Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara - Wentylatory chłodnicy problem

micmat34 - 3 Sierpień 2018, 00:05
Temat postu: Wentylatory chłodnicy problem
Siema, jest taki problem, że w korku jest za duża temperatura pracy, najgorzej w gorące dni. Nie włączają się wentylatory. Przy włączonej klimie to kręci się tylko jeden drugi jak popchnę ręką to ruszy. Wentylatory nie mają oporu przy kręceniu nimi. Przekaźniki dobre, bo sprawdzałem i jeden z tych zielonych miałem na podmiankę nawet. Ma ktoś moze jakiś schemat albo pomysł co może być? Kręci się tylko ten po lewej stronie. Auto z klimą.
sasun71 - 3 Sierpień 2018, 09:29

Też mam dwa wentylatory w hdi i za brak włączenia może odpowiadać czujnik temperatury a to że jeden nie kręci to sprawdzić na wtyczce czy jest 12v wtedy kiedy powinien chodzić(choćby na klimie po jej włączeniu) bo u mnie było tak że wysiadł sam silnik wentylatora,w moim przypadku nie skończyły się szczotki tylko rdza załatwiła szczotkotrzymacze, Widzę że to jest 1.9d to czujników może być trzy jak się nie mylę bo w 2.0 hdi jest już jeden.Ps postukaj lekko po silniczku wentylatora który nie kręci o ile szczotki się zawiesiły to może pomóc
micmat34 - 3 Sierpień 2018, 09:44

@sasun71
Dwa czujniki mam na obudowie termostatu. Jeden jest niebieski drugi zielony. Do jednego idą 2 kable i tego drugiego idą 4.
Gdzie szukać tego trzeciego czujnika?

sasun71 - 3 Sierpień 2018, 21:58

micmat34, citroeny to czasem zagadka po modyfikacjach,może jest a może nie,rozejrzyj się po bloku silnika lub poczekaj na radę od kolegów co mieli taki silnik lub po Vinie znajdą co masz pod maską
micmat34 - 9 Sierpień 2018, 21:26

Siema, zawiesiły się szczotki w silnikach.
Teraz w korku jak włączę klimę wentylatory włączają się na pierwszy bieg i auto się nie grzeje.
Ale po przekroczeniu 90 stopni same z siebie się nie włączają.
Wymienione wszystkie czujniki temperatury.
Po odpięciu niebieskiego czujnika temperatury (4 piny) wentylatory startują w trybie awaryjnym na drugim biegu.
Co może być przyczyną, że po 90 st. nie włączają się?

sasun71 - 9 Sierpień 2018, 23:49

W hdi mam jeden czujnik i jak odepnę to też tryb awaryjny,ale przy 90 i trochę więcej też mnie wentylatory nie startują,zaś w korku na klimie potrafią wejść na drugi bieg jak za gorąco ,ale nigdy nie patrzyłem ile wtedy pokazało temperatury na liczniku

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group