Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

XM - Zakup XM ki prosba o poradę.

Mish406 - 14 Czerwiec 2018, 12:48
Temat postu: Zakup XM ki prosba o poradę.
Witam szanownych forumowiczów i z góry przepraszam jeśli post zamieszczony jest w nieodpowiednim dziale.

Od jakiegos czasu rozglądam sie za w/w hydrowozem .

Z racji tego, że mieszkam w północnej Polsce wybór XMek jest dość ograniczony.

Jakiś czas temu wpadł mi w oku ten egzemplarz - https://www.otomoto.pl/of...=olx#xtor=SEC-8

I tu pojawia się pytanie do posiadaczy / osób bardziej ogarniętych w temacie :
- Czy jest coś podejrzanego, co przykuwa Waszą uwagę już na zdjęciach ( zdaje sobie sprawę z wieku i ceny egzemplarza). Dodam, że jestem po rozmowie ze sprzedającym - wg niego to typowe ''stan igła nic nie stuka nic nie puka '' , nie ma zastrzeżeń przed wizyta na SKP.

Pozdrawiam serdecznie.

MarcinLbn - 14 Czerwiec 2018, 13:38

Ten rocznik nie miał znaczka na środku?
Brylant52 - 14 Czerwiec 2018, 20:14

Gril z przed liftu[94r] a auto z 2000r.
Fotel kierowcy wygląda na 400 tys.
Zobacz czy w Twojej okolicy będzie ktoś miał pojęcie o serwisowaniu tego auta.
Weż kogoś kto ma doświadczenie z hydro i bądż ostrożny.

audikom - 14 Czerwiec 2018, 21:50

Miałem pełne skóry w aucie chyba 97r ,były w stanie idealnym,tapicerka na drzwiach była też skórzana,podłokietnik też,podsufitka była czarna.Skóry w xmenie były najwyższej jakości
Ta tapicerka jest podniszczona, nie wiem jak boczki i sufit czy zawsze były w czarnym zestawie
Jak mówią W CIA-ej jak są wątpliwości to są wątpliwości nie należy ich tłumaczyć na ich korzyść
Dużo zdjęć ale tak zrobione że nie wiele na nich widać ,wszystko się błyszczy komora sinika też
Skóra raczej przeszczepiana ze starszego auta, weź vin i sprawdź wyposażenie po vinie

staszek - 16 Czerwiec 2018, 15:36

Atrapa ze starszego mdelu. Pytanie - dlaczego wymieniono? Po zderzaku niewiele widać. Sprawdzić - da się podnieść podnośnikiem fabrycznym lewy i prawy przód? - newralgiczne miejsce fatalnie rozwiązane..
Siedzenia - typowy przeszczep z muzealnika. Jak skóra to i boczki na drzwiach no i podłokietnik tyż skóra być powinna. Radio nie oryginalne i bez sterowania z kierownicy.
Podłokietnik nieruchomy - bez regulacji; Prawy wyświetlacz - zubożony wariant a więc tylko godzina i temperatura - nie pokaże tematu "paliwo". Nie wiadomo jak lewy wyświetlacz - brak foci a nader często bywa w fatalnym stanie / nieczytelny.

wandzej - 16 Czerwiec 2018, 19:38

Zgadzam się z wszystkim co piszą koledzy powyżej, od siebie jednak dodam, że na chwile obecną w/g mnie najistotniejsza jest ilość korozji, z fotek niewiele wynika, ale tylny prawy błotnik wygląda podejrzanie, one rzadko korodują, chyba po złamaniu od uderzenia w tył. Tak czy inaczej można to ocenić tylko na żywo. Ponadto ten XM nie ma hydoactive, dla jednych zaleta, dla innych to już nie XM. Pod koniec produkcji wersje 2.1 często go nie miały. Widzę też wymieniony przewód wspomagania kierownicy, kilka lat temu za taki do Xantii zapłaciłem około 800,-. Ostanie co zapala mi lampkę ostrzegawczą to pompa Lucasa, za ewentualną regenerację płaci się znacznie więcej niż za wcześniejszego Boscha.
Kemsey - 17 Czerwiec 2018, 15:33

Ten samochód przewija się przez ogłoszenia już około 2 lat tylko z różnymi zdjęciami. Widać, że wiele elementów ma bardzo słabo naniesony lakier. Ogólnie to jakiś zmęczony egzemplarz. Ja bym ominął.
robson - 18 Czerwiec 2018, 13:26

Mish406, Jak poszukiwania?
Dobry egzemplarz nie sprzeda nikt taniej jak 10 tys. (Ja swój też bym za mniej nie puścił :-D ).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group