Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Pomocne dane techniczne i opisy - Re arm impact sensor - światła awaryjne

wojtis1990 - 17 Czerwiec 2018, 21:56
Temat postu: Re arm impact sensor - światła awaryjne
Temat kilkukrotnie opisywany postanowiłem zagłębić i wyjaśnić.
Przyjechał do mnie kolega z pewnym problemem.
Po odbiorze auta od blacharza gdzie było przechylane na boki celem wstawienia progów wyskoczył komunikat na wyświetlaczu "Re arm impact sensor". Za każdym przekręceniem kluczyka w pozycji zapłon włączają się światła awaryjne, dopiero wciśnięcie przycisku je wyłącza. Lexia ( i tu dałem gafę bo nie zrobiłem zdjęcia dokładnego błędu ) pokazała błąd dotyczący systemu antykradzieżowego. Drogą dedukcji udałem się do czujnika bezwładnościowego/zderzeniowego umieszczonego na prawym nadkolu. Okazało się że zbiornik płynu wyrównawczego miał niedokręconą zakrętkę i podczas przechyłu auta u lakiernika płyn lał się na ów czujnik. Wylałem z niego kieliszek płynu. Czujnik zdążył już zaśniedzieć, wymieniłem na sprawny ( pasuje od Xantii i pewnie innych też ), problem został rozwiązany. Na przyszłość wiadomo już będzie gdzie szukać i co jest przyczyną.
Może warto to podpiąć na przyszłość, a w wolnym czasie wstawię do siebie uszkodzony czujnik i zrobię screena z lexii.

robson - 18 Czerwiec 2018, 13:17

wojtis1990, A dokładnie to jakiego modelu dotyczy? XM?
O ile pamiętam to ten sensor powodował zablokowanie sterownika silnika i nie dało się odpalić.

wojtis1990 - 18 Czerwiec 2018, 21:09

W temacie jest dopisane niżej że dotyczy Xsary Picasso.
Czujnik ma dwa obwody, na pompe paliwa i na sterownik albo immo, dokładnie nie wiem, tu takie głupoty się działy że awaryjne za każdym razem się włączały,


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group