Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Modernizacja, tuning - Przekaźnik pompy paliwa.

kstanek - 2 Sierpień 2018, 06:08
Temat postu: Przekaźnik pompy paliwa.
Od pewnego czasu borykałem się z chwilowymi brakami prądu na pompie paliwa. Winny temu był przekaźnik od tej pompy. Przekaźnik jest zespolony z innym przekaźnikiem w module Bitron / Omron 240109.

Jako że przekaźniki tam zamontowane są narażone na wilgoć panująca w powietrzu jak i sam fakt że obudowa była otwarta / rozklejona postanowiłem sam naprawić ten moduł.

Wykorzystane przekaźniki są na 16A przy 250V więc przy 14V spokojnie powinny wytrzymać te same deklarowane 16A przy czym jak sprawdzałem to pompa nie pobiera więcej niż 7A czyli zapas jest.

Przekaźnik zamontowany na plecach idealnie pasuje między rozstaw wyprowadzeń obecnego przekaźnika. oraz jego wyprowadzenia pokrywają się z funkcją jaką wykonywał oryginalny, Zastosowane przekaźniki są w hermetycznej obudowie więc tu im nic nie zaszkodzi otoczenie czy tez pogoda. Reszta płytki posiada 4 diody więc nie jest to skomplikowane a za oryginał w salonie krzyczeli mi po 200zł ew zamienniki po ok 100zł. Nowe przekaźniki które zastosowałem to jest koszt 2,5zł za sztukę plus klej na gorąco do sklejenia obudowy i wszystko działa jak dawniej.

sasun71 - 2 Sierpień 2018, 19:59

ZUCH :-D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group