Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum techniczne - Czym spolerować zmatowiałe szkła reflektorów ......

ktosiek68 - 18 Październik 2018, 15:23
Temat postu: Czym spolerować zmatowiałe szkła reflektorów ......
Jak w temacie. Może ktoś próbował spolerować brudy i zmatowienia ze szklanych reflektorów.
Mówię tu o szklanych przeciwmgłowych (najbardziej narażonych na brudy i kamienie zimą)
- nie od reflektorów głównych - najczęściej wykonanych z poliwęglanu.
Za podpowiedź z góry dziękuję.

wojtis1990 - 18 Październik 2018, 19:45

Pasta do zębów, zwykła robi cuda. Nawet w kuchni, nic lepiej nie wyczyści zlewozmywaka.
sasun71 - 18 Październik 2018, 23:35

Szklanych nie czyściłem ale te z poliwęglanu tak ,użyłem trzech rodzai past do lakieru od zgrubnej zaczęto a potem średnia i wykańczająca i to polerką elektryczną po tym jak wcześniej oklejono w koło taśmą by nie zniszczyć lakieru do blachy na kantach w koło reflektora ;-) jest też mleczko do szyb/szkła,tym kiedyś usunąłem zaciek na szybie co nawet w akcie rozpaczy nawet rozpuszczalnik nie dał rady ani denaturat i pozostała chemia domowa
Jarek1986 - 19 Październik 2018, 14:29

+1 dla pasty do zębów. Moja Cytryna w dniu kiedy przejąłem od niej klucze chyba nigdy nie miała czyszczonych reflektorów. Pasta doprowadziła je do stanu prawie, że z nowości. Pamiętam, że różnica była tak duża, że aż zdjęcia zrobiłem :mrgreen: postaram się wykopać i podeślać porównanie przed i po.
grigori333 - 20 Październik 2018, 10:48

Jarek1986, ZUCH :-D
ktosiek68 - 20 Październik 2018, 17:48

Zrobiłem to nonszalancko pastą Colgate w 2 minuty X 2. Szkła wyglądają faktycznie jak nowe.
Konkluzja - przestanę chyba myć zęby ......
Ta cała chemia i leki ...... mają zapobiegać i leczyć żeby nie wyleczyć.
Zgroza :mrgreen:

sasun71 - 21 Październik 2018, 09:19

ktosiek68, Przestaniesz myć zęby to będą wyglądały jak te halogeny :-D Bo zęby spalają się w 1300 stopniach,by przewiercić potrzeba diamentowego wiertła a rozpadają się od czekolady :-P Też widziałem różnice po polerce w Punto ,według starych to jak nowe,tylko czytałem że je zabezpieczają lakierem przed matowieniem ,i chyba taki lakier keszerem zdejmuje jak myje w xsarze reflektory(ktoś kiedyś tak zrobił),więc lepiej zaś użyć pasty :-P
ktosiek68 - 21 Październik 2018, 11:04

Czekolada to pryszcz ..... podobno w coli ząb rozpuszcza się w 2 dni :mrgreen:
Ireneuszz - 22 Październik 2018, 14:31

Kup jakąś lepszą pastę i myślę że da rady :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group