Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xantia - Seria pytań za 100pkt. Przyciski, problem z alarmem?

Bumblebee - 13 Październik 2018, 12:18
Temat postu: Seria pytań za 100pkt. Przyciski, problem z alarmem?
Cześć wam!

Mam kilka pytań na które być może ktoś będzie znał odpowiedź ;)

Pytanie nr 1.

Po wyjęciu akumulatora i ponownym podpięciu z okolicy bezpieczników zaczął wydobywać się dźwięk cykania. Doszedłem do tego że to najprawdopodobniej alarm. Z tej części dochodzi dźwięk. Czy ktoś się orientuje czy można coś z tym zrobić jednocześnie przykładowo nie uzbrajając alarmu. Zamieszczam link do tego zjawiska:
https://youtu.be/JxMPAF66-cw

I zdjęcia w załączniku.

Pytanie nr 2 i 3.

Mianowicie przyciski. Ten przy przekladni wysokości zawieszenia jak się domyślam służy do usztywnienia zawieszenia. Takie informacje odkopałem i z jazdy wynika, że prawdopodobnie tak jest. Jednak jeżeli ktoś ma inne informacje to chętnie się doedukuję. Jednak nie mogę doszukać się jednoznacznej informacji na temat przycisku za kierownicą po lewej stronie. Ze strzałkami w górę i w dół. Ktoś może zna odpowiedź do czego on służy?

Zamieszczam zdjęcia.

Pytanie nr 4.

Naturalnie wyciek LHM. Z tyłu na rozdzielniku mokro, ale prawdopodobnie przewod od niego jest uszkodzony. Ceny przewodu o ile dobrze sprawdziłem to ok. 80zł. Czy ktoś kiedyś naprawiał podobną awarię? Jakie koszty? Bez kanału rozumiem ani rusz?

Bumblebee - 13 Październik 2018, 12:20

Mam problem z wgraniem zdjęć z telefonu :/ Podeślę kiedy wrócę do domu
wojtis1990 - 13 Październik 2018, 21:24

Wysokość zawieszenia to 4 pozycje: gleba, do jazdy, terenowa, serwis. Jeździmy tylko na pozycji do jazdy.
Jeżeli masz hydroactive to jest do tego oddzielny suwak, jak masz grube przewody do sfer pod maską to masz hydroactive i on usztywnia zawieszenie.
Jeżeli chodzi o przycisk ze strzałkami to będzie on od blokady tylnych szyb elektrycznych - żeby dzieci się nie bawiły.
No przewody lubią gnić to normalne, albo kupujesz gotowy, wyginasz i wymieniasz albo kupujesz miedź, końcówki i maszynkę i robisz sam.
Do większości napraw przy samochodach potrzebny jest kanał, najazd lub podnośnik.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group