozstaw świateł do jazdy dziennej?
Zgodnie z nimi światła do jazdy dziennej powinny być umieszczenie z przodu, nie dalej niż 400 mm od bocznego obrysu pojazdu. Wzajemna odległość nie może być mniejsza niż 600 mm. Powinny być one umieszczone na wysokości od 250 do 1500 mm.

berater - 9 Wrzesień 2023, 20:06

Wszystkie te warunki spełnione.
audikom - 10 Wrzesień 2023, 12:54

Jeżeli tak uważasz
Bo mnie ta odległość od bocznego obrysu się nie widzi
Cóż Pan władza ,lub diagnosta to sprawdzą

berater - 10 Wrzesień 2023, 14:33

Skoro ma być < 400 mm, to 0 mm z pewnością spełnia ten warunek.
Zresztą, po FL w roku 2010, wychodziły fabryczne tak zlokalizowane.

audikom - 10 Wrzesień 2023, 15:59

Masz rację ,przedupczyłem tym razem
Rysunek mi wszystko rozjaśnił


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group